Az USA miért nem szereti a Palesztin népet?
10:12-nek, 09:00 vagyok
" Az utolsó válaszához annyit fűznék hozzá, hogy Irán NEM arab állam."
Igazad van, Irán etnikai megoszlása: perzsa 51%, azeri 24%, kurd 7%, giláni 4%, mázenderáni 4%, arab 3%,lur 2%, türkmén 2%, beludzs 2%, egyéb 2% (bahtiári, kaskáj, örmény, stb.)
Pontosabb lettem volna, ha "arabok" helyett iszlámot irok. Hisz Irán neve: Iráni Iszlám Köztársasággá (جمهوری اسلامی ایران), államformája pedig teokratikus iszlám köztársaság.
A többi, amit irtam azonban meglehetősen pontos.
10:39
"Akárhogy is, most Obama bebizonyította, hogy semmivel sem különb a Bushnál."
Miért? Mert nem haverkodik a palesztinokkal és a mögöttük álló, Irán által pénzelt iszlamista terrorszervezetekkel, a Hamasszal és a Hezbollahhal? Akik nem állnának meg Izrael elpusztításánál, hiszen az egész euroatlanti civilizációt az ellenségüknek tekintik.
Egyébként a 01:33-as válaszoló pontosan rátapintott a lényegre: Ti mit szólnátok, ha azt vetnék a magyarok szemére, hogy 'ugyan már', miért nem a szlovákokkal, a románokkal vagy éppenséggel a hazai kisebbséggel barátkozunk?
A 09:00-ás válaszoló minden mondatával egyetértek.
Továbbá, az Öböl-menti olajexportáló arab államok az Egyesült Államok fontos szövetségesei és nem ellenségei, Szaúd-Arábia például egyértelművé is tette, hogy egy Irán elleni háború esetén Amerika oldalán állna. A "palesztin ügyben" érintett Jordánia szintén a Nyugat megbízható partnere. Egyiptomot pedig eddig elég sok pénzzel és katonai támogatással tömte Amerika.
Ostoba kérdés...egy ország miért nem szeret egy népet?
Egy ország se szeretni, se gyűlölni nem tud. Azt csak az egyes emberek tudnak.
Az USA közvéleménye meg igen sok féle véleménnyel van a zsidókról, palesztinokról.
De tudod mit? Áhtök mindegy, piszok zsidók, oszt jó napot!
Nem kell ide okoskodni, csak zsidózzunk egyet.
Mert ő csak a saját "gyermekét" szereti.
A palesztin nép pedig túl közel van a "gyermekhez".
Rossz hatással van rá.
Ökörköri
a térségben lévő több, mérsékelt iszlám állammal az amcsik kifejezetten jóban vannak, ezek pedig általában egyébként ugyanúgy be vannak tojva a szélsőséges iszlám térnyerésétől, ami ha megerősödne a térségben, az hozzájuk is átterjedhetne, és a saját hatalmukat veszélyeztetné - az egy más kérdés, hogy hivatalosan az iszlám világban illik néha egyet cionistázni, hogy meglegyen a cirkusz, de közben meg a háttérben igen komoly együttműködések mennek az izraeliekkel, pl. a szaúdiak felajánlották Izraelnek a légterük használatát, hogy szabadon átrepülhetnek, ha le akarják bombázni az iráni atomlétesítményeket, a bahreiniek és a pakisztániak titkosszolgálati szinten működnek együtt az izraeliekkel, és adnak tippeket, ha valami gáz várható (pl. hogy mikor ne nagyon utazzanak izraeliek Indiában, mert készülődnek a szélsőségesek valamire), a libanoni kormány stratégiai infókat adott a saját déli területeikről, és tippeket adott az izraelieknek, hogy ha megpróbálnák kifüstölni a Hezbollah fegyveres bázisait Dél-Libanonban, akkor hogyan tegyék, illetve, hogy ők minden tőlük teletőt megtesznek, hogy a libanoni hadsereget mindenféle ürüggyel távol tartsák, míg az izraeli hadsereg Dél-Libanonban operál. A katari emír meg pl. egy diplomáciai sürgőnyben kifejezetten az izraelieket méltatta, hogy minden ellenére még mindig a békében gondolkodnak.
Wikileaks pl. egy nagyon érdekes olvasmány a témában, eléggé lebontja azt a naív elképzelést, hogy a mérsékelt arab államok annyira Izrael-ellenesek lennének. Kiderül belőlük, hogy egy fenét, az leginkább egy kötelező cirkusz a népnek - sokkal jobban zavarják őket a szélsőségesek, mert azok, akik politikailag rájuk veszélyt jelenthetnek, és az azokat támogató országok, főleg Irán.
Szóval attól, hogy az USA támogatja Izraelt, nem fogja általában maga ellen hergelni az iszlám szövetségeseit. Viszont az USAnak egyik nagyon fontos szövetségese egy nagyon fontos térségben Izrael, a legmegbízhatóbb, mert mint az egyetlen nem iszlám és demokratikus ország a környéken, ott nem kell attól tartani attól egyedül, hogy jön pl. egy arab tavasz jellegű, vagy iráni forradalomhoz hasonló esemény, mely a korábbi közeli szövetségest hirtelen eltávolítja, esetleg kifejezetten ellenséggé És az USAnak komoly érdeke egy ilyen szövetséges a térségben, akitől egyrészt megbízható infókat tud kapni, másrészt aki egy komolyabb balhé esetén a térségben amolyan bázisként használhat, nem véletlen, hogy az USA igen komoly hadianyagot, fegyvereket tárol Izraelben, ami nem Izraelé, hanem kifejezetten az amerikai hadsereg kihelyezett depói.
Az pedig, hogy a palesztin államiság egyoldalú elismerése minden valós gyakorlati kérdés előzetes tisztázása nélkül (például a biztonsági kérdések, a telepek kérdése, a határok pontos kérdése, az erőforrások megosztása, a menekültkérdés, stb.) miért okozna csak további fokozódását az ottani helyzetnek, várhatóan sokkal jobban, mint az elutasítás, az már itt is le volt írva néhányszor. Mindenesetre annyi talán mélyebb belemenés nélkül is látható, hogy úgy elismerni egy palesztin államot, hogy közben a konkrétumok nincsenek megbeszélve, ellenben a palesztin kormánykoalíció egyik (és katonai szempontból nézve valószínűleg erősebb) tagja nyíltan elveti a béke lehetőségét Izraellel, és bármiféle két állam megoldást, csakis Izrael teljes pusztulását hajlandó elfogadni - meglehetősen abszurd volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!