Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országban jobb az...

Melyik országban jobb az életszínvonal? Ukrajnában vagy Szerbiában?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 18:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A 90-es években mindkét országban hatalmasat zuhant az életszínvonal, a korábbi szovjet, illetve jugoszláv korszakhoz képest. A rendszerváltás előtt Szerbia (illetve az akkori Jugoszlávia szerb része) egy miénknél is élhetőbb ország volt, de az Ukrán SzSzK sem volt nagy lemaradásban. Az ukránok visszasírják azokat az időket, de alighanem a szerbek is.


Jelenleg az ukránok sokkal rosszabb körülmények között élnek, tényleg Európa egyik legszegényebb országa.

2012. máj. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiában. Az egyik előttem válaszolóval egyet értek, hogy azért az ukrán városok jobbak mint néhol átlag szerbia, ha az életkörülményekre vagy kíváncsi akkor nem elég a hivatalos életszínvonalat nézni, nem sokat mond el az országról ha csak azt nézzük meg mennyi az egy főre jutó gdp. Ha valakit kint élés céljából érdekel akkor fontos hogy milyenek az emberek. Szláv népek más lelkületűek, én nagyon szeretem mindkét országot, és óvakodjunk az olyan általánosításoktól hogy bunkó elmaradott stb lennének. Főleg akkor ne ha valaki még nem is volt kint.. és úgy alkot véleményt. (Szerintem szerbiától bulgária, moldova, albánia stb szegényebb)
2012. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én itt élek Szerbiában,ha ide akarsz költözni,akkor azt ajánlom,hogy Beográdba menj,vagy Nisbe,de inkább Beográdba!Belgrádban most mindent felújítanak,MINDENT!Hetente milliárdakat költenek építkezésre,már nagyobb települést is csináltak Beográd mellé(kis Beográdot)!Amúgy is nagyon szép város,szép hegyek vannak,nézz el egyszer!Vissza sírja még Szerbia a Jugoszláviát!Akkor a 80-as években,Szerbia nagyon fejlett ország volt!Európában mindenhol elfogadták a dinárt,mert annyira erős volt,jó volt a gazdálkodás,csak a katonaság volt a kevés,a sok háború miatt!Jöttek a Németek bombázni és vége is lett a Jugoszláviának,de most megint nagyon úgy tűnik,hogy összejön újból,Jugoszlávija!
2012. aug. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom hogy mi lesz.
2012. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen képzettséged van,mit tanultál?
2012. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!