Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nemetorszagban vagy Magyarorsz...

Nemetorszagban vagy Magyarorszagban lehet tobbet felre rakni?

Figyelt kérdés

penzben ertem


A normalis valaszokat elore is koszonom!


2012. febr. 26. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Attól függ, melyik országban mit dolgozik az ember. Nyilván egy magyar bankár többet tud félretenni, mint egy német konyhás.
2012. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát,igen.Ez relatív.Ha van mit,akkor mindegy,lényegében. De szerintem Németországban több esélyed van,mármint megélni.
2012. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha Magyarországon és Németországban is minimálbéres munkád van, akkor egyik országban sem raksz félre jelentősebb összeget. Ha viszont van egy jó szakmád, amire van kereslet, akkor véleményem szerint Németországban többet raksz félre. Én ugyan nem Németországban, hanem Angliában élek, de annak ellenére hogy otthon nettó 250-280 között kerestem, sokat nem tudtam megtakarítani(max.20.000 Ft-ot/hó), pedig nem éltem nagy lábon. Itt Angliában szintén nem keresek rosszul, ugyanúgy költök, mint otthon, a megtakarításom havi szinten pedig cca. 500 font, azaz kb.175.000 Ft.
2012. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én Ausztriában dolgozok.Itt a minimál amit teljes 38,5óra munkával keresni lehet 1050euró.Németben ez még pár száz euróval több.Itt a kaja nem sokkal drágább mint otthon,mivel itt az élelmiszerekre 10%az áfa minden másra 20,németben ez 7%kajára és 16% minden másra (otthon 27%mindenre!!!)és az osztrák rádióban azt hallottam hogy németben olcsóbb a kaja mint osztrákban.Vagyis kajára NEM KELL TÖBBET KÖLTENI MINT OTTHON.A rezsi meglepően csak kicsit több mint otthon.Az albérlet+rezsi egy 55nmes lakásnál kijön akár 400euróból,ami ha utánaszámolunk majdnem pesti árban van.A szolgáltatások,szerelők a drágák a magas bérek miatt,de azt egy okos magyar el tudja kerülni!Összegezve kint lehet többet spórolni.
2012. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon ki tud félrerakni? Az embereknek alig vannak megtakarításaik, ezt hivatalos statisztikák is alátámasztják.
2012. febr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ezt ennyiből nem lehet eldönteni. Kérdéses, hogy mennyi a kiinduló összeg és milyen életviteled van. Az meghatározza, hogy mennyi marad a hó végén.
2012. febr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdés ebben a formában megválaszolhatatlan. Bármit mondhatok. Mi az, hogy több? Mihez képest? Összességében, vagy az itt is ott is legnagyobb érték? Esetleg az összes félretett pénz együttesen?


A több értelmezhető úgy is: ahol lakom, az egy év alatt félretett pénzből meddig élhetek azonos színvonalon. De úgy is, hogy amit félretettem abból "valahol". Például az euróból Magyarországon, a forintból Németországban.


Összességében Németországban magasabb az életszínvonal, magasabb a gazdasági teljesítőképesség, magasabb a szervezettség, mások a munkahagyományok, de más az úgynevezett normális élet igényszintje is. Mindezeket figyelembe véve evidencia, hogy azonos munkafajtákban azonos képzettségű emberek között Németországban többen vannak, akik egy előre meghatározott életszínvonalbeli mértéknél jobban élnek. A nyilvánvaló válasz miatt nem megállapítható, valójában mit szeretett volna a kérdező megtudni.

2012. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy ugyanazt az életvitelt folytatva németben(-osztákban) tudsz félrerakni,itthon nem!Vagy otthon ki kap 13.-14havi fizut?!Az írja meg bátran!
2012. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
51%
akkor irom az en peldämat, MAGYARORSZÄGON
2012. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
bocsi el nyomtam valamit de folytetom, tehät magyarorszägon, men vettek fel dolgozni sehovä, tehät nem volt mit enni. fel vettem a häzra hitelt, csinältam egy vällalkozäst, sajnos be dölt. tehät uszott a häzam.az automat kellet el adni csereberelgetni hogy tudjunk kenyeret enni. fel eve jöttem ki NEMET orszägba, a sors vagy isten vagy nem tudom ki de pont egy gyär elött robbant le az autom ahol segitseget kertem, es azota is abban a gyärban dolgozunk felesegemmel. 3 honap alatt tudtunk annyit felre rakni hogy vettünk egy nagyon szep A4 es audit es nincsennek ezek mellet mindennapi gond azzal ,hogy holnap vajon mit eszünk. AZT javaslom mindenkinek aki munkäbol akar elni, jöjjön ki tanulja a nyelvet, megeri.
2012. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!