Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki hallott arról, hogy...

Valaki hallott arról, hogy 1-2 hónapja Afrikában egy új állam jött létre? FONTOS

Figyelt kérdés
aki szintén hallott róla, és tud valami legyen szíves segítsen:D bármilyen információ segítség
2011. jún. 6. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hallottam, Szudán déli része szakadt el egy népszavazás következtében.
2011. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az új állam neve Dél-Szudán és pártucatszor említették, igen.
2011. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

,,Kenya fővárosában vasárnap jelentették be szomáliai politikusok, hogy egy új államot hoztak létre Szomália területén. Az új ország neve Azánia.''

erről hallott valaki? neten találtam de nem tudom, hogy ez most igaz, vagy csak megint valami próbálkozás egy új állam létrehozására, de nem sikerült, vagy igen, és rendesen működő ország lett...

2011. jún. 6. 14:51
 4/8 anonim ***** válasza:

A dél Szudánról tudok én is de erről az Azániáról vagy miről nem

sztem nem igaz, de ha mégis akkor még nem biztos, hogy lesz belőle valami, lehet hogy csak törekvés

2011. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az idén ápr. 4-én született meg Azánia )másik neve Jubaland). Mo. még nem ismerte el. Elnöke Mohamed Abdi Gandhi. Az új állam Szomália viszonylag csendes területén alakult. A mogadishui kormány elítéli az új állam létrejöttét, noha az ország ideiglenes alaptörvénye engedélyez ilyesmit.

Az új ország térképét lásd itt:

[link]

2011. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ez igen..tényleg ilyenről nem tudtam
2011. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És vajon eddig hányan ismerték el az új állam, Azánia függetlenségét? Mert ez itt a lényeges kérdés.
2011. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még senki nem ismerte el az új államot. Kenyai fővárosban jelentették be, de még mindig sokban függ Szomáliától. Eszmei szinten támogatja pár ország az ötletet és a megalakulást. Sok ellenzője van annak, hogy a népcsoportok külön külön államot alapítsanak. Eléggé ellentmondásosak auz információk is az ország alapításának a valódi céljait nézve! Nincsenek a határvonalak sem kijelölve, csak azt tudni, hogy Szomália egy része. Úgy tudom, Szomália fővárosa, Mogadishu is Azánia területe, szóval lehet, hogy inkább Szomália alakult meg ismét? Déli részen van a főváros is. Kenyával szerintem nem határos az új Szomália. Miért nincs normális térkép és miért mont ellenkező dolgokat egyik és másik nyelvű honlap?
2011. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!