Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU vezetősége imperialista?

Az EU vezetősége imperialista?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem feltétlenül. Viszont közvetve rajtuk is uralkodik egy globális pénzhatalom amely megszabja mit tehet és mit nem. Na ők már imperialisták.
2012. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leginkább bürokraták...
2012. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindegy? Mi is azok akarunk lenni, csak nincs hozzá tehetségünk. Például nem tudjuk az elemi szabályt: először pénzt gyűjteni, aztán pofázni. Fordítva nem megy.
2012. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vree ***** válasza:
0%

Nem, nem az. Ezt tipikus balos propaganda mondani. Elvileg az egész EU egy arra tett kísérlet, hogy egy hatékony közös gazdaságot teljesen önkéntes alapon, az egyes országok saját szokásainak és nemzeti jellegének megőrzésével lehessen felállítani. Történelmileg az ilyen dolgok úgy történtek, hogy egy vagy több nagyobb ország fellépett a maga imperialista törekvéseivel, és kényszerítette a többi országot hogy kövessék. Elvileg az EU célja az lenne hogy még egy ilyet elkerüljünk.


Ehhez képest az északi országok azért panaszkodnak, hogy nekik kell támogatniuk a fejletlenebb délieket és keletieket, az utóbbiak pedig mint kérd. demonstrálja gyanakvóak mind a szomszédaikkal mind a nagyobb országokkal szemben. Mindenfajta közös szabályozásban való megállapodás értelemszerűen szintén nehezebb, mint ha egyvalaki eldöntené és az diktálna.


Nem tudni hogy siker lesz-e az EU vége. Ellenben azt kell látni hogy (ha sikertelen is lesz) egy kísérlet a gazdasági ügyek békés rendezésére. Ne legyen senki büszke arra ha nem sikerül, a legtöbb alternatíva csak rosszabb lesz.

2012. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Végül is az EU messzemenően teljesítette azt, amit az elején kitűztek céljuknak.Azaz sikerült a 2. világháború utáni felépülés. Ezenfelül biztosították a szabad tőke áramlását (munkaerő, áru, tőke, szolgáltatások). Így már Európa valamilyen szinten felvehette a versenyt Amerikával.
2012. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez mind szép és milyen jól hangzik, csak közben pedig a szemünk előtt van a lényeg. Azt is az EU-nak köszönhetjük (többek között), hogy alig vannak magyar termékek (legalábbis a magyar piacon). Mert ugye jobb a magyar almát külföldön jó áron eladni, és behozni a szar minőségűt ide (mert hát ugye a magyarnak az is jó). Plusz nem kell már a kullancsokat irtani (alig szaporodnak csak), mert veszélyes az anyag, de az nem olyan nagy gond, hogy belemászik az emberbe és agyhártyagyulladással, lime-kórral és egyéb más betegségekkel fertőzi meg... Úgyhogy szerintem a kérdés elég egyértelmű...
2012. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyarmatosító érdekeket szolgál ki + bürokrata.


Az egyik válaszolónak: az EU-s kampány idején (is) félrevezetni igyekeztek bennünket azzal, milyen régi szerveződés is az EU!

Hát nem ötvenvalahány éves!

Nem bizony!

1993-ban, a maastrichti szerződéskor alakult meg úgy, hogy még az alapdokumentumain dolgoztak (ld. a jóval későbbi lisszaboni szerződést)


Az EU nem az, amilyen képet igyekszenek festeni róla!

2012. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!