Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Épül az Európai Egyesült...

Épül az Európai Egyesült Államok? Mit szólsz ehhez a beszédhez (részlet)? (Európai Központi Bank)

Figyelt kérdés

Az Európai Központi Bank igazgatósági tagjának José Manuel González-Páramo-nak a beszédéből egy részlet:


„Nem engedhetjük teljesen át a pénzügyi kormányzást a pénzpiacoknak. Az eurózóna a világ második legnagyobb monetáris régiója és nem támaszkodhat teljes mértékben a hitelminősítők véleményére és a piacok hangulatára. Megelőző és lineáris jellegű gazdasági kormányzásra van szükség és ez még inkább kiemeli mondanivalóm lényegét: az eurózóna legfontosabb feladata egy sokkal átfogóbb gazdasági kormányzás bevezetése.Ez még szorosabb gazdasági és pénzügyi integrációt jelent az eurózóna számára és szükségessé teszi a szuverenitás átengedését a Gazdasági és Monetáris Unió szintjére, fiskális, szerkezeti és pénzügyi szabályozások kérdésében.”


Tehát monetáris uniót szeretnének. Gyengébbeknek: a magyar pénzügyekről frankfurtban (ott a bank székhelye) döntenének. Szerintetek mikorra számolják fel a tagországok teljes szuverenitását?


Ilyen és hasonló jellegű beszédeket linkeltem én már Sorostól és több vezetőtől. Már akkor megmondtam többedmagammal, hogy az euró válságának ez lesz a célja, addig lesz válság, míg ezt ki nem eszközölik. Hiszen krízis/válsághelyzetben lehet a legjobban átalakítani a dolgokat. Mikor nyitjátok már ki a szemeteket?



2011. nov. 25. 16:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
13%

Minél nagyobb központosítás, annál inkább megmondják mi "jó" az embereknek. A társadalomra ez egyértelműen káros.


Amíg új alapokra nem helyezik a pénzkibocsátást, addig csak kínlódás lesz. Meg kell szüntetni a magánpénzrendszert.

2011. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Minél nagyobb központosítás, annál inkább megmondják mi "jó" az embereknek. A társadalomra ez egyértelműen káros. "


Bzzz... rossz válasz. Ez alapján a nulla fokú központosítás, vagyis az anarchia lenne a kánaán. Vajon miért nem így élünk?

2011. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hát igen, amikor az ember feje fölött döntenek, az biztosan nagyon jó.

Igen, nem így élünk, mert helyette döglődünk. És ezt nevezzük életnek, mert az ösztönlényeknek elég ha tele a has, de üres a fej.

2011. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem járna semmilyen gazdasági előnyökkel. Egy diktatúra lenne az egész.
2011. nov. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: jár-e valami előnnyel az (gazdasági, közigazgatási), hogy egy ország vagyunk, ahol vannak megyék, országos szervezetek? Miért nem különálló falukban élünk, amik még kommunikálni se akarnak egymással? Sokkal jobb lenne?
2011. nov. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Csak gratulálni tudok azoknak, akik feladnák a nemzet szuverenitását azért, hogy TALÁN havi 20 ezerrel többet vihessenek haza.
2011. nov. 26. 01:20
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

Csak más léptékekben gondolkodunk. A nemzeti önrendelkezést nem adjuk fel, csak más keretek közé emeljük. Ez olyan, mint hogy most is demokráciában élsz, meg a régi athéniak is, és mégis más volt a beleszólás a döntésekbe. Mind a kettő demokrácia? Igen, mind a kettő.


És amíg te azt látod, hogy 20e forint a kérdés, én azt látom, hogy lesz-e jövője Magyarországnak, vagy sem. Mert ha Európa nem fog össze, akkor Európa eltűnik, megy a süllyesztőbe, és Európa s*gglyukában lévő Magyarország meg meg fog szűnni. Szeretnéd, ha lenne 200 év múlva hazája a magyaroknak? Mert a mostani folyamatok alapján nem sok lesz.

2011. nov. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
ma 00:18 vagyok. Azt akartam írni, hogy minél nagyobb egy államszerveződés, annál kevésbé lehet garantálni a demokráciát. És sajnos azok az érdekek, amiknek ma az EU-ban nagy befolyása van a döntésekre nézve, sajnálatos módon pénzügyi körök. Az USA sem működik tökéletesen, hiába van demokrácia, de a lobby-érdekek nagy súllyal esnek a latba. Még mindig jobb egy laza, demokratikus szövetség, ami ugye vállalja a közös együttműködést (és gazdaságilag nagy erőt képvisel), mint egy teljesen egységesült óriási rendszer. Ha garantált a szabad munkaerő-áramlás, a vámmentesség, és egyéb ilyen dolgok, akkor már a térség államai képviselhetnek egységes gazdasági erőt. Ehhez nem kell közös hadsereg, közös rendőrség, vagy közös titkosszolgálat. Mert az már rossz irányba mozdítaná el a dolgokat. Lehetünk a nemzetek szövetsége is, egy, a szokásosnál erősebb szövetségben.
2011. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetném-e gondolkozóó (témán kívül), hogy elolvastad-e az 1984-et?"


Nem, viszont már régóta tervben van, amint lesz egy kis szabadidőm, mindeképpen el fogom.

2011. nov. 26. 11:55
 20/23 A kérdező kommentje:

Csak más léptékekben gondolkodunk. A nemzeti önrendelkezést nem adjuk fel, csak más keretek közé emeljük."


Elmehetnél jelentkezni fidesz-sajtósnak. Most szükségük van néhány ilyen emberre aki kimagyarázza a dolgokat.


Ez olyan, mint hogy most is demokráciában élsz, meg a régi athéniak is, és mégis más volt a beleszólás a döntésekbe. Mind a kettő demokrácia? Igen, mind a kettő."


Egyik sem volt demokrácia.

2011. nov. 26. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!