Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan aknáza ki Irakot Amerika?

Hogyan aknáza ki Irakot Amerika?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy haboru dul az országba ,és hogy Amerika csak azért segit ,mert kell neki az olaj.De mégis hogyan tesz majd szert az olajra mondjuk a háboru végén ?
2012. jan. 7. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

???? xD


[link]


Miről beszélünk?

2012. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Amerika csak azért segit ,mert kell neki az olaj"


Magyarországon miért segített amerika amikor a délszláv háborút megállította?Miért kell elméleteket gyártani?

2012. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak az olajat veszik meg olcsón az iraki bábkormánytól, hanem például az amerikaiak vadászrepülőgépeket szállítanak az iraki hadseregnek. Ezeket a régebbi, az USA-ban talán már leselejtezett gépeket eladják Irak-nak.

Lényegében Irak az olajból szerzett profitot is az USA költségvetésébe utalja vissza, mint fizetség.

2012. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az iraki olajkitermelés többsége nem amerikai, hanem orosz, kínai, francia, norvég, malajziai, angol stb. olajtársaságok kezében van. Ébresztő! :)
2012. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és azért ad Irak Amerikának olcsó olajat ,mert segit neki ?
2012. jan. 8. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Hol ad neki olcsó olajat, kérdező? Ugyanannyiért veszik (illetve termelik ki az olajtársaságok), mint bárki más. Amúgy szerintem meg azért vannak vagyis voltak Irakban, mert stratégiai fontosságú terület, ott van mellette Irán és szerintem onnan könnyebben megy a Hormuzi-szoros szemmel tartása. Ha ott vannak katonai alakulatok, akkor a szomszédos és NATO-tag Törökországon keresztűl könnyebben el lehet érni az Orosz Föderációt is. Amúgy is ez része az új Great Game-nek, egyébként az a régió iszonyúan sok nyersanyaggal van "ellátva".
2012. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Great Game ? Kifejtenéd ?
2012. jan. 8. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van, de szerintem biztos van róla valami magyarul is. Google-ba írd be.

2012. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!