Oroszországban a napokban 34 településen neveztek át Budapest nevét viselő közterületeket, középületeket. Nem túlzás ez?
2011-05-14 10:39-nek
és
2011-05-14 11:18:
Екатеринбургский Курьер (Yekaterinburg-i Courier)
Pénteken olvastam a repülőgépen, nem Internet-en.
A rendszer nem szereti az orosz "B" betűt, megpróbálom még egyszer:
Екатеринбургский Курьер
Nekem mindegy. Sok ember álmodozik, de valljuk be: a jövőben nem lesz a mostaninál sokkal több közünk az oroszokhoz. Egyébként ez jellemzi az orosz politikát. Még mindig "megtorlás" központú.
Nyugaton valószínűleg ilyen nem fordulna elő. Ha pl. a Amerikai utat átneveznénk, nem hiszem, hogy az amerikai kormány első dolga lenne ugyanezt tenni az összes "Budapest road" nevű úttal, vagy a Roosevelt tér miatt lecserélni az összes Kossuth elnevezést(pedig abból sok van náluk), beleértve az egészségközpontot is.
Mindenkinek:
Ezek a közterület átnevezések kivétel nélkül politikai üzenetet hordoznak – a vesztesek bosszantása, belerúgás szinten -, mert a pluralista társadalomnak terhes neveket (Münnich Ferenc, Vörös Hadsereg, Marx, Engels, Lenin, Ságvári Endre, Martos Flóra és még sok százan) már a liberális városvezetés megváltoztatta.
- A Köztársaság tér elnevezésének időpontját nem sikerült kiderítenem, de Rákosinak, Kádárnak, Antallnak jó volt? II. O.V./tarlósnak nem?
- Szabadság tér – a tévhittel ellentétbe nem ruszki nyomásra történt. Pontos dátumot itt sem tudok, de egy 1932-es Budapest térképen már Szabadság térként jelölik. Horthynak jó volt? II. O.V./tarlósnak nem?
- A bosszantás kategória a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is, amelyik 61 évig tökéletes összhangban volt a védett település-rész névvel. Széchenyi bicentenárium viszont nincs! Felesleges volt a Roosevelt teret több, mint 60 év után átkeresztelni. Annak "áttolását" – a Szabadság tér helyére - csak ostobaságként lehet definiálni. Ezzel akar tarlós (Nem gépelési hiba!) a halhatatlanok közé bevonulni? (Mást úgysem tud majd felmutatni.)
- Moszkva tér: tarlós a gyűlölete mellett elfelejtette, hogy történelmet és orosz nyelvet is tanult. Moszkva nemcsak Szovjet-Oroszország, a Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetsége, majd az Oroszországi Föderáció fővárosa, 1918-tól, 1238 és 1703 között (465 éven keresztül) a Moszkvai Fejedelemség, több államalakulat, illetve Orosz Birodalom fővárosa volt. Puskin, Lermontov, Csehov, Csajkovszkij, Leo Tolsztoj, Paszternák, Szaharov, Szolzsenyicin és Viszockij Moszkvája.
A korábban névtelen terület 1929 és 1951 között (22 éven keresztül) viselte a pénzügyminiszterként 1875 és 1878 között tevékenykedő dr. Széll Kálmán nevét. Kereken 60 évig - Antall és O.V. első miniszterelnöksége alatt is – viselte az elnevezésekor /átnevezésekor/ éppen csatlós/megszálló szovjet főváros nevét.
Pártállástól függetlenül a magyar lakosság élete nagyobbik felét ebben a 60 évben élte le, 70 százaléka ez után született, még nagyobb százaléka ezt követően szocializálódott.
Tehát ezt szoktuk meg, belénk idegződött.
Még azt is elhiszem, hogy szinte kivétel nélkül mindenki gyűlölte, halálos ellenségének tekintette a megszálló Szovjetuniót, de azt már nem, hogy minden alkalommal a szovjet vagy orosz-gyűlölet fogta el Őket, ha a Moszkva téren – vagy alatta – át kellett haladniok, és ez most egy erkölcsi elégtétel lenne.
BOCSÁNAT! Bemásoláskor a legeleje lemaradt:
2011-05-15 -02:02-nek
Miért a tarlósi politika nem megtorlás központú?
Ez utánra szántam a mindenkinek szóló részt.
Pár napig jót lehetett tarlósorbánozni, úgyhogy nem volt hiábavaló a kérdés.
Kell valami öröm a megfáradt proletárnak. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!