Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Gyakran hallani felhívásokat...

Gyakran hallani felhívásokat pl. a rádióban, hogy segítsük meg pl. az afrikai éhezőket, menekülteket, stb. Nem kellene egyszerűen békén hagyni nőket?

Figyelt kérdés

Amióta világ a világ, mindíg is ott volt a gondolat, hogy mi a fejlettek elvisszük a fényt a sötét barbároknak. Mi tudjuk mi nekik a jó. De még sosem működött.

Igen, sokan éhenhalnának, legyilkolnák egymást stb. De egy idő után minden rendben lenne. Pontosabban beállna egy egyensúlyi állapot. Távlatokban gondolkozva nem lenne ez jobb, mint a folyamatos beavatkozással egyre csak mélyíteni a szakadékot, növeleni a problémákat?


2008. márc. 9. 09:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

a föld el tudna tartani mindenkit, csak a "civilizált" ember önző.

amikor meghúzod a wc öblítőt, végig gondolod, hogy abból a tiszta! vízből hány afrikai ihatna tiszta vizet?

ha nekünk kell valami onnan, akkor meg tudjuk oldani a szállítást, talán csak menne visszafelé is, ha nem csak a többi kizsákmányolása lebegne sokak szeme előtt.

a gazdagoknak soha nem céljuk a rabszolgák, szegények felvilágosítása, mert akkor nagyobb félnivalójuk lenne az előnyük elvesztéséből. m

2008. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megint csak az állat- és természetvédő bszél belőlem, mikor azt mondom, hogy hagyni kellett volna élni őket úgy, ahogy mindig is éltek. Sajnos már késő azon elmélkedni, hogy beavakozzunk-e vagy sem. Ez a beavatkozás már akkor elkezdődött, mikor az ember elindult nagy felfedező útjaira, és az őslakosok akarata ellenére is erőszakkal beleavatkozott addigi életvitelükbe. Már megismerték a pénz hatalmát, és ezért óriási károkat okoznak már ők is környezetükben, üzleti célokból írtják a vadállatokat, kiszorítják őket természetes élőhelyükről, felborítva a természet egyensúlyát. Ez a helyzet az amerikai esőerdők írtásával is, mind a "civilizált" ember beavatkozásának következménye. Természetesen a fő károkozók, akik ezt az egészet elkezdték, mi vagyunk, ezzel a beavatkozással csak tetéztük ezeket a problémákat.
2009. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha a békén hagyásban azt is beleértenénk, hogy (sarkított példával) ne akarjuk a banánt olcsóbban (v.ö. fair trade - [link] megvenni, mint az almát, illetve hogy egyáltalán ne akarjunk banánt enni, hanem hagyjuk meg nekik a földjeiket, hogy azokat a maguk ellátására s ne a mi kiszolgálásunkra műveljék, akkor valóban, nem lenne szükség segélyre.

Van egy jó film erről, a Darwin rémálma.

A felvilágosítás témához: nem vagyok biztos benne, hogy bármi hasznosat tudnánk tanítani nekik. Mi sem jeleskedünk a jó élethez szükséges bölcsességben, koszosak, zsúfoltak a városok, a közgazdasági szakkönyvek szinte siránkozva írják le fülszövegeikben, hogy hát igen meg kell felelnünk a felfokozott versenyhelyzetnek, miközben a teljes élővilágot és a saját jövőnket feláldozzuk e "fejlődés" oltárán... Miért legyen Afrika is ilyen? Ja hogy csak Goethe-t és Mozartot adnánk oda? Hát mi mennyi Goethe-t és Mozartot veszünk magunkhoz?

2009. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!