Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért olyan ellenséges és...

Miért olyan ellenséges és negatív itt sok ember véleménye a törökökkel és Törökországgal szemben?

Figyelt kérdés
Rengeteg hozzászólást olvastam itt az oldalon, amiben azt taglalták egyesek, hogy a törökök koszosak, büdösek, fogatlanok, perverzek, erőszakosak, csak kihasználják a túristákat, meghogy Törökország egy iszlamo-fasiszta ország és pár éven belül olyan lesz, mint Irán és Szaúd-Arábia.
2011. okt. 24. 23:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nemzetiségüket és anyanyelvüket tekintve nem voltak zsidók."

Nemzetiség, mint olyan, akkor még nem létezett, tehát nem is lehettek.

De származásukat tekintve az tanítványok zsidók voltak, Jézus meg ugye Isten fia, de ha Józsefet és Máriát nézzük, akkor úgy zsidó, mint a franc.

Anyanyelvüket tekintve, pedig pontosan úgy beszéltek, mint az összes többi zsidó.


"ezt a hazugságot a zsidók találták ki és terjesztik, hogy a keresztényeket félrevezessék, miközben maguk között csak úgy beszélnek Róla, hogy "legyen átkozott a neve mindörökre" "


És jönnek az összeesküvés-elméletek is.

Akkor mégis a te keresztényeid miből prédikálnak?

Mert a Bibliában az Újszövetség is azzal indít, hogy Jézus családfája, ami Dávid királytól vezeti le a családját.

Abba az aprócska kérdésbe pedig nem gondoltál bele, hogy a tanítványok mégis hogy kerültek Judeába, ha nem voltak zsidók? Ott éltek, ott dolgoztak, ott volt a családjuk. Ha nem voltak zsidók, akkor mik voltak? Rómaiak? Vagy arabok, akiket te ugyanúgy megvetsz?


"Szerencsére más népek is laktak ott a Szentföldön, nemcsak zsidók, na és ezekből a népekből származott Jézus és apostoltársai."


Akkor Jézus is hazudott a származását tekintve, amikor azt mondta, hogy ő "Dávid fia"?

Szóval akkor te egy hazugot istenítesz.


"Te persze ezt úgy sem hiszed el, ezért itt a vita vége."


Elhinném, ha lenne rá bizonyítékod.

Csakhogy nincsen és még a józan ész is ellentmond neked.

A Bibliából jól kiolvasható, hogy Jézus is és tanítványai is zsidók voltak. Zsidónak születtek, zsidó vallásúak voltak, olyan nyelven beszéltek, mint az összes többi zsidó.

Ha meg már a Biblia is hazudik, akkor te mire építesz?


"A törököket pedig sajnálom, hogy az iszlám zombijaiként kell élniük"


Én meg téged sajnállak, hogy az ilyen összeesküvés-elméletek zombijaként kell élned.

Ha nekik úgy jó, akkor had döntsék már el ők maguk!


"ahelyett, hogy büszke turáni lovasnépként ápolnák hagyományaikat, mint mi."


Milyen hagyományokról beszélsz?

Szerinted egy honfoglalás kori magyar ráismerne mai utódaira?

Se antropológiailag, se kultúrában, se viselkedésmódban, se vallásban nincs már semmi közünk hozzájuk.

Szerinted a magyarság hány százaléka tud ma egyáltalán felülni egy lóra?

Hány százalék látott egyáltalán már lovat élőben?

Hány százalék ismeri a kereszténység előtti magyar hitet?

Hány százalék értené meg pl. az Ómagyar Mária-siralmat, ami még újabb szöveg is?

Hány százalék tudná elolvasni a korabeli rovásírást?

Akkor meg milyen hagyományról beszélsz?

2011. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%
Na és persze hogy beszélhetsz lovasnép hagyományról, amikor már mi sem gyakoroljuk a vallásunkat, ahogy a törökök sem.
2011. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Pro Patria ***** válasza:
93%

"Te a római egyház bigott szószólója vagy."

- Vicces, hogy ezt egy reformátusnak mondod... Kb ennyire kell foglalkozni a szövegeléseiddel.


A keresztény hit alaptétele pedig a Tízparancsolat. Aki nem ehhez tartja magát, nem krisztuskövető -> nem keresztény.

Te nem tartod magadat hozzá.

2011. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Pro Patria ***** válasza:
93%

"Szerencsére más népek is laktak ott a Szentföldön, nemcsak zsidók"

- A Szentföldön igen. De a zsidó városokban, mint Jeruzsálem, nem.


"na és ezekből a népekből származott Jézus és apostoltársai."

- Mert Móricka azt mondta?


"Te persze ezt úgy sem hiszed el, ezért itt a vita vége."

- Ez túlmegy a hit kérdésén. Valaminek a mibenlétét - esetünkben a származást - bizonyítani lehet / vagy nem lehet. Nem "szerintem"-en alapszik.



"A törököket pedig sajnálom, hogy az iszlám zombijaiként kell élniük, ahelyett, hogy büszke turáni lovasnépként ápolnák hagyományaikat, mint mi."

- Mert közülünk olyan sokan nyilaznak hátrafelé:D



"Ha meg már a Biblia is hazudik, akkor te mire építesz?"

- A saját önös érzelmeire.


1) A Biblia szerint Jézus részt vett a Jeruzsálemi zarándokúton - amin minden hithű zsidónak életében legalább egyszer részt kellett vennie. (Mert ugyebár ezen az alkalmon feszítették meg.) Ha nem lett volna vallásos zsidó, miért tette volna ezt? Vagy ha teszi is: beengedték volna maguk közé?

2) A Bibliából azt is tudjuk, hogy Jézus tálitot (imaköpenyt) és a tfilint (imaszíjat) viselt, és ráadásul nem csak imái alkalmával.

3) Azt is tudjuk a Bibliából, hogy Jézus értett héberül, és buzgón tanulmányozta a Tórát (nem-zsidó nem érintethette ezt a zsidók számára szent írást - ez a legfőbb bizonyíték zsidó származására.) Egyébként ha nem ismerte volna, nem tudott volna lépte-nyomon arra hivatkozni/utalni a Hegyibeszédében.

4) Azt is tudjuk (bár ez már inkább csak legenda), hogy kisfiúként a zsidó főpapoknak tartott "előadást" - akik miért hallgatták volna meg, ha nem lett volna zsidó?

5) Maga a Jézsuá, Jesuá név is zsidó. Eredeti alakja héberül יְהוֹשֻׁעַ (Jehosua), melynek jelentése "Jahveh, a szabadító".


És még hosszasan lehetne sorolni a dolgokat... De hirtelen ennyi is elég. Úgysem a tények alapján döntesz, hanem saját érzelmeidre hallgatva.

2011. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem így pontomba, de ezek is csak az én állításaimat igazolják.


Köszönöm

2011. nov. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Pro Patria ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy erre már nem érkezett válasz. Másfelől, ugyan nem nekem szólt a komment, de nem tudok elmenni mellette:


"Azért nincs igazad, mert az iszlám és a zsidó vallás másodrendűnek tartja a nőket, akiktől az életet kapjuk."

- Miért? Apádtól mit kapsz? Bírom ezeket a "nőknek köszönhetjük az életet" hozzáállást, de valahogy mindig elfelejtik, hogy férfiak nélkül ugyanígy nem lenne élet.:D


"Téged nem anya szült, te magyarul beszélő muszlimzsidó ?"

- És nem kellett hozzá egy apa is? Mellesleg "muszlimzsidó"? Az meg hogy? Az iszlám is egy vallás, meg a zsidó is egy vallás. Egyébként jellemző: ha mást mondasz, mint amit "elvárnak", akkor "zsidó vagy!"...


"Azok a népek, ahol férfiuralom van csak rossz lehet."

- Mondj egy magyar királynőt. Nem királynét, királynőt. és Mária Terézia nem ér, ő osztrák volt!:)


Boudica nem tudom, hogy jön ide, köze sem volt sem a keresztényekhez, se a magyarokhoz. (Bár gondolom szerinted a keltáktól elkezdve az etruszkokon át a sumérokig mindenki a magyarok őse...)

Jeanne d'Arc-ot éppen azért égették meg - hivatalosan -, mert férfi ruhát viselt női helyett...

Szkítákról meg a tudomány kb. semmit nem tud, jóformán csak annyit, hogy léteztek. Még azt sem tudni biztosan, milyen nyelvet beszéltek, stb. Mivel nem maradt fenn saját írásuk, a szomszédaik meg misztikus lepelbe csavarták a róluk szóló történeteket.

Egyébként a szkítákról ajánlom Homérosz írásait, milyen várszomjas, gyilkoláshoz szokott népről is van szó. (Emberáldozatok jóslásokhoz, skalpgyűjtés a megölt ellenségektől, testvérgyilkosságok hatalomszerzésért, öncsonkítás gyászoláskor, stb. A szarvas-szimbólum és vérszerződés ugyanebben van, tehát ha azokat elfogadod, ezen fentieknek is hitelt kell adnod. Nagyon krisztusi, mondhatom...)


Azt meg nem értem, ha valaki(k) ennyire nem tudják világképükbe és eszmerendszerükbe illeszteni a kereszténységet, miért ragaszkodnak hozzá mégis ily görcsösen? Miért forgatják ki, hamisítják meg, stb., csak azért, hogy továbbra is elmondhassák magukról, "keresztények vagyunk"? Hagyománytiszteletből, megszokásból?

Miért nem találnak inkább valamilyen új, nekik való irányzatot?


A te gyűlölködésedet nehezen (tulajdonképpen lehetetlen) összeegyeztetni Jézus Hegyibeszédével.


"...azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért.

Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki felkelti Napját jókra és gonoszokra, esőt ad igaznak és bűnösnek.

Ha azokat szeretitek csak, akik titeket szeretnek, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is?

És ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi többet tesztek? Nem így tesznek a pogányok is?

Ti olyan tökéletesek legyetek tehát, mint mennyei Atyátok."


"Hallottátok a régieknek szóló parancsot: Ne ölj! Aki öl állítsák törvényszék elé.

Én pedig azt mondom nektek: Már azt is állítsák törvényszék elé, aki haragot tart. Aki felebarátját ostobának mondja, állítsák a nagytanács elé. Aki pedig istentelennek mondja, jusson a gyehenna tüzére."



Szerinted Te követed ezen utat, kedves honfitársam?... Vagy netán ez is zsidómuszlimkeresztényaztékhindu-hamisítvány? Akkor mi az igaz, ha már ez sem?

2011. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Pro Patria ***** válasza:

*(Bár gondolom szerinted a keltáktól elkezdve az etruszkokon át a sumérokig mindenki a magyarok őse...)* - és persze őskeresztény.


"...Egyébként a szkítákról ajánlom Homérosz írásait, milyen *vérszomjas*..."

2011. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
48%

"ugyan nem nekem szólt a komment, de nem tudok elmenni mellette"


Ne tartsd magadban! :D

Amúgy kritizálhatsz engem is, ha akarsz.

De legalább álljon itt minél több vélemény!


"Mondj egy magyar királynőt. Nem királynét, királynőt. és Mária Terézia nem ér, ő osztrák volt!:) "


Fáj, a szívem, de ezt meg kell cáfolnom.

Bár kérdés, hogy mennyire volt magyar, de Nagy Lajos lányát, Máriát magyar királynővé koronázták.

2011. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Pro Patria ***** válasza:

Valóban, róla nem tudtam. Mivel néhány évig uralkodott csupán, és utána már csak társuralkodó volt Luxemburgi Zsigmond mellett, nem tudtam róla.

(Röstellem, de az egynéhány hétig, hónapig, esetleg 1-2 évig uralkodó királyok, és a hivatalosan nem elismert ellenkirályok sokaságát nem ismerem mélyrehatóan.)

2011. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
74%

"Valóban, róla nem tudtam. Mivel néhány évig uralkodott csupán, és utána már csak társuralkodó volt Luxemburgi Zsigmond mellett, nem tudtam róla. "


Jelentősége valóban a nullához tendál, de attól még ott volt. Emiatt kategorikusan nem lehet kijelenteni, hogy nem volt magyar királynő.


"Röstellem, de az egynéhány hétig, hónapig, esetleg 1-2 évig uralkodó királyok, és a hivatalosan nem elismert ellenkirályok sokaságát nem ismerem mélyrehatóan."


Semmi gond.

Lehet, hogy én is csak azért tudom (azért emlékszem rá középsuliból is), mert ez a szakmám. :D

2011. nov. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!