Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy-Britannia miért ennyire...

Nagy-Britannia miért ennyire Európa ellenes?

Figyelt kérdés

Szoktam külföldi sajtót olvasni, és állandóan azt látom, hogy 1-2 kivétellel ugyan, de állandóan a britek hangoztatják azt hogy "szétesik az unió" "az euró elértéktelenedik" "a válságból nem lehet kilábalni" "csődbe megy az egész EU" stb.


Sok kommentelőnél láttam, hogy azt mondják, hogy az USA játszik világcsendőrt. (több-kevesebb igazsággal)


De Nagy-Britannia a történelem szempontjából rosszabb volt. Szinte az összes európai konfliktusba belepofátlankodtak (már bocsánat), a hatalmi egyensúly elvét alkalmazva, hogy ne zargassa őket senki amíg gyarmatosítanak. Sok akkori európai háború kimenetelét megváltoztatták.


Szóval én nem értem, hogy a britek (ha már Európában vannak) miért ennyire Európa ellenesek. Én valahogy azt látom, hogy amilyen véleményen/állásponton van az USA, 100%-ig olyan állásponton van Anglia is.


Akkor miért nem, lép ki az Eu.-ból és lesz az USA újabb tagállama? Ha ennyire hangoztatják hogy így meg úgy esik szét az Eu. meg az eurozóna akkor miért nem léptek még ki?


Bocsi, nem provokációnak szánom, csak valahogy ezen kissé felháborodtam. 10 vészjósló cikkből 9-et biztos valami angliai írt. (és nem is tévedtem...)


2012. febr. 4. 22:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az USA?Nem rég aláírt egy megállapodást hogy többé nem szól bele az európai dolgokba és azt csinálnak az európaiak amit akarnak.Az USA épp most van túl a válságon ezzel szemben Európa még nincs túl rajta.
2012. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

USA már kilábalt a válságból? és az EU mikor fog?

Milyen szerződést írt alá?

Forrás?

2012. máj. 10. 13:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Az USA 2008-ban mélyen benne volt a kaka sűrűjében , most már csak a hígabb részégen van benne de már messze látja a pöcegödör nyílásán beáramló fényt.Európa viszont még a sűrűjében ragadt.


[link]


[link]



Viszont van még nagy államadósságuk.De melyik országnak nincs?Az USA a világon a 19. legjobban eladósodott állam , Magyarország benne van a top 10-ben az eladósodottak között.

A Top eladósodottak:

Görögország

Portugália

Spanyolország

Svájc

Nagy-Britannia

Magyarország

Olaszország


Szóval a hamburger zabáló barátaink még mindig jobbak mint egyes európai országok.

2012. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az UK EU ellenes, meg különben is jól elvannak a jól elhatárolódott kis esős szigetükön. Egyébként éltem kinn, az átlag angol nem egyenlő a politikusaikkal, mint ahogyan a magyarok 100 %-a sem Orbán Viktor-féle szabadságharcos.
2012. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A saját maguk érdekében állnak bizonyos oldalakra, évszázadok óta művelik ezt a kavarást, látható hogy sikeresen. Épp annyira vannak benne az EU-ban is, amennyire az nekik jó. Nem dőlnek be nyomorult világjobbító elméleteknek, beteg ideológiáknak, mint a kontinens népei. Csodálom hogy eddig bírták, valószínű hogy a nagy összeomlás előtt kiszállnak a buliból. Tanulhatnánk tőlük itt KK-Európában. Segíteni nem fognak, ugyanis seggnyalással nem lehet őket lekötelezni, de együtt velük mindig lenne annyi szavazatunk ami kihúz a csávából. A debil németek meg franciák legyenek csak egymással elfoglalva, addig jó míg nem figyelnek ide.
2012. máj. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne felejtsétek el hogy egykoron a világ 60 százalékát ők uralták.Hatalmasabban voltak mint az USA és a Szovjetunió.És ezt ők is tudják és sokuk még mindig ebben él.


Ezeknek a germán népeknek (angol, német) a vérükben van az irányítás és a birodalom építés.Ha tehetnék már most az uralmuk alá vonnának mindent.Nagy az egoval meg büszkeséggel rendelkeznek.


PL így: "Én angol vagyok te meg egy senki"

2012. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!