Európa legsokszínűbb országa Németország?
Valóban az.
Viszont miért csak a bevándorlókat nézed? Nem csak az mutatja a sokszínűséget.
Az Egyesült Királyság négy részből áll össze, amelyeket a hagyományaik szinte a kezdetektől összefűznek (habár még ma is vannak jelentős különbségek). Németország viszont ma is 16 tartomány szövetségi állama. Régebben ez a szám 38, az előtt meg több mint 300 volt. És ezek az államocskák több külön utat jártak be. Az Egyesült Királyság lakossága (A bevándorlókat leszámítva) kelta és szász ősökre megy vissza szinte kizárólag. Németországban pedig eleve ott vannak a balti poroszok, a bizonytalan származású bajorok és a többnyire francia ősöktől származó berliniek a több tucat különböző germán csoport mellett. A keleti területeken rengeteg a szláv beütés, míg nyugaton nagy mértékben keveredtek a franciákkal.
Németország 1871 előtt gyakorlatilag nem létezett, tehát Európa közepén egy nagy átjáróház volt, ahol rengeteg népelem asszimilálódott. Az Egyesült Királyság viszont a gyarmatosítások koráig teljesen elszigetelt volt. Még a királyok is többnyire a hazai nemességből választottak feleséget és sokkal ritkábban házasodtak külföldi dinasztiákból. És még utána is jellemző volt (és ma is az) a brit felsőbbrendűségi tudat, ami miatt sokkal kevésbé keveredtek más népekkel, mint az egység előtt rendkívül kis mértékben soviniszta németek.
Franciaország már más kérdés, de Németországgal ellentétben az is már több mint 1000 éve egységes, ha változó határokkal is, emiatt lényegesen kisebb volt a keveredés.
Viszont, hogy a másik oldalról is nézzem a dolgot, Németországba az Európán kívüli bevándorlók sokkal kevesebb helyről jöttek (jönnek), mint az angliai és a franciaországi bevándorlók. Németországba főleg törökök és közel-keleti arabok mennek, illetve 1-2 afrikai országból (feltételezem a volt gyarmataikról). Franciaországba viszont Észak-Afrika mellett Nyugat-Afrikából is sokkal nagyobb területről és oda is mennek a Közel-Keletről. Az Egyesült Királyságba pedig mindemellett Latin-Amerikából és Ázsiából is jelentős a bevándorlás.
eddig jól hitted
és az meg baromság, hogy a franciáknál mennyi bevándorló van, mert nem tartják számon, nem érdekel, hogy kitől hallottad, hol olvastad vagy hol láttad, nem tartják számon, Angliában meg jóval több van 5 és fél milliónál, Németországban meg nincs 10 millió, ez baromság
"Népesség arányában kellene nézni"
Először én is erre gondoltam, de úgy is több. UK-ban kb. 9, Franciaországban 10,5, Németországban pedig 12% a fent felsorolt népességelem. Tehát még így is több. De, mint mondtam, a bevándorlókon belül Németországban sokkal kisebb a sokszínűség, mint a másik két országban.
Kedves 15:03-a!
Az Egyesült Királyságban 2% fekete, 1,8% indiai és 1,3% pakisztáni van nyilvántartva plusz 1,2% vegyes származású és 1,6% egyéb. Ez mind együtt is csak 7,9%, vagyis kb. 4,8 millió fő, ami még a kérdező által írtnál is kevesebb. Németországban pedig kb. 7,3 millió külföldi állampolgár él (a többiek származását meg gondolom ott sem nagyon tartják nyilván). Tehát még így is több, ahogy az arányuk is, ami 8,9%.
"és az meg baromság, hogy a franciáknál mennyi bevándorló van, mert nem tartják számon"
Hogyne tartanák számon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!