Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi vezetett a mostani angliai...

Mi vezetett a mostani angliai zavargásokhoz? A hírekben csak azt említik, hogy rendőrök lelőttek egy 29 éves férfit, és ez robbantotta ki a feszültséget, de ezt a férfit miért lőtték le?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Rossz gazdaságpolitika, még rosszabb szociális politika.
2011. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi se nem biztos.

Egyik újság azt írja, hogy ő lőtt először, de csak a rendőr walkie-talkieját találta el, és az csak azért tudott visszalőni.

Máshol azt írják, h nem lőtt a 29 éves férfi.


Az a 29 éves férfi, akiről egyébként még mindig nem tudni, hogy valóban gengszter volt-e, ugyanis (ugyancsak) az egyik lap azt írja, hogy hírhedt bűnöző volt, és ezt még a "rajos" képei is bizonyítják, másik újság viszont idézőjelbe teszi a gengszter szócskát, és arra hegyezi ki a dolgot, hogy a barátnője összeroppant a hír hallatán, hogy meghalt a pasija, akivel már 13 éve együtt voltak.


Egy biztos. Az, ami ott folyik most Londonban, a "nyugati társadalom" legszánalmasabb pillanata. Nem szórják a gáz-sprayt a rendőrök, mert ártalmas az egészségre. Liberálisként mondom, hogy ez most tényleg a túlzott liberalizáció sara. Több napot várni a bevetett rendőrök létszámának növelésével? Mégis mi a f.szt várnak Londonban, hogy megunják a fosztogatók azt, hogy ingyen vihetik a jobbnál-jobb cuccokat? Vagy hirtelen átcsapnak egy nagy hippi mozgalomba, és ezután a szeretet hatalmát fogják hirdetni, és együtt újjáépítik a tönkretett épületeket?


Az a baj, hogy amíg nem csapnak le rájuk kellő súllyal, addig a tisztességes, törvénytisztelő állampolgárok élnek félelemben, nekik kell kerülni hazáig, nehogy valahol lecsapjanak rájuk, stb. Én ezt biztos nem hagynám, hogy akik be tudtak illeszkedni a rendszerbe, azok szenvedjenek a csőcselék miatt. Az ilyen egyéneket el kell távolítani a közösség más tagjaitól, én azt mondom. Akár feka, akár sárga, fehér, vagy árja. Ha nem képes a békés együttélésre, akkor nem nem érdemli meg, hogy a közösség tagja legyen.


Igazából abban reménykedem, hogy ez valami nagy rendőrségi akció része, amiben bekerítik a bandákat, és százával fogják kiutasítani az egyértelműen antiszociális egyéneket.

2011. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Ezt egy másik oldalról fordítottam, egy helyi angol írta, nem szó-szerinti fordítás, és kihagytam részleteket, de remélem valami újat megtudtok belőle:


A fosztogatás, tulajdon és rendőr elleni támadások előrejelezhető, és valamennyire igazolható reakció az évtizedes nélkülözés, szegénység, munkanélküliség, a szociális lakások rossz állapota és hiánya, rendőri brutalitás, rendőri rasszizmus és rossz minőségű oktatás. Figyelembe kell még venni a kormány támadásait a diákok (juttatások megszüntetése, tandíj növelése) és a munkások (megszorítások, privatizáció, munkás-szerveződés ellehetetlenítése, munkás-törvények támadása, munkanélküliség, alulfoglalkoztatottság) ellen. Ezek összeadva, egy elégedetlen fiatalság jövő nélkül, akik szegénységben nőttek fel Nyugat-Európa egyik leggazdagabb országában, megkapták a lehetőséget, hogy kiengedjék a gőzt.


Nem homogén csoport egy céllal - a rombolók a kisebbség - motivációk, lehetőségek és érzelmek keveréke. Azzal, hogy mindannyiukat bűnözőnek nevezzük, figyelmen kívül hagyjuk az okokat, és így újra fel fognak lángolni.

2011. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Én még olyat is olvastam, hogy a golyó a rendőr walkie-talkie-jában egy másik rendőrtől származott.
2011. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Gusztustalan, undorító, büdös lumpenproli csürhe - valóban ide vezet a szélsőséges liberalizmus. Ezekkel 100 évvel ezelőtt még kőkeményen leszámoltak volna. Manapság viszont már Anglia menthetetlen, pár év, és totálisan alámerül a káoszba.
2011. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen az elhibázott bevándorlási politika. Ha megnézed az összes gyújtogató és rabló bevándorlók vagy azok leszármazottjaik. Neki arrafelé -is- csak jogaik vannak semmi kötelezettség.
2011. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A fosztogatás, tulajdon és rendőr elleni támadások előrejelezhető, és valamennyire igazolható reakció az évtizedes nélkülözés, szegénység, munkanélküliség, a szociális lakások rossz állapota és hiánya, rendőri brutalitás, rendőri rasszizmus és rossz minőségű oktatás."


Célszerű lenne tördelni kicsit a szöveget, mert ez így értelmetlen. Egyébként akkor minek mentek oda, ha nem tetszik nekik, és ilyen rossz a helyzet?


Szerintem inkább az vezethetett ide, hogy a 'gengszter' életmódot túl sok helyen nyomatják. Elég belenézni kicsit a zenetévék műsorába. Ez az egész már rég nem a lelőtt férfi miatt van szerintem, hisz akkor tüntetnének, esetleg zúznának kicsit, rendőrökkel harcolnának(mint pl nálunk), nem pedig plazmatévét lopnának.

2011. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy mi vezetett nem tudom, de ez szánalmas, tűrhetetlen. Nem vagyok az a kegyetlen, szigorú ember, de elég már, a fészkes fenébe is, hulljanak a fejek!
2011. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!