Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha minden szempontot nezünk,...

Ha minden szempontot nezünk, akkor melyik jobb orszag az alabbiak közül?

Figyelt kérdés

Ausztria


Schweiz


Nemetorszag


?


Es ha az elkövetkezendo evekre gondolunk, akkor melyik a jobb?


2012. márc. 17. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ausztria olyasmi, mint Magyarország, csak tisztább, az emberek nem olyan hangosak, és többet keresnek.

Németországban nem szerettem lenni, furák a németek nekem.

Nagyon visszafogottnak tűnnek, de a felszín alatt nem olyanok, zárkózottak, nem mondják ki, amit gondolnak.

A nyelvüket se szeretem, bár beszélek németül.

Nekem a németek ridegek voltak.

2012. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Schweiz ??????????Ez meg hol van?

SVÁJC?

2012. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogyan kell irni, de legyszi a kerdesre valaszoljatok
2012. márc. 17. 20:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent igen, Svajc :)
2012. márc. 17. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Első vagyok.

Apukám nagybátyja Svájcban él, és ő szereti, haza se jön már, mondjuk öreg is, de annyira Svájci lett, hogy a gyerekei már nem is tudnak magyarul.

Én még ott nem voltam, de biztos jó hely, elmondás alapján.

Még Németországhoz mondanám, hogy a német pontosság és merevség nagyon igaz.

Pontosak, és nagyon kimértek.

A pontosság az jó, a kimértség egy idő után az agyadra megy, pláne egy szenvedélyesebb embernek.

Női szemmel mondom, hogy a német fiúk nem túl helyesek, vagy olyan malac arcuk van, kövérkés, nagyfejű, rövid orrú, fehér bőrűek, vagy az a tipikus "Hitlerjugend" arcú srácok.

A német lányok se túl szépek, a magyar lányok között jóval több a szép, és a szépek sokkal szebbek is, mint, aki ott szépnek van mondva.

Viszont sokat lehet keresni, jól élnek, az árak sok helyen olyanok, mint itt, jóval több fizetéssel. Tiszták a kisebb városok, nem lopnak úgy, mint itt (kinnhagyhatod a biciklidet, táskádat, ott is marad, órák múlva is), a német fiatalok sportosak szerintem, legalább is, akikkel én voltam, azok mind sportoltak, amúgy is sokat voltak kirándulni, motorozni, úszni stb...

És szerintem a kajájuk is jó.

A kenyereik, meg a pékáruik azóta is hiányoznak.

Ebben nagyon jók, meg a kolbászok, sült húsok terén.

A magyar kaja az nem hiányzott, bár sok más igen.

2012. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

,,bár sok más igen."


ezt hogy erted?

2012. márc. 17. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyon hiányzott a magyar oktatás, a magyar gimi, ami szerintem sokkal jobb, mint a német.

Szigorúbb, de jobb.

És ennek a szigornak is megvan az előnye, mert szerintem egy viszonylag jól tanuló magyar többet tud, mint egy jól tanuló német, egyszerűen azért, mert többet követelnek tőle.

Ő mondjuk angolul jobban tudnak, mint mi, ez tény.

Hiányzott az az igazi vidámság, életöröm, amit itthon érzel egy szórakozóhelyen, vagy egy szabadtéri bulin.

Ott mindenki visszafogott volt, csak akkor volt felszabadult, ha jó sokat ivott.

Volt ott egy-két nagyon kedves és "tűzrőlpattant" német barátnőm, de a legtöbb lány nekem lagymatag volt, nem az az érzelmes fajta.

Nem lehetett velük úgy lelkizni, meg barátnősködni, mint itthon.

A srácok mondjuk udvariasak, és szeretik a magyar lányokat, engem legalább is szerettek, mert azt mondták, hogy mindig mosolygok.

Én nem veszem észre, bár tényleg sokat mosolygok, de nem tudatosan, ezt ők olyan "kuriózumnak" vették.

Nem tudom, megmondani Neked, pontosan, hogy mi hiányzott...

Tényleg!

Nekem Németország és a németek ridegek voltak.

Ridegek, nem tudom máshogy mondani.

Szép ország, meg minden, de én biztos, hogy nem tudnék ott élni.

Nem az én világom, egyszerűen.

2012. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mind a harom jo.De tudd,hogy Ausztria es Svajc nem lenne ilyen jo ha nem lenne Nemetorszag.
2012. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Retekszisz ***** válasza:

Ha nem lenne Németország? Ugyan, Svájc sokkal régebb óta önálló, mint Németország. Svájc soha nem szorult a németekre, ahogy ausztria sem. CSak a kultúra közös, gazdasági fejlődés terén önállóak voltak mind.

Svájcnak nagyon nagy előnye volt, hogy kiutáltak minden bevándorlót, de msotanra ez ott is kezd lassanként emgszűnni, habár állampolágrságot még mindig nem adnak, és ki is néznek mindenkit, aki nem svájci.

Az árak horribilisek Svájcban, habár a fizetés is jóval magasabb. A katonaság, a készültség a konzervativizmus, a pontosság minden felett áll, ezért tartanak ott, ahol.

2012. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!