Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA a fogyasztást próbálja...

Az USA a fogyasztást próbálja felpörgetni: emelték pl. a minimálbért is (hitelből), míg Európa megszorít: pl. ÁFA emelés (nem csak nálunk). Kinek lesz igaza? Melyik modell jobb?

Figyelt kérdés

A lakosságnak rövidebb távon nyilván az USA-beli.

Legalábbis én jobban szeretek vásárolni, mint spórolni. Szerintetek? Szerintem jók a megszorítások, míg azok a pazarlást és a mutyizást lehetetlenítik el, de a fogyasztáshoz nem kellene nyúlni, illetve ösztönözni kell, tehát az USA megoldás nekem jobban hangzik. Európa miért döntött másképp? Vagy az USA lehet azért mert ehhez a költségesebb megoldáshoz nyúlni, mer úgy vannak vele, hogy nemsokára úgyis megint lesz war-business (Irán)?


2012. jan. 5. 11:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt amúgy HrTV-n hallottam, bocs a helyesírási hibákért, nemrég keltem - este dolgozom.
2012. jan. 5. 11:53
 2/9 anonim ***** válasza:
Az USA már rommá van adósodva. Szóval ez csak olyan mint mikor a halálraítélt akasztás előtt ciánkapszulát nyel.
2012. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 11:58


Ja az USA szarrá van adósodva, csak az a nem mindegy, hogy a saját valutájában!

2012. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A minimálbér emeléshez annyit, hogy kb. félmillió embert foglalkoztatnak csak ilyen alacsony (220eFt :) bérért, ami a 300milliós lakosság miatt azt jelenti, hogy minden 600. embert. Szóval nincs akkora jelentősége, mint nálunk.
2012. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ja az USA szarrá van adósodva, csak az a nem mindegy, hogy a saját valutájában!"


Dehogynem mindegy. Ha nekem tyúkfarmom van és tojásban vagyok szarrá adósodva az sem sokkal jobb mintha répában.

2012. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 13:31


Hát pedig nagyon nem mindegy. Lehet, hogy a kommunista "közgazdaságtanban" igen, de a piacgazdaságban nem. Ha a saját valutájában van eladósodva, akkor az azt jelenti, hogy akár el is inflálhatja azt és így a világgal fizetteti meg. Te meg lenyeled a békát... Ilyen egyszerű.

2012. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az USA csinálja jól, a gazdaság felpörgetéséhez az embereknek pénzhez kell jutni, így indul be a motor. Ha csak kis hazánkat nézzük, mivel már alig van vásárlóerő, rohamosan mennek csődbe a vállalkozások, ami rántja magával a többit is. Az USA az előző válságot is így kezelte és lett eredménye.
2012. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos nekünk nincs és nem is volt belső fogyasztásunk csak külső importról lehet beszélni.Tehát pl.ha áfát csökkentenénk akkor kb. a 80%a multi láncok vinnék el ill.ki nem pörögne itt semmi nem működik a visszaosztás.
2012. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az USA speciális helyzetben.

Mivel a dollár az első számú kereskedelmi és ezért tartalékvaluta, a világon mindenhol tartják és igyekeznek felhalmozni, ezért az usa tudja alkalmazni, amit mi nem tudnánk az elszaladó infláció miatt.

Tudniillik, hogy a FED mértéktelen pénznyomtatással fedezni az USA hiányát, ami aztán jórészt nem az usában marad, így az inflációt szépen szétteríti az egész világon.


De ezt csak ő tudja megcsinálni. Ezért kellene az EU-nak is birodalommá válni többek között, hogy megtörjük az usa túlhatalmát, és ne tehessen szert ilyen előnyökre. (egységben az erő)

2012. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!