Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ennyi jószág a...

Miért van ennyi jószág a szerbek között?

Figyelt kérdés

[link]


Féltem az ott élő embereket, nem élnék ott szívesen a mai napon.


2012. jan. 6. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
A szélsőségesek már csak ilyenek. Mindenütt egyformák.
2012. jan. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát azért nálunk nem lövöldöznek szenteste...

Azért ezek még a mi szélsőségeseinktől is szélsőségesebbek :(

2012. jan. 6. 00:16
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Szerbiának hegyei,

Szerbiának völgyei

A magyart illeti,

Mégis az a kutya szerb,

el akarja venni.”


Megállj, megállj kutya Szerbia,

Nem lesz tiéd soha Bosznia!

Mert a magyar nem enged

Míg a vére megered,

Bármennyit is szenved.


Rajta, rajta, vitézek,

fiatalok, öregek

Fegyvert ragadjatok!

Mert nem tudjuk, hogy mikor,

Mert nem tudjuk, hogy mikor

Tőrnek ránk a rácok.


2x:

Akárhogyis dörög az ágyú,

Nem félünk mi a Szerbiától.

Megrohanjuk azokat,

Lőjük mint a nyulakat

A magas hegyek között.

2012. jan. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
semjénzsolti: itt cseszte el a vezetésünk már száz éve is. Megtámadtuk a Szerbeket, meg is lett az eredménye. Az okos más kárából tanul. A buta még a sajátjából sem.
2012. jan. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Már azt hittem, a közgazdasági értelemben vett jószágra gondolsz, és csodálkoztam is, hogy gazdagok a szerbek. :D
2012. jan. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért azóta változtak az idők, hiszen mára a szerbek is meg tapasztalták, hogy milyen az ,amikor összefognak ellenük, hogy senki nincsen a hátuk mögött.Szóval szerintem most nem támogatnák annyira Szerbiát mint anno.
2012. jan. 6. 03:57
 7/16 anonim ***** válasza:
A délszláv háború idején vissza lehetett volna szerezni a magyar részeket, mikor a NATO és mindenki a szerbeket támadta, szerintem senki nem szólt volna bele.. Akkori kormány elcseszte
2012. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Megtámadtuk a Szerbeket, meg is lett az eredménye. - Na nehogy már a nyakunkba varrj egy olyan háborút amelyhez a magyarnak volt a legkevesebb köze, semmi beleszólásunk nem volt a dologba. Tisza István halogatta volna a háborút a végtelenségig.
2012. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 14:35


Teljes mértékben egyetértek veled. A Magyar Királyságnak egyáltalán nem volt érdeke a háború, az akkori kormánynak semmi területi igénye nem volt a szerb királysággal szemben, sőt egyáltalán nem voltak területi igényeink (ezt bizonyítja Gróf Károlyi Mihály egyik emlékirata, melyben ezt írta: "1916 végén, amikor a harctereken a legjobban álltunk, sem Tisza Istvánnak, sem Magyarországnak nem voltak hódító szándékai."), csak Bécs sürgette a fegyveres megoldást Szerbia ellen, és mivel a monarchia része voltunk, tehát külpolitikailag nem voltunk függetlenek, ezért a magyar kormánynak muszáj volt hadat üzennie Szerbiának. Tisza István is mindent megtett Magyarország hadba lépése ellen, amit csak tehetett. Charles Tisseyre egy francia parlamenti képviselő, aki könyvet írt a háború kitörésének körülményeiről, ezt írta Tiszáról: "Tisza István volt az egyetlen vezető államférfi Európában, aki komolyan szót emelt a háború ellen."

2012. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: a magyar vezetés háborúellenzéséhez az is hozzátartozik, hogy számoltak azzal, hogy ha nyerünk is egy nagy háborúban, akkor is több önállóságot fognak majd követelni az ország 45%-át kitevő és nagy részét lakó kisebbségek, úgyhogy a magyar hegemónia fenntartásának szempontjából a nyertes háború is veszélyes lett volna. Egy vesztett háború következményeit meg jól sejtették ők is előre.

Meg mikor IV. Károly kezdeményezte a különbékét 1917 elején a franciákkal és az angolokkal egy föderálisan átszervezett Monarchia létrehozásával, akkor a magyar kormány hatására csak a Lajtán túli területekre vették tervbe. Persze már semmiképp se jöhetett volna létre ilyen megállapodás, miután a románoknak 16-ban odaígérték a Tiszáig a területet az angolok.. De mindenesetre a magyar vezetés sem volt következetes, legfeljebb a háború kitörése előtt. Az szép, hogy nem akartunk hódítani, de akkor sem humánumból nem támogatták a háborút nehogy megsértsük kedves oláhokat vagy akárkiket

2012. jan. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!