Miért van mindenhol pont egyszerre adósságválság?
indiában cirka 65%-os a GDP arányos adósságállomány
+ jelentős a vállalati adósságállomány is
"Miért van mindenhol pont egyszerre adósságválság?"
Mert világszerte nagyjából hasonló időben jött divatba az a fajta gazdaságpolitika, ami az adósságválsághoz vezetett. E politika lényege az, hogy a gazadsági ciklusokat állami költekezéssel igyekeztek elsimítani, ezt pedig hitelből finanszírozták.
"Én akkor sem hiszem, hogy pont ez alatt a három hónap alatt akar minden ország bedőlni, itt tényleg valami manipulációnak kell folynia."
Ha nem vetted volna észre, akkor a bankrendszer összeomlása 2007 tavaszán kezdődött, aztán először Izland ment csődbe 2008 őszén, Magyarország is ekkor került csőd szélére, majd Görögország 2010 tavaszán, Írország egy kicsit később stb.
Ennek a válságnak a kibontakozása negyedik éve tart.
Miféle három hónapról beszélsz? Nincs itt semmi "manipuláció", csak a legalapvetőbb tényekkel sem vagy tisztában, ezért mindenhol "rejtélyeket" látsz.
"Előzőnek: ne támadj! Most egyszerre van szó Írországról, Portugáliáról, USA-ról, Spanyolországról, Görögországról és Olaszországról. Asszem nem én nem nézek híreket!"
Ha olvasnál híreket, tudnád, hogy már legalább 4 éve tart ennek a válságnak a kibontakozása. Attól, hogy te most kezdtél tisztába jönni a helyzettel, még nem most kezdődött ez az egész. Gondolom, 2007-ben még olyan kicsi voltál, hogy nem érdekeltek a hírek. De utólag is lehet ám pótolni azt, amiről lemaradtál.
ma 20:50
A PIIGS-országok válsága 2008 óta folyamatosan téma a gazdasági sajtóban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!