Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy-Britannia miért ennyire...

Nagy-Britannia miért ennyire Európa ellenes?

Figyelt kérdés

Szoktam külföldi sajtót olvasni, és állandóan azt látom, hogy 1-2 kivétellel ugyan, de állandóan a britek hangoztatják azt hogy "szétesik az unió" "az euró elértéktelenedik" "a válságból nem lehet kilábalni" "csődbe megy az egész EU" stb.


Sok kommentelőnél láttam, hogy azt mondják, hogy az USA játszik világcsendőrt. (több-kevesebb igazsággal)


De Nagy-Britannia a történelem szempontjából rosszabb volt. Szinte az összes európai konfliktusba belepofátlankodtak (már bocsánat), a hatalmi egyensúly elvét alkalmazva, hogy ne zargassa őket senki amíg gyarmatosítanak. Sok akkori európai háború kimenetelét megváltoztatták.


Szóval én nem értem, hogy a britek (ha már Európában vannak) miért ennyire Európa ellenesek. Én valahogy azt látom, hogy amilyen véleményen/állásponton van az USA, 100%-ig olyan állásponton van Anglia is.


Akkor miért nem, lép ki az Eu.-ból és lesz az USA újabb tagállama? Ha ennyire hangoztatják hogy így meg úgy esik szét az Eu. meg az eurozóna akkor miért nem léptek még ki?


Bocsi, nem provokációnak szánom, csak valahogy ezen kissé felháborodtam. 10 vészjósló cikkből 9-et biztos valami angliai írt. (és nem is tévedtem...)


2012. febr. 4. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

mert nekik ott a fontjuk és hű de kegyetlen megmondták :D

ha meg tévednek (mert tévednek) hát ez van, most jobb lenne ha télleg bedőlne? nalátod...

2012. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
szerintem annak is szerepe van ebbe hogy Anglia királyság,Európa legtöbb állama pedig nem,vagy nem anniyra hangoztatja.
2012. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mert szeretik még mindig azt képzelni, hogy létezik a brit birodalom, és továbbra is komoly világpolitikai tényezők. Ráadásul az EU-ban a két ősi ellenségé, a németeké és a franciáké a vezető szerep, ezt végképp nehéz feldolgozniuk.


Az meg tényleg vicces, amikor először kézzel-lábbal tiltakoznak a szorosabb együttműködés ellen, aztán pedig azt róják fel az EU-nak, hogy nem elég hatékony.

2012. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

<off>

Mert ok egy szigeten elnek, sok eso esik nalluk ettol nagyon negativak:)

</off>

2012. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
különcködnek, nehogy már beálljanak a sorba
2012. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyrészt ők teljes mértékben USA érdekeket képviselnek a kontinensen. Másrészt az euró az USA dollár után a második legnagyobb tartalékvaluta és ha bedőlne, akkor a brit font ebből a "részesedésből" tudna kihasítani, ez nem lenne ám rossz a brit gazdaságnak. Ez a véleményem.
2012. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Nagy-Britannia miért ennyire Európa ellenes?"


Nem az, hanem EU-ellenes.


"Én valahogy azt látom, hogy amilyen véleményen/állásponton van az USA, 100%-ig olyan állásponton van Anglia is."


Az angolszászok (AU, CA, NZ, US, UK) egy blokk, a nyugat-európaiak (Németo., Franciao.) egy másik. Anglia ennek megfelelően egy véleményen van az USA-val, ahogy mondjuk a görögök vagy olaszok pedig úgy táncolnak, ahogy Németország fütyül.


"Akkor miért nem, lép ki az Eu.-ból és lesz az USA újabb tagállama?"


Az uralkodó réteg egyelőre még úgy véli, több előnye van a tagságnak.


"csak valahogy ezen kissé felháborodtam."


Felháborodtál? Kije vagy Merkelnek vagy Sarkozynek?

2012. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Annak a válaszadónak a véleményét osztom, aki azt írta, hogy még mindig abban a hitben élnek, hogy él a Brit Birodalom.

A britek tényleg felsőbbrendűnek hiszik magukat. És az a tény, hogy csak az EU harmadik legerősebb gazdasága (és nem az első), nagyon fáj nekik. (Nevetséges.)

Most is, hogy idén leelőzte őket Brazília a világranglistán, nagyon ki voltak akadva, csak pár értelmiségi kutató hangoztatta, hogy ez a pofon Nagy-Britanniának jó, hogy talán végre ráeszméljenek a britek, hogy az Egyesült Királyság fontos ugyan, de közel sem annyira, mint amennyire régen volt.

2012. febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nehéz elfogadniuk, hogy Nagy-Britannia már nem is olyan nagy...
2012. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerinted aki nem bólogat agyatlanul a német- francia duónak, az nem lehet EU tag?


Valszleg érdekük hogy EU tagok maradjanak, de az hogy nem fogadnak el mindent és írnak alá csukott szemmel, nem jelenti azt hogy EU- ellenesek.


Persze sokaknak furcsa hogy így is lehet...

2012. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!