Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miféle rendszer az anarchizmus?

Miféle rendszer az anarchizmus?

Figyelt kérdés

A wikipédián utánanéztem,hát ír mindenfélét és van jó pár dolog amit nem értek.De amúgy is én nem vagyok jártas a politikában.

Amit tudni szeretnék az,hogy (mivel azt megfigyeltem) ha az anarchizmus egy vezető nélküli rendszer,akkor ott mindenki mindenkit ölhet nyugodtan,ellophatja a tulajdonát,családtagjait,stb. ?

Mert ha igen,akkor ott az antiszociális,erőszakos bűnözők rendesen ki tudják élni magukat...


2011. máj. 4. 21:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
igen, sarkítva.
2011. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Az anarchizmus nem rendszer. Ez a lényeg. Rendszertelenség, káosz, vezetésnélküliség.

Egyébként pont ezért életképtelen is, az emberek többsége igényli, hogy vezessék és előbb-utóbb úgyis talál magának egy vezetőt.

2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Pinocchio válasza:
90%

anarchia=mindent lehet,nincsenek szabályok

Ilyen egyszerű.

2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Oroszországban klasszikus anarchizmus volt a polgárháború alatt.Nem vezető nélküli hanem sok csoportra bomlik a társadalom sok vezető van.Ellentéte a demokráciának ahol azok is elfogadnak egy adott vezetőt akik nem értenek egyet vele.
2011. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Megmutattam a kérdést az egyik anarchista barátomnak és ezt a választ küldi nektek:


"Ha valaki ennyire tudatlan, legalább ne írna választ.

Anarchizmus olyan társadalmi forma, mely elítél mindennemű hierarchiát, ehelyett egy alulról szerveződő társadalmat hozna létre. Az, hogy nincsenek szabályok egyáltalán nem igaz, az anarchista közösség is kialakítja saját szabályrendszerét, csak itt nem a vezetők, hanem a teljes közösség hozza a döntéseket.

Ez nem épp olyan, amit két - három mondatban meg lehet fogalmazni. Ha érdekel, nézz fel az anarchosite-ra: www.anarchosite.webs.com

Akik szerint ez megvalósíthatatlan, vagy káoszhoz vezet, azok pedig keressenek rá Wikipédián az Anarchista közösségek listájára.

Üdv: Kollár"


Ha vitázni szeretnétek vele, akkor nemsokára megtehetitek, mert regisztrált az GYK-ra, csak ugye van egy 30 perces korlát, amíg nem írhat semmit. Vagy látogassátok meg a weboldalát, ott is sok érdekességet találtok és lehet megoldásokat keresni.

2011. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Egy idealista, de ugyanakkor kegyetlen és logikátlan rendszer, melyben a pusztítás és az önzés érvényesül.
2011. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

A kedves mélyen tisztelt haverodnak üzennék:

"csak itt nem a vezetők, hanem a teljes közösség hozza a döntéseket. "

Mivel az ember alapvető természete az, hogy ott tesz keresztbe a másiknak ahol tud, nem hajlandó közösségben dolgozni huzamosabb ideig, tovább ennek ellenére vezetőt igényel, így már itt megbukik az egész ideológia.

Várom a messiás anarchista spanod.

2011. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ott mehet a gyilok és nincs bünti?
2011. máj. 4. 22:29
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

Az idealisták, mint pl ez a Kollár is, ezt tagadja, de ez lenne a vége. Egymás halomra gyilkolása.

Egyébként nekem inkább kommunistának tűnik, semmint anarchistának.

2011. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocs, pontosítok: [link]

na ez az, amit ők képviselnek. (mármint Kollárék)

2011. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!