Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler volt szobafestő vagy...

Hitler volt szobafestő vagy szobafestőinas?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam tájképfestő volt. Mások állítják hogy előtte szobafestő.
2011. márc. 4. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg "mások" voltak szobafestők.


Festő mint festő, nem mázoló. Keress rá Hitler képekre...

2011. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Igazából festő szeretett volna lenni, apja viszont ellenezte. Miután apja elhunyt festőként próbált megélni Bécsben, képeslapokról másolva festményeire látképeket, melyeket aztán kereskedők és turisták vásároltak meg. Becslések szerint az első világháborút megelőző években 2000 képet festhetett.
2011. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
68%
Tájfestő nekem valami ilyesmi rémlik .
2011. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de van aki azt állítja szobafestő volt. Tehát ez egyáltalán nem igaz?
2011. márc. 4. 17:26
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Csak a szakmája volt az (most utána néztem egy kicsit jobban) egyébként csak tájképeket festett
2011. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én sehol sem találok az életrajzában arra vonatkozó infót, hogy akár csak tanult volna szobafestőnek. Megtenné valaki, hogy belinkeli ha tud ilyet?
2011. márc. 4. 17:56
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Hitler nem tanult szobafestőnek, nem is dolgozott szobafestőként, sőt, életében nem végzett semmiféle munkának nevezhető hasznos tevékenységet.


Tájképeket, városrészleteket, épületeket (Bécs, München), portrékat festett. Kétszer felvételizett a bécsi képzőművészeti akadémiára, de egyszer sem jött össze neki.


Ez a szobafestő dolog pusztán legenda.

2011. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Thero én is így tudtam, sokan mégis állítják ezt a legendát.
2011. márc. 4. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Tájképeket festett, valamint épületeket és portrékat.


Szobafestő nem volt, de nemcsak festményeket festett, hanem reklámokat, cégfeliratokat, címeket stb., innen ered az a legenda, hogy szobafestő. Kezdetben egy reklám vagy felirat festésével sokkal többet keresett, mint a festményeivel.

2011. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Volt az életében olyan időszak, amikor folyton segédmunkásnak állt, legalábbis a Mein Kampf-ban leírtak szerint. Lehet, hogy ekkor volt szobafestőinas is jobb munka híján.
2011. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!