A mai India lakói gyakorlatilag azok a cigányok, akik annó nem kezdték el a vándorlást, hanem otthon maradtak?
A válasz a kérdésre igen. De azok, akik idevándoroltak, annak a méltán legalsó kasztnak egy része, akiknek nem volt maradásuk.
Ugyanúgy, mint több száz éve, ma is lóval húzatják meg a 8-10 éves tolvaj gyereket, ha tetten érik.
Itt nem :-(
Indiában vagy 2000 nemzetiség él, azok egyike volt a cigányság őse.
Az, hogy más lenne a bőrük színe, elég vicces egy olyan országban, ahol a halovány barnától a szinte feketéig terjed minden arcszín.
Az, hogy nem szeretik őket, meg érdekes, amikor gyakorlatilag cigányok nincsenek Indiában, maximum régi rokon nemzetiségek. Ezek viszont kb. ugyanúgy csóróak, mint India lakosságának nagy része (és sehol se szeretik a gazdagabbak a csórókat, akik kéregetnek, koszosak, stb...).
1. vagyok
Valószínűleg azt már senki sem tudja, még Indiában sem, hogy a cigányok ősei/rokonai hogyan lettek kaszton kívüliek. Ez főleg annak köszönhető, hogy a brahmanizmus szerint az, hogy melyik kasztban születsz újra (ugy-e ők hisznek a reinkarnációban) az előző életed során elkövetett bűnök vagy jótétemények következménye. Ennélfogva tehát valószínűleg az indiai lakosság annak idején már alapból úgy tekintett a cigányok őseire, mint rabló gazemberek gyülekezetére, akik a kiközösítés miatt szépen megindultak Irán fele és aztán tovább is, nyugati irányba. A Magyar Királyság területén egyébként először 1418-ban jelentek meg, Erdélyben. Zsigmond királyunk szívesen látta őket, így jöttek még többen is, aztán amikor kiderült, hogy nem igazán követik a letelepedett életformát, akkor már késő volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!