Miben lesz más az EU a jövőben, ha már nem Németország, hanem Franciaország lesz a vezető országa?
Jelenleg az EU legnépesebb országa Németország kb. 81 millió lakóval, azonban ez csökkenő, viszont Franciaországban kb. 65 millióan, ami a leggyorsabban növekszik az EU-ban.
Így értelemszerűen előbb-utóbb Franciaország lesz a legnépesebb tagállam, ezáltal a legnagyobb gazdaság is az övé lesz, így nagyobb szerepe lesz az EU-ban, mint Németországnak.
Ez milyen változásokat eredményez?
Miért lenne erősebb?
Franciaországban az egy főre eső GDP 44 008 USD, míg Németországban 43 742 USD.
Ha ezt megszorzod Fro. esetében 65 millióval, No. esetében pedig 81 millióval, megkapod a gazdaság méretét, ami így jelen esetben még azt mutatja, hogy a német gazdaság jóval nagyobb (a népesség miatt).
Viszont ha Fro. népessége lehagyja a németekét, akkor ezzel következik az is, hogy a gazdasága is nagyobb lesz.
"Miben lesz más az EU a jövőben, ha már nem Németország, hanem Franciaország lesz a vezető országa?"
Jobb hely lesz az EU, ami ráfér, mert most elég pocsék rendszer.
ma 01:11
A német gazdaság nem minden mutató szerint erősebb most sem a franciánál. Franciaország külföldi befektetésállománya pl. 1800 mrd dollárt tesz ki, míg a németeké csak 1400 mrdot. Németországnak nincs olyan jelentős pénzügyi világközpontja, mint amilyen Párizs.
Ha nem tűnt volna fel, az Unió éppen a francia-német egység megteremtése érdekében jött létre. Az ötvenes években néhányan felismerték, és a maiak is tudják, hogy Európa jelentős változásai a történelem során e viszony alakulásától függtek. Ennek egyáltalán nem mond ellent a két nép eltérő szemléletén alapuló vita. Sőt éppen ennek az eltérő szemléletnek az összekapcsolása volt a kulcskérdés.
Mindezek alapján nincs értelme azt vizsgálni, kié a vezető szerep, mert egyik se kizárólagos, ma sem, és a jövőben sem (ha mégis, az háborút jelent). Tehát kisebb hangsúlyeltolódások lehetségesek (folyamatosan vannak is), de alapvető változásra nem érdemes számítani.
"Ha nem tűnt volna fel, az Unió éppen a francia-német egység megteremtése érdekében jött létre. (...) Ennek egyáltalán nem mond ellent a két nép eltérő szemléletén alapuló vita."
Lózungok. Itt nem népekről meg szemléletekről van szó, hanem arról, hogy Merkel vagy Hollande, azaz gazdaságpolitikai irányokról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!