Szerintetek mi lesz az Usa, valamint Európa sorsa az elkövetkezendő időszakban?
12:28
És ha az EU bukni fog, az nekünk miért is lesz jó?
Lesz átrendeződés, de nem olyan brutális szerintem, mint azt gondolják. Kínában van lehetőség, viszont iszonyatos társadalmi problémái vannak, ráadásul ilyen erőltetett és mű gazdaságpolitikára nem lehet évtizedekig alapozni.
Az oroszokat el lehet felejteni, félbarbár lusta disznóhorda volt mindig is, öregedő, alkoholista, ostoba és pesszimista társadalommal.
Arabok szintén: műveletlen, idióta állatsereg, meddő földön, elfogyó olajtartalékkal.
ERgyébként a fejlődő országokba is be fog 2012-ben köszönteni a hatalmas recesszió, szóval valószínűleg számukra is véget ért a jó világ.
Az USA sohasem lesz már olyan tekintélyű, mint 20-30 éve, de nem is baj, mert nehogy úgy táncoljon már a világ mindig, ahogy ő fütyül.
EU: ha szétesik, keresztet vethetünk Európára.
08:49
"Senki nem vette számításba a rengeteg bevándorlót az EU-ba."
De. Nekik köszönheti az EU a működőképessége fennmaradását még évtizedekig.
"Ráadásul az USA-ban is egyre több a spanyol ajkú."
Mindenki az USA-t félti... Pedig hozzájuk legalább keresztények vándorolnak be többségben és nem eltorzult fejjel Allahot ordíbáló fanatikusok, akik képesek megölni bárkit vallási indíttatásból. Az USA szvsz jobb - fényévekkel - jobb helyzetben van, mint az EU.
15:36
A ruszkik jófejek :) Szerintem egyre nagyobb befolyásuk lesz a gazdaságban. És nem annyira siralmas ott az élet, mint azt sokan gondolják. Legalábbis az európai felében biztosan nem. Kína, arabvilág engem nem érdekel, jó lenne ha oket sem érdekelnénk mi. Gazdaságilag lehet egyutt mukodni, ezzel azzal kereskedelmet folytatni. De ide ne jojjenekek, se békésen se hárcolva, és mi se menjunk oda.
"Érdemes a hírekben utálni olvasni ennek, mert a német kancellárnak ma volt egy megjegyzése, hogy háborút jósol az elkövetkezendő 50 évre."
Igen, de ő ezt arra mondta, hogy ha felbomlik az EU, akkor várhatóak háborúk [a nacionalizmus miatt].
"Az 1800-as években 4-5 válság is volt, mégsem lett belőle háború."
Te hol tanultad a történelmet? Az 1800-as években is voltak háborúk, csak nem VH.
USA:
A dollár egy hegemónia (birodalom) hatalomérvényesítésének eszköze - más egyéb funkciói mellett... Ugyanakkor egy nagy piramisjátékká (Ponzi scheme) vált a spekuláció elszabadulása és az egész neoliberális ámokfutás miatt. Ha elapadnak a "befizetések", akkor drámai hirtelenséggel fog összeomlani - ahogy azt a pilótajátékok esetében már megtanulhattuk. Márpedig a gazdasági recesszió miatt - amely már borítékolható - elfognak apadni a források...
Mivel fogja kifizetni az olajat, a kamudollárokkal, amelyek mögött nincs már arany és amelynek volumene messze túlnőtt a reálgazdaság határain? - minthogy energiafüggősége igen aggasztó...
Jó biznisz volt a lakóparkok építése - a lufi kipukkanásáig -, de miből lesz pénz az 50-70 éves elaggott infrastruktúra megújítására?
A bűnözés horrorisztikus mértékű. A börtönök súlyosan túlzsúfoltak.
A munkanélküliség magas; növekszenek a társadalmi feszültségek is stb.
Amerika még mindig a világ legnagyobb gazdasága - de kártyavár is lehet magas... Nem lepődnék meg egy "hirtelen halál" típusú összeomláson sem. De ha ez nem következik be, akkor pedig szép lassan, ciklikusan fog elrohadni, mert szellemi és gazdasági alapjait már felszámolta...
"Amerika zabolázatlan semmiként, szubsztancia nélküli végzetszerűségként áll a világ elé. Semmi nem készítette fel a hegemóniára: habozva bár, mégis erre törekszik. Más, megaláztatások és vereségek sorát elszenvedett nemzetekkel ellentétben csak a megszakítatlan szerencse meddőségét ismerte eddig. Ha minden sikerül neki a jövőben is, feltűnése elhanyagolható véletlen. Akik sorsát kiszabják, akik szívükön viselik az érdekeit, rossz napokat hozhatnának rá; hogy megszűnjön felületes szörnyeteg lenni, nagy megpróbáltatásokra volna szüksége. Ez talán már nincs is messze. Amerika eddig a poklon kívül élt, most készülődik a pokolra szállni. Ha végzetet keres magának, csakis létokának romjain lelheti föl." /E. Cioran/
Még egy kis adalék:
Amerika csak egy virtuális éden
Európa:
Az eurót ki kell nyírni, hogy ne legyen a dollárnak vetélytársa. (Pl. ne tudja Kína diverzifikálni valutatartalékait, vagy nehogy eszébe jusson valakinek abban számolni az olaj árát stb.) Itt a buktát valszeg elkerülni már nem lehet.
A recessziós spirál beindulni látszik, jönnek a megszorítások, a szociális hálót kurtítják, növekedni fog a munkanélküliség...
Sztrájkok jönnek majd sorra - az "eurábok" meg azt fogják csinálni, amiből már kaptak ízelítőt a franciák és az angolok is, csak valószínűleg nagyobb léptékben...
Egy kis adalék:
Tippelgetek:
Európa földrajzi kiterjedését tekintve jelentéktelen a gigaországokhoz képest, de gazdasága és kulturális hagyományai jelentősek. Most viszont bekapja a keserű pilulát. Az energiafüggőség miatt Oroszországgal szemben van kiszolgáltatott helyzetben, és áhítozik Kína megtakarításainak segítségére is. Meg fogja kapni ezeket, ha leválik az őt spekulációs és titkosszolgálati eszközökkel beáldozó amerikai hegemóniáról. Egy kis fingatás után megmarad patinás skanzennek egy nagy eurázsiai szövetség (Moszkva-Peking) árnyékában.
A nyugati civilizáció felszámolta alapjait és az egyre gyorsuló hanyatlás útjára lépett. Kelet vissza fogja nyerni történelmi előnyét, mert már birtokában van annak a technológiának, amely hiánya miatt évszázados megalázó kizsákmányolás áldozatává vált.
Oroszország és Kína szörnytársadalmai szintén számos nehézséggel küzdenek, de az oroszoknak van nyersanyaguk, gázuk és olajuk (amelyek ára egyre magasabb lesz csak), a kínaiak pedig a technológiai fejlődés és az innováció területén érnek el nagy sikereket - és megtakarításaik is jelentősek. E két hatalmas országnak szüksége van egymásra, együttműködésük mindig szélesedik. Továbbá fájdalmas múltjuk egyben előnyük is, mert népeik már számos rettenetes válságot vészeltek át, és "edzésben vannak" - ellentétben az elkényelmesedett és elkapatott és teljesen degenerálódott nyugatiakkal.
"... ott vannak a barbárok. Honnan bukkannak majd fel? Mit számít! Pillanatnyilag elég tudnunk, hogy megindulásuk nem késlekedik tovább, készülődnek már összeomlásunk ünnepére, azon törik a fejüket, miképpen pirítsanak ránk, miképpen vessenek véget szőrszálhasogatásunknak és a mondatainknak. Hogy megalázzanak minket, hogy ránk tapossanak, energiájukból futja, hogy meghalni segítsen vagy új életre keltsen. Jöjjenek hát, ostorozzák lagymatagságunkat, öntsenek erőt árnyainkba, hozzanak nedveket, melyek kiszáradtak belőlünk. Megviselten, vértelenül nem tehetünk semmit a végzet ellen: a haldoklók nem egyesülnek s nem is lázadnak. Hogyan is számíthatnánk Európa ébredésére, haragjára? Sorsa, lázadásai is, másutt intéződnek. Kifáradva hosszú fennmaradásába, abba, hogy továbbra is önmagával folytasson párbeszédet, Európa üresség, mely felé csakhamar megindulnak a sztyeppék... egy másik üresség, egy új." /E. Cioran - link fentebb/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!