Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíriában most miért van...

Szíriában most miért van ekkora probléma? Miért lövöldözik a népet ráadásul a saját vezetőik?

Figyelt kérdés

Iránt még értem, de Szíriát nem.

Olyan szép az az ország, de most valaki leírná dióhéjban hogy mi okozza ezt a hatalmas válságot Szíriában, hogy az ENSZ meg a NATO is készenlétben áll?

Ez mind az arab tavasz idején kezdődött??



Szíria mikor lesz újra BÉKÉS normális (nyugodt) ország?

Mint például Jordánia.


2012. ápr. 18. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Szíria is pontosan ugyan olyan elmaradott, fundamentalista vezetőkkel, és lassan ténylegesen 1000 éves törvények alapján működő ország, mint Irán.
2012. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
A saját vezetőik azért lövetik a népüket , mert nem egyeznek az érdekeik . A fejesek a saját tőkéjüket a közérdek fölé helyezték , ez természetesen meg senki másnak nem tetszik .
2012. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha mond valamit az "arab tavasz" kifejezés, ott is szeretne egy másik csoport hatalomra kerülni. A mostani meg nem akar menni. Az iráni fundamentalizmus egyáltalán nem olyan, mint a szír közigazgatás.

Az semmiképp se jó, hogy ilyen hosszú ideje ilyen véres polgárháború dúl, de a helyzet bonyolultságát mutatja, hogy a nyugati vezetők se nagyon tudják, mit tegyenek. Kadhafinál egyszerűbb volt a képlet, be is avatkoztak. De itt nem egységes a Nyugat.

2012. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Szíriában is teret nyert a Fidesz? Sajnálom őket amúgy.
2012. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Külföldön valakiknek érdekük, hogy a jelenlegi hatalmat leváltsák és amúgy is a háború jó üzlet tud lenni. Ez az egész arab tavasz dolog nem önmagától indult ki, hanem kívülről a regnáló hatalmakkal szemben állók pénzelésével és felfegyverzésével indították el a polgárháborúkat.


A mese ugyan az, mint a szovjet időkben Afganisztán esetében. Jött a nyugat és a megszálló oroszok ellen készítettek sok afgán hőst, mint Oszama Bin Ládent.


Kétségesnek érzem azonnal elítélni a szír rezsimet mert vannak olyan hírek is, hogy nem kis részben az al-Kaidával áll szemben. Továbbá szinte biztos, hogy Szíria esetében is úgy mint Líbiában egy sokkal kegyetlenebb rend állna majd be.

2012. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Az elnök egy vallási kisebbség tagja ahogy a katonai vezetők is akik elnyomásban tartják a többséget.Az apja is diktátor volt ő úgy örökölte a hatalmat már.A Nyugatot nem zavarta eddig mert nem cseszegette Izraelt és Szíria igazából Oroszország hatáskörébe tartozik.Ezért sem mér csapást a NATO.A felkelők demokratikus többpárti rendszert akarnak kiharcolni illetve az elnök távozását a hatalomból.De a hadsereg nagy része hűséges hozzá ezért alakultak ki harcok.
2012. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kadhafinál már jóval kevesebbért beavatkoztak, meg is lett az eredménye: Líbia káoszba süllyedt, és már Malira is átterjedt a válság. Szíria keményebb dió, erősebb hadsereggel. Persze az ottani vezetőség megérdemelné, ha megkapná a magáét, de ki tudja, mi lesz utána?
2012. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez a "lövöldözik a népet", meg "tüntetők estek áldozatuk" nagyon romantikusan hangzik, kár hogy fele se igaz. Szíriában polgárháború van, mindkét oldalon komoly fegyveres erőkkel, az egyik oldal Izraellel, Usával (és hű kutyusukkal az Eu-val), a másik (kormány) oldal meg kb a BRICS államokkal a háta mögött. Nem biztos hogy ebben magyarként állást kéne foglalni de elég ocsmány ahogy itthon is egyoldalúan nyomatják az ártatlan tüntetők meséjét.
2012. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Iránban meg nem tudom milyen probléma van szerinted, esetleg IRÁNNAL van egyeseknek problémája, pedig őszintébb lenne ha atomhatalmak nem kritizálnák más országok atomprogramját.
2012. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön ugrani arra amit a tv-ben látsz mindig gondolj bele vajon milyen céljuk van ezzel.

Én amikor hallottam Líbiáról első dolgom volt beütni wikiepediára és megnézni az erőforrásait.

és láss csodát ("1954-ben jelentős kőolaj-készletet fedeztek fel, ennek nyomán megnőttek az állami bevételek. A világ egyik legszegényebb országából hirtelen rendkívül gazdag ország lett. Bár az olajjövedelem nagyon megnövelte a líbiai állam pénzügyi lehetőségeit, a népességet irritálta, hogy ez a gazdagság a király és az elit kezében összpontosult.")

Én nem mondok ezzel semmit csak annyit több oldalról járd körbe a témát és szerintem ez az oldal is egy jó eszköz erre úgy , hogy respect a kérdésért.

2012. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!