Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael atomnagyhatalom?

Izrael atomnagyhatalom?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 11:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem terveztem bárkivel is vitába bonyolódni, csak a kérdésre válaszolni Izraellel kapcsolatban, de ha már felhoztad, megteszem:

1. Attól még, hogy egy ország rendelkezik atomfegyverrel, hivatalosan nem atomhatalom. Atomhatalom az az általam felsorolt öt, aki 1968 előtt rendelkezett atomfegyverrel, ezt a már említett nemzetközi szerződés rögzíti.

2. A többi - amikről te beszélsz- az ún. küszöbországok. Ezen belül is vannak bizonyos kategóriák, pl. a de facto küszöbországok, akikről tényleg tudjuk, hogy rendelkeznek atomfegyverrel, ilyen pl. India vagy Pakisztán. Vannak olyan küszöbországok, akiknek volt atomfegyverük (pl. Dél-Afrika, Ukrajna, Kazahsztán, Fehéroroszo.), de lemondtak róluk - szintén nemzetközi szerződés keretében. Tehát ez egy fogalomzavar, hogy minden ország, akinek van atomfegyvere, atomhatalom.

3. A terminológiai vitát félretéve más szempontból is fontos az Atomsorompó szerződés, hiszen kimondja, hogy azok az államok, akik lemondanak az atomfegyverről, jogosultak békés célú atomprogramok folytatására. Ezért válik érdekessé, hogy se Pakisztán, se India nem írta alá, Észak-Korea pedig a '90-es években felmondta. ( [link]

3. Az, hogy egy ország rendelkezik atomfegyverrel, vajmi keveset ér vele, ha nincs megfelelő hordozóeszköze.

4. A wikipédia sok mindenre jó, de én szívesebben támaszkodom a szakirodalomra ilyen kérdésekben.

2011. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
80 töltete van, usának több mint 5000.
2011. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 63 évben 10 ország (Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Franciaország, Nagy-Britannia, Izrael, Dél-Afrika, Pakisztán, India és Észak-Korea) fejlesztett ki nukleáris fegyvereket. Dél-Afrika még az 1970-es és 1980-as években kezdte meg saját nukleáris fegyvereinek kifejlesztését. Ez a program viszont az 1990-es évek elején kudarcba fulladt, így a dél-afrikaiak ezidáig az egyedüliek, akik felhagytak a nukleáris fegyverek fejlesztésével.


Olvass tovább: [link]

2013. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!