Ezeket meglehetne ennyi pénzből valósítani? FONTOS!
1 milliárd forintból meg-e lehetne a következőkből valamelyiket valósítani?
-Szélerőművek telepítése, és a villamosáram eladása. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
-Bioetanol- vagy Biodízel gyár. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
-Műanyaggyár. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
-Papírgyár. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
-Gépgyár. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
-Cementgyár. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
-Geotermikus (hő)-erőmű. Igen-Nem? Sok- vagy kevés?
Melyiket ajánljátok Magyarországon- és melyiket külföldön?(Többet is lehetne ajánlani.) Építő jellegű kritikákat is elfogadok. Köszönöm előre is.
Természetesen meg, sőt még ennél kevesebből is. Ha egy gyár vagy üzem létesítésénél nem az az elsődleges célod, hogy minél többet tudj leszámlázni beruházásként, hanem hogy valóban működő gazdaságos gépeket állíts be akkor szinte fillérekből kijössz. És most nagyon meg fogsz lepődni azon amit írok:
Egy átlag magyar állampolgár egy átlag magyar fizetésből már képes lenne egy gyárat elindítani ha akarna. Mondom elindítani, pl néhány fővel és később fejleszteni fel mondjuk több százra a létszámot. Milliárdok egyik ötleted megvalósításához sem kellene, csak egy kis idő.
Ne gondold,hogy konstruktív jellegű választ fogsz itt kapni.
Akinek van valamilyen elképzelése ,hogy szerinte mi a jó az nem fogja közölni senkivel se,inkább meg tartja magának titokban.
Én azt javaslom,hogy nézz utána,hogy mire lehet szükség és ne valamilyen gyártásban gondolkozz,ha csak nem tudsz valami forradalmian újat alkotni.
Ha rám hallgatsz olyan területet választasz ahol elég sok embert kell alkalmazni,de nem kell sokat költeni a vállalkozásra(mi is így csináltuk és tovább fogunk bővíteni).
Egy tipp:Ha van pénzed és be akarsz fektetni valahova akkor én azt javaslom,hogy ne tegyél fel ilyen "vak" kérdéseket,először alakítsál ki egy saját elképzelést,és járj utána,hogy miként lehetne megvalósítani,mert ez így egy kicsit amatőrségre utal.
09:29-nek!
Ez jó vicc volt! :) Nyilván nem fektet be, nyilván nincsen 1 milliárdja. Gondold már el, ha neked lenne, te egy "ótvar" gyakorikerdesek.hu oldalon kérnél 1 milliárdos befektetési tanácsot, és nem magas körökben mozgó tanácsadó céget bíznál meg? :) Nyilván így működik az üzleti élet, hogy Bill Gates odaül az amerikai gyakorikerdesek.hu-ra és megkérdezi, ti hova fektetnétek be 1 milliárd dollárt? :D :D
A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:59
Nem is feltételeztem,hogy van 1 milliárd Forintja,ezért is írtam oda,hogy "ha".
A válasz írója már 60%on van :) És de, feltételezted, hogy van egy milliárdja :)
A válasz írója egyébként azért van 60%on, mert folyton vitázik vallásos emberekkel, és felteszi az egyszerű kérdést. Látta már valaki Istent? Persze a vallásos fanok nem tudnak válaszolni, viszont le tudnak húzni... :D :D Huhh, de jól megadták :) Nah, ezért.
1 milliárd forintból:
-Szélerőművek telepítése, és a villamosáram eladása.
NEM, a szélerőmű rohadt drága dolog és 30 év alatt térül meg, igazából senkinek se jó, de építik mert a sok birka örül neki, kb. mint az esztelen körfogalom építés régebben.
-Bioetanol- vagy Biodízel gyár:
Kicsit lehetne építeni rá megfelelő helyen, de a méretgazdaságosság elvét figyelembe véve nem biztos, hogy elég nagy lenne ahhoz hogy gazdaságosan működjön.
-Műanya-, papír-, gép- vagy cementgyár:
Egyszerűbb ha veszel részvényét működő gyárban. Sokkal nagyobb alaptőke kell
-Geotermikus (hő)-erőmű:
Elég lenne egy HŐ termelőhöz, áramtermelőhöz kevés. Ilyet viszont csak bizonyos helyeken érdemes építeni (már van kút ahonnan jön a termálvíz és van helyben felvevő piac)pl Szegeden, Győrben lehetne.
Igazából ha jó a beruházási terv akkor mindegy h az Eu-n bellül hova teszed, de pl a geotermikus erőmű máshol nem menne. Viszont figyelembe kell venni a megtérülési időt, valamint hogy sok üzem évekig veszteséges amíg piacot nem szerez.
Egy olyan méretűt, ami kijön 1 milliárdból, mindegyik esetben meg lehet valósítani.
Csak a kérdés az, hogy ki az az őrült, aki meg is teszi? Először vizsgálni kellene, hogy egyáltalán szükség van-e rá, és mennyi. Másodszor, hogy a terméket hol és mennyiért lehet eladni. Harmadszor, hogy annyiért lehet-e termelni. Negyedszer, hogy van e képzett munkaerő és utánpótlás. Nem utolsósorban, ha kiszámoltuk, mekkora a gazdaságos létesítmény, van-e rá pénz.
Ha az összes kérdésre igen a válasz, kezdhetjük.
Papírgyár, műanyaggyár, gépgyár. Volt elég 1989-ben, eladtuk, leszerelték, mert konkurencia volt. Aztán - miután a külföldi tőke megállapította, mire van szüksége (lásd fenti kérdések) - néhányat újra telepített.
Más. Nem értem a kérdező mit szeretne megtudni. Egy normális gazdaságban (itthon és külföldön) a kérdezettek mindegyikére szükség van, de jól kiszámított arányban. Nálunk a döntő probléma az, hogy ezek, ha működnek is, ha épülnek is, ez itthon nem a saját érdekeink szerint történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!