Németországban miért különböznek ennyire a tartományok?
Úgy tudom, hogy pl. van olyan, hogy XY tartomány érettségijét nem fogadják el egy másik tartományban, és nagyon sok ilyen dolgot olvastam. Pl. ha valaki elvégzi Bajorországban a tanárképző egyetemet, akkor nem taníthat egy másik tartományban. Miért van ez? Elvégre is egy ország. Miért különböznek a tartományok mégis ennyire?
Egy másik európai országról sem tudok, ahol ez lenne.
Nem is tervezik egységesíteni az egész rendszert?
Németországi Szövetségi Köztársaság megnevezés szerepel hivatalos országnévként. Minden tartománynak saját hatásköre van és jogrendszere, mint Amerikában. Ezért nevezik Merkelt kancellárnak.
Egységes német nemzetállam csak 1871-ben jött létre, amikor megszületett a Poroszország vezette Német Birodalom. Olyan mint amikor azonos nyelvű kis országokat szövetségi államban egységesítik, de a tartományok megtartották szuverenitásukat.
Alkotmány, államforma [szerkesztés]
Németország parlamentáris szövetségi köztársaság, politikai rendszerének alapja az 1949-es (bonni) német alkotmány (Grundgesetz, tulajdonképpen Alaptörvény). A kormányfő a parlament által választott szövetségi kancellár (Bundeskanzler).
Ezeket nem tudom honnan vetted, de én nem tudom elképzelni, hogy így van. Azt például biztosra mondom, hogy az osztrák érettségit elfogadják Németországban. Ebből kiindulva érdekes lenne, ha a saját érettségit nem fogadnák el.
Ugyanez a diplomával. Vicc kategória lenne, ha ez úgy lenne, ahogy írtad. Esetleg egy linkkel alátámaszthatnád, én speciel ilyet nem találtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!