Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Koszovó miért nem egyesül...

Koszovó miért nem egyesül Albániával?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 18:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

20:02,

te ne mondj véleményt a szerbekről, másik válaszoló ne fújja az "általánosítás butaságot". Ha a szerbekről van szó, előbb onnan kérdezzetek véleményt, akik egy országban, egy városban, egy házban laktak velük, akit kitúrtak és kiüldöztek ezekből, akiket az életük elvesztésével fenyegettek azért, mert magyarok, és tettek is azért, hogy ez komoly is legyen. Nem tudok egyetlen kivételt sem, pedig a kenyerem java már elfogyott. Magyarország határain belülről nagyon könnyen öleli keblére a kis náci tanonc bármelyiküket.

60N Újvidékről

2011. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy csak negatív tapasztalatokat szerzett 60 év alatt.

Én Topolyán lakom, 31 éves vagyok, s egyetlen egyszer volt negatív tapasztalatom velük, egyszer beszólt egy Boszniából menekült, hogy menjünk Magyarországra, ott a helyünk, ne itt dumáljunk, stb.

Fizikai inzultus nem ért sosem. Ismerek sok magyart és sok szerbet, mindkettő csoportból szimpatikus és igazi s.ggfej embereket is.

Persze a vajdasági magyarokat picivel többre tartom minden más csoporttól, mert ide tartozom, de más csoportba tartozó emberekkel szemben sincs előítéletem.

2011. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Nekem sem elő-, inkább utó ítéletem van.

A lakásomban szerb család lakik, pedig nem vették meg tőlem, az állásomat szerb foglalta el, pedig nekem van diplomám, a családomat szerb emberek késztették távozásra, hideg vassal, beleértve a 8 éves puskás gyereket.Milosevics sem véletlenül küldött behívót a családtagomnak, hogy töltelék legyen, esetleg magyar emberek ellen.Ezeket én nem hallomásból ismerem, ez az én bőrömre ment.

Örülj neki, hogy Topolyán nem járt így senki.

2011. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor most az összes oroszt is utálnunk kell, csak mert volt egy szemét kazár-zsidó vezérük akit Dzsugasvilinek hívtak és halomra ölette a magyarokat a második világháborúban és utána is? A magyarok között is van szemét, de őket ki kell vetni magunk közül, hogy a fajunk ne süllyedjen le a cigányok szintjére. Én nem utálok egy fehér nemzetet sem, mert a testvéreink. De ez csak egy vélemény, nem kötelező egyet érteni velem.
2011. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

"...csak mert volt egy szemét kazár-zsidó vezérük akit Dzsugasvilinek hívtak ..."


Sztálin nem volt zsidó, sőt, kifejezetten antiszemita érzelmekkel rendelkezett. Csak szólok.


"Igazi túlélő vagyok, hogy 31 évesen még mindig megvagyok, pedig napi szinten találkozom szerbekkel is!"


A szerbek között is van mindenféle ember, jó is , meg rossz is, akárcsak a magyarok között. Nem erről van szó, hanem arról, hogy a történelem során a szerbek mindig a magyarok kárára érvényesítették az akaratukat, méghozzá sokszor vadállati kegyetlenségek tömeges elkövetése révén (1848/49, 1944/45). Az ortodoxiára támaszkodó agymosott nagyszerb nacionalizmussal van a baj, amelynek mi is, meg a többi szomszédos nép ittuk és isszuk folyamatosan a levét. Most éppen a Vajdaság meghódítása van folyamatban részükről, miután Koszovót nem voltak képesek megtartani, hanem évszázadok alatt folyamatosan kivonultak onnan. Mi meg bávatag vigyorral végignézzük az egészet és közben valamiféle jövőbeli szilárd magyar-szerb barátságról álmodozunk.

2011. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

"Sztálin nem volt zsidó..." XD XD XD !!!!!!


- Először is nem Sztálin, hanem Joszif David Dzsugasvili (A Sztálin sziklát jelent, ő találta ki hogy így hívják)


- Igenis zsidó volt. Az édesanyja oszétiai zsidó volt, mégpedig a kazár régióból.


- A neve pontos jelentése az anyanyelvén pedig a következő: Zsidófi József Dávid. Igen, a Dzsugasvili zsidófit jelent, utánanézhetsz nyugodtan. Dzsugas = zsidó, vili = fia.


Na ennyit arról hogy nem volt zsidó :P

2011. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

15:38

"Dzsugasvili zsidófit jelent, utánanézhetsz nyugodtan. Dzsugas = zsidó, vili = fia. "


Lefeljebb a Metapédia szerint :)))


Grúzul a zsidó: ebrauli.


Szamár jobbikos.

2011. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
A Dzsugasvili nem grúz név aranyomm úgy hogy ne abban nyelvben keresd a zsidó szó megfelelőjét ;)
2011. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Kedves Theroux,


Az "ebrauli" nem zsidót jelent, hanem "héber"-t. A magyarban is van erre külön szó (héber, zsidó), az angolban is (hebrew, jew), és szinte minden nyelvben. Ne oktass ki valakit, csak mert beírtad a google-be hogy "zsidó grúzul" és ezt adta ki neked.

2011. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

13:30

"Ne oktass ki valakit, csak mert beírtad a google-be hogy "zsidó grúzul" és ezt adta ki neked."


Nem írtam be, elég egy angol-grúz szótár hozzá:


Jewish ებრაული (ebrauli)

Hebrew ებრალი (ebrali)

Judaism იუდაიზმი (iudaizmi)


"A Dzsugasvili nem grúz név aranyomm ..."


A "svili" valóban "valakinek a fia" jelentéssel bír. Dzsuga oszét eredetű, de grúzosított szó, pásztor vagy gulyás, ilyesmi a jelentése. Semmi köze a zsidóhoz. Mint már említettem, Sztálin amúgy is nagy antiszemita volt, nem véletlen a vonzódása Hitlerhez.


OFFolást befejeztem.

2011. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!