Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi volt az oka, az 1933 as...

Mi volt az oka, az 1933 as zsidó "szent háborúnak" Németország ellen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 15:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem volt oka. Egyszerűen csak hadat üzentek a németeknek.
2011. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

mivan?

XD


Szent dolgok csak a katolikus egyháznál léteznek, minden más szentségtelen!

2011. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, ilyen butaságokkal csak magadat égeted!
2011. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
idézetben van a "szent háború" mivel így nevezte a bojkottot néhány zsidó
2011. febr. 12. 15:45
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Arról van infó hogyan kezdődött, de arról nincsen, miért:



Adolf Eichmann mezőgazdasági kiképzőtábort állíttatott fel Ausztriában, hogy fiatal zsidókat előkészítsen a kibuc-életre. Ellátogatott Palesztinába és a cionista vezetőkkel még a terjeszkedési politikájukat is átbeszélte, valamint stratégiai szövetségről is szó volt Németország és a zsidó Palesztina között. De az idő sürgetett a cionista állam megvalósításához, -- ahová nagyszámú zsidó lakosságra volt szükség!


1933 elején Hitler kancellár, az új koalíciós-kormányzat kiemelkedő egyénisége, még egyáltalán nem volt Németország vitathatatlan és egyeduralmú vezetője, és a katonaság felett sem rendelkezett teljhatalmúlag. Tehát a hivatalos álláspont szerint ‘január 30. és március 24. között Hitler koncentrációs táborokba hurcoltatta a németországi zsidóságot’?


Aztán a sajtó közreműködésével, beindult a propagandagépezet, miszerint “a német zsidók kegyetlenkedéseket és embertelen üldöztetéseket szenvednek az új Németországban.” Az Egyesült Államok és Anglia zsidó vezetői önkényesen úgy határoztak, hogy „a Hitler elleni hadjárat szükségessé vált.”


1933. március 23-án húszezer zsidó vonult fel a new yorki Városháza előtt, és március 27-re az American Jewish Congress hatalmas tömegtüntetést szervezett a Madison Square Gardens-ben, és német áruk amerikai bojkottálására szólított fel.



* A sajtó sem maradt néma, a Natscha Retsch zsidó lap ezt írta:


„A zsidókra leselkedő veszély nemcsak az egész német népben rejtőzik, hanem személyenként, minden egyes németben. Ezért ártalmatlanná kell tennünk… Németországnak el kell pusztulnia. Ebben a háborúban nekünk zsidóknak részt kell vennünk, és minden erővel ki kell használnunk a rendelkezésünkre álló eszközöket.”

2011. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
és még én vagyok buta :)
2011. febr. 12. 15:46
 7/24 anonim ***** válasza:

Igen, maguk a zsidók nevezték ezt szent háborúnak:


A külföldről Németország ellen indított, „szent háború”-nak nevezett bojkott után, április 1-én Hitler egynapos zsidó áruk bojkottálásával vágott vissza. Németországban, 1933 tavaszán különös, a mai napig eltitkolt együttműködés jött létre a német kormány és a cionista mozgalom között, németországi zsidók és tőkéjük áttelepíttetésére Palesztinába. A cionisták az antiszemita Hitlerben láttak minden reményt, hogy a cionista-ellenes németországi zsidók egyenesen a cionisták karjaiba hulljanak. A zsidó történész Walter Laqueur írja:


„A zsidók egyáltalán nem voltak meggyőződve arról, hogy problémáik megoldása a Palesztinába való kivándorlás lesz. Továbbá, a zsidók nagy része nem tekintette vezetőinek a cionistákat, de egy dolog világos: Hitler együttműködött a cionistákkal. A Végső Megoldás, a zsidók tömeges áttelepítése volt a cionista Izraelbe.”

2011. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:43


Elég sok butaságot írsz a gyik.hu ra


"New Yorkban Samuel Untermeier (külön cikket érdemel!) ügyvéd vezette az uszító hadjáratot Németország ellen, amit “a zsidók szent háborújának” nevezett."

2011. febr. 12. 15:49
 9/24 A kérdező kommentje:
vissza térve, azért érdekel mert én úgy tudom/emlékszem, hogy Hitler 1936 körül kezdte keményen elkülöníteni a zsidóságot.
2011. febr. 12. 16:06
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
Az évszámból kikövetkeztetve alighanem a náci párt erősödése, aminek szerintem érthető okokból nem örültek a zsidók.
2011. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!