Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miféle rendszer az anarchizmus?

Miféle rendszer az anarchizmus?

Figyelt kérdés

A wikipédián utánanéztem,hát ír mindenfélét és van jó pár dolog amit nem értek.De amúgy is én nem vagyok jártas a politikában.

Amit tudni szeretnék az,hogy (mivel azt megfigyeltem) ha az anarchizmus egy vezető nélküli rendszer,akkor ott mindenki mindenkit ölhet nyugodtan,ellophatja a tulajdonát,családtagjait,stb. ?

Mert ha igen,akkor ott az antiszociális,erőszakos bűnözők rendesen ki tudják élni magukat...


2011. máj. 4. 21:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Miféle rendszer az anarchizmus?"


Semmilyen, ugyanis nem rendszer, hanem eszme, illetve mozgalom.


"A wikipédián utánanéztem"


A wp nem rossz, mármint az angol wp, de a magyar wp-t lehetőleg ne használd.


Amúgy az interneten tudtommal fent van az Anarchizmus szöveggyűjtemény (Bozóki-Sükösd), ha érdekel a téma, azt lehet olvasgatni.


"ha az anarchizmus egy vezető nélküli rendszer,akkor ott mindenki mindenkit ölhet nyugodtan,ellophatja a tulajdonát,családtagjait,stb. ?"


Nem. Ha ilyen lenne, szerinted ki venné komolyan az anarchizmust?


"Mert ha igen,akkor ott az antiszociális,erőszakos bűnözők rendesen ki tudják élni magukat..."


Az anarchisták erről átlalában kétféleképpen vélekedtek. Egy részük szerint az anarchista társadalom is megfékezi a bűnözést. Mások szerint viszont az anarchiában nem is lenne bűnözés, ezért nem lenne szükség bűnüldözésre, szerintük ugyanis a bűnözés a mostani társadalom terméke csupán. Ilyen hülyeséget, hogy kiélhetik magukat a bűnözők, senki se gondolt.

2011. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Majd megbeszélitek vele, ha szeretnétek róla vitázni.

Én hungaristának vallom magam, nem értem az anarchiát, mindig is idegen volt tőlem.

Nem tudok benne hinni, hogy ha megszűnik a jelenlegi rendszer, akkor hirtelen minden ember megjavul, aki eddig önző volt és utálatos másokkal és csak a közösségért és mások boldogságáért fog élni. Szerintem ez lehetetlen.

Az ember alapvetően nem jó és rossz. Ilyen nincs. Az ember az, aminek nevelik őt. És a mostani neveltetés bizony nagyon a "rossz" felé viszi el az egyensúlyt, tehát a mostani átlagemberrel tényleg káosz lenne az anarchia.


Kollár is azért barátom, mert rendes gyerek. Hiába ellentétesek a nézeteink, nincs ellene semmi kifogásom, mint ember ellen.

2011. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez lehetetlen."


Épp ezért kész szerencse, hogy az anarchisták nem is hiszik azt, amit írtál :)))

2011. máj. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"de a magyar wp-t lehetőleg ne használd. "


Írjál jobbat!

a lehetőség adott...

egyébként sokszor a legnagyobb f@szságok az angol nyelvűben vannak.

2011. máj. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Az ember az, aminek nevelik őt."


Van, akit féregnek neveltek, mégsem lett az.

A te állításod is megbukott.

2011. máj. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Van, akit féregnek neveltek, mégsem lett az.

A te állításod is megbukott."


Pl. apám megpróbált belőlem anarcho-kommunistát nevelni, de nem jött neki össze. Helyette kapitalista és liberalista lettem. Meg erősen zsidógyűlölő (mert hisz az összeesküvés elméletekben), én meg antirasszista lettem.


És sajnos az anarchiában is kialakulhat hiearchia. Az mindig feljebb lesz, aki az átlagtól valamiben jobb. És visszaélhet ezzel ugyanúgy, mint a mai korrupt politikusok, csak az anarchisták úgy gondolják, hogy a köznép majd elveri őket. Csak sajnos a korrupt politikusainkat is el tudnánk üldözni, de ez nekünk nem nagyon megy.

2011. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egyébként elég érdekes, hogy milyen helyeken, miféle világnézettel próbáltak már meg anarchiát létrehozni:

[link]

2011. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

12:48


"Az mindig feljebb lesz, aki az átlagtól valamiben jobb. És visszaélhet ezzel ugyanúgy, mint a mai korrupt politikusok"


Ha "korrupt politikusaink" jobbak az átlagnál, akkor pont jó helyen vannak, nem?

2011. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"akkor pont jó helyen vannak, nem?"


Nem, én 10 méterrel a föld alatt képzelem el őket.

2011. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!