Soros Gyuri bácsi kizárná a Görögöket, Portugáliát az EU-bol? -ezt monta.
nem ezt mondta.
az eurozónából akarja kirakni őket, nem az euból.
azaz nem akarja, hogy ezeknek az országoknak az euro legyen a fizetőeszközük.
teljesen reális álláspont, ahhoz, hogy egy pénznem stabil legyen, ahhoz az kell, hogy a kibocsátó ország, jelen esetben országok stabilak legyenek. azért nincs nálunk euro, mert mi nem teljesítettük az ehhez tartozó követelményeket.
az egy teljesen reális álláspont, hogy ha egy ország aminek már van euroja szintén nem teljesíti ezeket a követelményeket, akkor ne legyen euroja.
az egy teljesen más kérdés, hogy mennyire megvalósítható a dolog.
Nem mondott ilyet. Azt mondta, hogy az eurozónából kell kiválniuk, ráadásul a saját érdekükben.
"Ott sem lessz népszerü."
Szerintem az eurózóna sem túl népszerű ezekben az országokban.
Soros jó arc.
1millió dolcsit ajánlott fel a marihuána legalizálásáért.
Már bocs de a kérdező jól informált veletek ellentétben...
Soros azt mondta h Görögországnak és Portugáliának ki kéne lépnie az EU-ból és az euró övezetből is a tetemes adósságuk miatt, így élheti túl az EU és az euró.
15:07
"Görögországot kizárják. Több szakértő számára szimpatikus megoldás: a görög adósságok elengedésének a büntetése az ország kizárása lenne. Közgazdászok azonban kételkednek abban, hogy más európai országokon ez segítene. Görögország totálisan csődbe menne: a görög bankrendszer összeomlana, a polgárok külföldre menekítenék vagyonukat, senki sem adna Athénnak pénzt, az importokat és az energiaköltségeket nem tudnák kifizetni, így az ország egy harmadik világ szintű ország szintjére zuhanna. Az előző forgatókönyvhöz hasonlóan ebben az esetben is súlyos károkat szenvednének más európai bankok, melyek görög adósságokat kezelnek. A geopolitikai kár is jelentős lenne, ugyanis NATO-partnerként az ország stabilizáló erővel bír a Balkánon, mely meggyengülhetne, így a térség gazdasági és politikai destabilizálódásához vezetne."
vagy
"Ha több válság súlytotta ország kilép az euróövezetből: az ezekben az országokban bevezetett új fizetőeszközök olyan mértékben veszítenének értékükből az euróhoz képest, hogy ezen országok adósságterhei 40, 60, vagy akár 80 százalékkal is automatikusan megnövekednének. Valószínűtlen, hogy visszafizetnék valaha is. Egy ilyen szituációt a Deutsche Bank valószínűleg nem élne túl, mint ahogy más pénzintézetek sem. Egyes vélemények szerint a német gazdaság akár 20-30 százalékkal is visszaeshetne. Az EU ebben az esetben is felbomlana."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!