Ha a németeket sokan utálják a Holokausztért, a spanyolokat, angolokat és portugálokat miért nem utálják a Dél-Amerikai bennszülöttek kiírtásáért és az afrikaiak behurcolásáért?
"Ha a németeket sokan utálják a Holokausztért"
A nácikat, nem a németeket.
"a Dél-Amerikai bennszülöttek kiírtásáért"
A legtöbb indiánt nem "kiirtották", hanem olyan betegségek végeztek velük, amiket az európaiaktól kaptak el, pl. influenza.
ma 20:47
A történelmi igazság az, hogy ha 1941-ben Horthy ellenáll a németeknek, vagy 1940-ben elfogadja a szovjetek ajánlatát, akkor Magyarország a győztes országok közé tartozna.
Ki gondolhatja komolyan, hogy Magyarország elfogadhatta volna annak a Szovjetúniónak az ajánlatát, ahonnan a kommunista párt ideológiai uszítására Magyarországra érkezett elemek a "dicsőséges 133 nap" idején a Tanácsköztársaság keretében felforgatták az államrendet?
Horthynak eszében sem juthatott, hogy azzal az országgal egyezkedjen, ahonnan a történelem során 1848.-49.-ben, azután 1919.-ben is csak a pusztítás érkezett.
Természetes, hogy az a Sztálin, aki hetek alatt országnyi területeket veszített, bármit megígért, de ki adott volna annak akkor hitelt?
Arról nem szólva, hogy ez azonnali megszállást hozott volna az országra, mert a német hadsereg ahhoz bőven elegendő, és éppen eléggé közeli volt, hogy bármikor ugyanúgy eltörlte volna, ahogyan például Lengyelországban is történt.
Esetleg gondoljunk arra, hogy a magyar gazdaság, mezőgazdaság, hadigazdaság szinte kizárólagos felvevőpiaca a birodalom volt békeidőben is, nem hogy hadiállapotban.
A németek végig elégedetlenek voltak a magyar államigazgatás zsidóellenes rendelkezéseivel, amelyeket a német igényektől messze elmaradó módon, és vontatottan hajtottak végre, vagy vezettek be.
A zsidótörvényeket végrehajtási utasításai is például öt éves végrehajtási időt írtak elő, elodázva, elhúzva a rendeletek végrehajtását. A katonai mozgósításban is messze elmaradtunk a német igények teljesítésében.
Végül meg is szállták az országot, hogy német részről vegyék kezelésbe a vonakodó szövetséges Magyarország vezetését.
Ekkor kerültek fel a nyilasok, akiknek a vezetőjének kinevezéséhez Horthy csak zsarolás hatására járult hozzá.
Amúgy ha nem járult volna hozzá, akkor is azt jelentették volna be, hogy hozzájárult, amint Németországban ez így is történt.
Horthy azzal tudta késleltetni a német igények maximális teljesítését, hogy a helyén maradt, és részben elszabotálta a német igények kielégítését.
23:16
A politikában nincs helye az érzelgősségnek, a külpolitikában pedig nincs helye az ideológiai finnyáskodásnak. Ez utóbbit pl. nem tudta Horthy és meg is bukott ezen.
"Ki gondolhatja komolyan, hogy Magyarország elfogadhatta volna annak a Szovjetúniónak az ajánlatát, ahonnan a kommunista párt ideológiai uszítására Magyarországra érkezett elemek a "dicsőséges 133 nap" idején a Tanácsköztársaság keretében felforgatták az államrendet?"
A Tanácsköztársaság volt az egyetlen rezsim, amelyik harcolt az ország megszállása ellen. Ha már akkora "nemzeti" vagy, akkor talán ezt is figyelembe veheted.
Ha még néha olvasnál is, akkor tudnád, hogy mi volt a szovjetek véleménye a románokról, miket mondott Lenin a versaillesi békerendszerről stb.
Gondolom arra célzol, amikor a Tanácsköztársaság hátbatámadta a románok ellen küzdő Székely Hadosztályt, amiért az vörös zászló helyett nemzeti színű karszallagot viselt.
Esetleg Linder Béla hadügyminiszterre, aki "Nem akarok többé katonát látni" mondata után Budapestet dúlta a Román hadsereg.
A Tanácsköztáraság fontosabbnak látta leszámolni a belső, nemzeti ellenzékkel, akát azon az áron, hogy az ország kétharmada odavész, és csak azután fogtak fegyvert.
Ez az igazi bolsevik magatartás.
Ezeknek a Moszkvai vezetőivel, tanítóival kellett volna megegyezni Horthynak, ezekben kellett volna a magyar kormánynak megbízni?
"Magyarország területére 1918. november 12-én Gyergyótölgyesnél lépett az első román katona. Kolozsvárra, Erdély színmagyar fővárosába 1918 karácsonyának szombatján vonultak be a románok.
A megszállókkal szemben a Székely Hadosztály és néhány más alakulat veszi csak fel a harcot. A főleg Partiumban és Észak-Erdélyben működő Székely Hadosztályt, Székely Különítmény néven, Kratochwill Károly ezredes szervezte meg székely és erdélyi magyar menekült katonákból..."
"lőszerutánpótlást nem kapott, mert a budapesti kormány félt a Hadosztály erejétől. Amikor 1919. március 21-én a Szovjet-Oroszországban kiképzett Kun (Kohn) Béla, elvbarátai és a felbőszített csőcselék kikiáltotta a Magyarországi Tanácsköztársaságot, még jobban féltek a Hadosztálytól, mert a legénység az előírt vörös szalag helyett széles nemzetiszínű szalagot varrt föl az egyenruha hajtókájára, majd föllázadt a szatmárnémeti kommunista hatóságok ellen.
A Székely Hadosztály példás hősiességgel harcolt a túlerővel szemben, és szép sikereket is elért. Hadadnál, Kocsordnál, Mátészalkánál is megfutamították az ellenséget. Sokáig reménykedtek abban, hogy majd Budapestről kapnak lőszert és utánpótlást. Budapest „urai” azonban magukra hagyták őket, és lőszer helyett vörös alakulatokat küldtek – ellenük. A Hadosztály sorsát megpecsételte a lőszerhiány, az utánpótlás hiánya és az, hogy lassan két tűz közé került. Egyik oldalról a kommunista alakulatok, másik oldalról a román túlerő támadta őket. Más kiút nem lévén, a Székely Hadosztály április 26-án Demecsernél letette a fegyvert a román megszállók előtt. Kb. 400 tisztet és 4000 fő legénységet a románok Brassóba internáltak."
Köszönettel visszautasítom, hogy nekem egy félanalfabéta proletár ajánljon olvasnivalót... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!