Igaz az, hogy India 30 év alatt be fogja hozni az USA-t? Illetve hogy Kína be fogja hozni pár éven belül japánt majd az USA-t?
Attól függ miben... Valószinűsítem, hogy gazdasági értelemben, mert életszínvonal ügyében kétlem mindkettőt.
Gazdaságilag Kína már valószinűleg nagyobb, mint az USA. Mivel India elég komoly mértékben növekszik gazdaságilag, az USA pedig stagnál vagy alig növekszik, nem elképzelhetetlen, hogy beérik ők is az USA-t. Persze addig akármi is történhet.
Ez persze nem jelenti az ott élő emberek szabadságát. Kínában is elég "érdekes", diktatórikus berendezkedés van, Indiában pedig a kasztrendszer miatt gyakorlatilag születésnél eldől, hogy kiből mi lesz. Az életszínvonal főleg Indiában nagyon rossz, Kínában talán nem annyira. Én nem szívesen laknék egyikben sem, habár mindkettő szép ország (amíg nem a nyomornegyedekben jársz).
"Igaz az, hogy India 30 év alatt be fogja hozni az USA-t?"
Attól függ, miben. Szárított tehénlepénnyel való tüzelésben már most is erősebb nála, nem kell 30 év ahhoz, hogy behozza.
"Kína be fogja hozni pár éven belül japánt"
Ez is attól függ, miben. Biciklik számában és rizsfogyasztásban már behozták, sőt, le is hagyták.
09:45
"Gazdaságilag Kína már valószinűleg nagyobb"
Nem "valószínűleg", hanem ténylegesen az USA gazdasága kb. 2,5-szer akkora, mint a kínai.
"Mivel India elég komoly mértékben növekszik gazdaságilag, az USA pedig stagnál vagy alig növekszik"
India 6-7%-okat szokott növögetni évente, az USA 2-3% körül. Mivel egy fejletlen országban könnyű magas %-os növekedést produkálni (ahol az ipar 1 gyufagyár, ott ha épül még egy gyufagyár, az 100% ipari növekedés).
"nem elképzelhetetlen, hogy beérik ők is az USA-t."
Szinte semmi sem elképzelhetetlen. Ezt bizonyítják a mesekönyvek is. Gazdasági szempontból azonban nem az az érdekes, hogy mi elképzelhető, hanem az, hogy mi valószínű. India nem fogja megközelíteni sem az USA fejlettségét a következő 20-30 évben. Erre semmi esély nincs.
Csak úgy mondom, hogy jelenleg (2011)
az EU gazdasága 16 106 896 millió USD,
az USA-é 15 157 285 millió USD,
Kínáé 6 422 276 millió USD,
Japáné 5 683 292 millió USD,
Indiáé pedig 1 598 394 millió USD.
Tehát jelenleg már Kína lehagyta Japánt, így a világ második legnagyobb gazdasága, de ez nem jelenti azt, hogy olyan erős is lenne. Kína gazdasága ugyanis nem olyan magabiztos, mint pl. az USA-é, Németországé, stb., ugyanis csak azért ez a nagy fellendülés, mert mindent ott gyártanak. Tény, hogy rohamosan nő a gazdaság, 2007-ben még csak a negyedik volt, és az is lehetséges, hogy pár éven belül le fogja hagyni még az USA-t is ipari termelésben, de ez nem jelent semmit. Ugyanis még a nyugati világban magas az életszínvonal, addig Kínában és Indiában ez igencsak nem mondható el. Valóban India is eléggé gyorsan nő, de amég ilyen elmaradott ez a két ország, hiába hagyja le termelésben az USA-t, nem jelent semmit. Vegyük figyelembe, hogy az USA-ban 300 millió ember termel jelenleg 15 000 000 milliót, Indiában és Kínában 1 milliárd ember azt az 1 000 000, illetve 6 000 000 milliót... Szóval a hatalmas népességszám is közrejátszik a nagy gazdaságban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!