Mekkora lehet az Izrael-Irán háborújának a kiterjedése?
A cikket olvasva biztos lesz ott háború. A kérdés : ténylegesen világháború lesz ebből?
Mert különféle oldalakon lehet olvasni, hogy Oroszország bejelentette hogy Teherán megtámadása egyenlő Moszkva megtámadásával.
Kínai hadügyminiszter (vagy kicsoda) elmondta, hogy VILÁGHÁBORÚ árán is megvédené Iránt.
Ezek igazak? (bár egyes ilyeneket szennyportálokon is lehet olvasni)
Ténylegesen Magyarország sem fogja megúszni ép bőrrel az egészet? (révén : EU, NATO) Sok kérdésnél és válasznál olvasom, hogy egyes emberek félnek attól, hogy majd itt is mindenkit besoroznak katonának, és viszik ki őket a frontra meghalni. (Mert hogy Oroszország itt van egy köpésre....)
Ezekből mennyi az igaz és mennyi a hamis állítás?
Mert ha csak Irán és USA/Izrael gondja az nem érdekel, mert az ő problémájuk. De tényleg kiteljesedhet ez az egész egy újabb világégésre ?
Ténylegesen lehet egy egész földet lángba borító háború belőle?
Mert eddig az USA-T fenyegette Oroszország (hogy az EU-t fenyegette-e azt nem tudom), de lehet hogy csak retorikai jellegű.
Mi lehet az igazság?:S
"Oroszország bejelentette hogy Teherán megtámadása egyenlő Moszkva megtámadásával. Kínai hadügyminiszter (vagy kicsoda) elmondta, hogy VILÁGHÁBORÚ árán is megvédené Iránt."
EZ BLOFF. Megcsak nem is az iraniak bloffje, hanem a Hizballae. Pontosabban Iran mondta a Hizballanak, hogy mondja ezt. Azert a Hizballanak, mert onmagukat nem akartak blamalni a hazugsaggal, viszont ugy gondoljak, hogy pszichologiai haboru is van a vilagon.
Csak azt felejtettek el, hogy Kina Izraelbe akkredittalt nagykovet asszonya, mikor Kinaban meghallottak a Hizballa TV-adasat, azonnal szaladt Natanyahuhoz, hogy az istenert, nehogy elhiggye.
A "Teheran az Moszkva" pedig Sharonnak egy kiforditott mondata. Talan van aki emlekszik ra, hogy a Gazai savban volt egy csomo izraeli falu, az egyiket Netzarimnak hivtak. Akkor mondta Sharon, hogy Netzarim egyenlo Tel Aviv. (Az mas kerdes, hogy aztan o maga romboltatta le ezeket a zsido falvakat, bizonyitando, hogy Izrael hajlando NAGY GESZTUST is tenni a beke erdekeben. Nos, az izraeliek a teruletet odaadtak, de cserebe nem beket kaptak, hanem a Hamasz Iranbol erkezo raketait.)
Jó, elhiszem.
Akkor Kína kilőve.
Alljon meg a menet!
En elhiszem, hogy a kinai nagykovet cafolta, hogy a kulugyminiszteruk azt mondta vona, hogy...
Azt is elhiszem, hogy o Kinabol ezt az uzenetet kapta.
Akar azt is elhiszem, hogy a kinaiak tenyleg nem mondtak ilyent.
De szerintem, ez semmit nem jelez elore arrol, hogy a valosagban mit fognak TENNI. (Politikusok azok is!)
1. Európa nélkül nincs világháború.
2. Európa országaiban (tekintettel a belpolitikai helyzetekre) nem békés tiltakozások lesznek a háborús részvétel ellen, hanem porig égnek a fővárosok, kormányok mennek, fejek hullanak.
3. Emiatt egyféleképpen lehet világméretű: Iránnak tulajdonított támadás Európai főváros(ok) ellen.
Semelyik normális ember sem akar háborút, világméretűt pedig egyáltalán nem. A vége úgyis az lenne, hogy repkednének a tömegpusztító fegyverek. Ezt a konfliktust diplomáciai úton kellene rendezni, illetve belátni, hogy Izrael sem jobb a Deákné vásznánál: köztudott, hogy van atomfegyvere, mégsem írta alá az atomsorompó-egyezményt, és az NAÜ-t sem engedte be az országba. Csak érdekes módon erre senki sem világít rá. Izrael pedig biztos lehet benne, hogy nem fogja ép bőrrel megúszni, ha kezet emel Iránra. Ugyanez igaz lehet az USA-ra, ha Irán szövetkezik Venezuelával (ekkor rakétákkal el lehet érni az USA teljes területét).
Az okot, hogy miért érné meg háborúba keverednie egy olajbeszállító miatt Oroszországnak és Kínának, nem látom. Kína így is elég nagy befolyással bír a világgazdaság felett a kihelyezett gyárak és a ritkaföldfémek végett, buta lenne, ha ezt eldobná egy háború kedvéért (az USA pedig úgyszintén nem keveredne bele, mivel nem bírná anyagilag).
"Korlátozott légicsapásokkal kiiktatják Irán feltételezett atomlétesítményeit, esetlegesen néhány katonai célpontot, és annyi."
Egy háborúban a legnagyobb hiba amit csak ellehet követni az az, hogy az egyik fél alábecsüli a másik fél hadi erejét! A II. világháborúban is a 39-40-es téli háborúban tapasztaltak után a nyugati szövetségesek és a III. Birodalom is alábecsülte a Szovjetunió hadi erejét, aztán meglehet nézni, hogy mi lett a következménye ennek az alábecsülésnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!