Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Példának írni szemben álló...

Példának írni szemben álló népeket vagy nemzeteket?

Figyelt kérdés

pl. baszk-spanyol

német-francia

angol-holland

angol-ír

angol-francia

Pakisztán-India

albán-szerb

görög-macedón

macedón-szerb

magyar-szlovák

magyar-román

magyar-szerb

stb.


2011. jún. 2. 16:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

azért itt sok olyan szembenállást lehetett olvasni, amit én nem értek

pl német francia....a történelemben igen, de manapság igen jól vannak egymással

bolgár-szerb

bolgár-román-----ezt a kettőt nem értem

macedon- szerb--ezt se nagyon tudom mire vélni

valaki írta, hogy osztrák-olasz----na azt sem értem

a többi világos

2011. jún. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"bolgár-szerb

bolgár-román-----ezt a kettőt nem értem "

A Balkánon gyakorlatilag mindenki utál mindenkit. Ez csak ott nem figyelhető meg igazán, ahol nincsen közös határ.

A bolgárok amúgy az un. nyugati hatászélt követelik vissza Szerbiától, amit asszem a II. világháború után csatoltak el tőlük, de még az is lehet, hogy csak az 1878-ban szétrobbantott Nagy-Bulgáriának volt része, azóta soha, a ma Romániához tartozó Dobrudzsát pedig ősi bolgár földnek tartják.

A szerbek pedig úgy gondolják, hogy Bulgáriának minimum a nyugati fele, de egyesek szerint az egésze a jogosan őket illető Szerb Birodalom része.

Csak ennyi a konfliktus köztük.


"macedon- szerb--ezt se nagyon tudom mire vélni"

A szerbek nem törődtek bele, hogy Macedónia kivált Jugoszláviából és hasonlóan a bolgárokhoz, szerbeknek tartják a macedónokat. (Értelemszerűen a bolgárok nem szerbnek, hanem bolgárnak tartják őket.) A macedónok egy része viszont még azt is tagadja, hogy ők szlávok lennének és az ókori Makedónia örököseinek tartják magukat, amihez mai szerb területek is tartoztak.


"valaki írta, hogy osztrák-olasz----na azt sem értem "

Dél-tiroli német (osztrák) szeparatizmusról még nem hallottál? Ausztria tele van "Süd-Tirol ist nicht italianisch" feliratú zászlókkal.

2011. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Balkánon szinte az összes utálja egymást
2011. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, a Balkánon gyakorlatilag csak azok nem utálják egymást, akik nem határosak egymással. (Ez alól talán csak a szerbek és a montenegróiak kivételek, mert ők aránylag jól megvannak egymással.)
2011. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"A macedónok egy része viszont még azt is tagadja, hogy ők szlávok lennének és az ókori Makedónia örököseinek tartják magukat,"

Ezért meg a görögök utálják őket.

2011. jún. 3. 21:27
 16/16 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Illetve nem is konkrétan azért, hogy ők az ókori makedónokkal azonosítják magukat, hanem sokkal inkább azért, mert jogos örökségüknek tartják az akkori Makedónia területét, ami ugye jócskán belevág a mai Görögország északi részébe, illetve Nyugat-Bulgáriába és Dél-Szerbiába, amivel a bolgárok és a szerbek agyát is jócskán felnyomják. Illetve az albánok sem csípik őket a Nyugat-Macedóniában élő albán kisebbség miatt és mert szerintük az a terület Nagy-Albánia része, amit a macedónok bőszen tagadnak.

Tehát itt is érvényesül a papírforma. A Balkánon ha két ország határos egymással, azok halálos ellenségnek tekintik egymást.

2011. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!