Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Eu egy kicsit másképp, mit...

Az Eu egy kicsit másképp, mit gondoltok az elképzelésemről?

Figyelt kérdés
Kezdetben egyesült volna Németország,Franciaország,a Benelux államok, és felvették volna minden tagállamban hivatalos második hivatalos nyelvként az angolt.És azt mondták volna hogy létre hoznak 100 főbb szabályt mondjuk amihez minden tagállamnak igazítani kell a saját alkotmányát de a szabályoknak meg kell felelniük, majd olyan közös fejlesztéseket vezetek volna be aminek a lényege hogy az összes tagállamot egy szintre hozák,miután a 5 tagállam azonos erejűvé nőt volna felvették volna mondjuk Olaszországot és már a 5 tagállam együttes erővel felfejleszti Olaszországot a közös szintre majd felvetek volna Angliát és azt már 6 an és így tovább de a csatlakozás feltétele az hogy az alkotmányukat a közös szabályokhoz viszonyítva kell létre hozni és a nyelvet fel kell venni mint második hivatalos nyelv(csak azért írtam mert az jó ha egy nyelvet mindenhol megértenek és mindent el tudsz azon a nyelven intézni bárhol az unióban)
2011. jan. 9. 16:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ezzel nem törlődne el a tagállam nemzeti nyelve, de lenne egy olyan nyelv is amit minden tagállamban értenek
2011. jan. 9. 16:59
 2/18 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha ezt az egészet a tagállamok lakossága nem veszi jó szemmel? Vagy az kit érdekel?
2011. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2011. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az EU eredeti koncepciója valami ilyesmi volt, amit leírtál. Mármint a közösen egy szintre fejlesztésre gondolok. Sajnos, én úgy látom, hogy ez nem valósult meg teljesen, és a változások is nagyon egyenlőtlenül mentek végbe területileg. Gondolok itt például Olaszország déli részére, Nagy Britannia egyes területeire, stb.


A nyelvekkel kapcsolatos dologhoz nem szólok hozzá, mert úgy gondolom, semmi értelmeset nem tudok írni róla.

2011. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Természetesen ,úgy mint norvégiai is, megszavazták azt ,hogy nem lépnek be tehát a lakosság nagy többsége dönt a csatlakozásról, nincs itt semmi erőszak.És a mostani unió elcseszte ugyanis ez nem úgy néz ki hogy csatlakozik x ország és buldogul ahogy tud és ekkora a differencia az országok közt hanem szépen egyesével és akkor ha az ország elmaradottabb akkor felfejlesztik közösen mint egy ország ha minden tagállam egyesével olyan szinten állna mint mondjuk Svédország,vagy Németország még Magyarország is senki ne mondja az hogy rossz lenne.
2011. jan. 9. 17:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Az EU-ban most is minden EU-nyelv hivatalos nyelv, illetve ki van emelve néhány nyelv, amik munkanyelvnek vannak nevezve. Ezáltal biztosítva van, hogy mindenki minden hivatalos ügyet a saját nyelvén intézhessen.
2011. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

utolsónak


tehát ha én pl megakarom csinálni a jogosítványomat Finnországban azt magyarul is megcsinálhatom?

2011. jan. 9. 17:27
 8/18 anonim ***** válasza:
hát így utólag könnyű okosnak lenni de hát nem annyira jó dolog ez a z EU szerintem, most Norvégia sem hülye h belépjen és egy csomó adót fizessenek az emberek h mondjuk Romániát vagy akár kis hazánkat egy szintre hozzanak Norvégiával!! de jó elképzelésed van
2011. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A terheket ellehet osztani ezért kellet volna mondjuk 5 évente 1-et felvenni mondjuk, de most már nehéz megcsinálni ,mert az unióba van 7-8 erős gazdaságú ország és a maradék 19-20 ország meg igencsak elvan maradva köztük a mi országunk is.
2011. jan. 9. 17:37
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te nem az vagy aki a múltkori kérdéseket is kiírta? Mert már ott is elmondtam, hogy nem a tagállamok eltérő fejlettsége a gond. Az USA-ban van olyan tagállam amit egy csomó újonnan felvett EU-tag is lehagy mind gazdaságilag, mind jólétileg. Ez az egyenlőtlenség egy baromság! Magyarországon is a Tiszántúl fejletlenebb mégis "működik" az ország. Itt a probléma az a mérhetetlen nacionalizmus, amit a leprához tudnék hasonlítani. A 19.század óta szedi áldozatát és most úgy néz ki, hogy Oroszországot is ledönti a lábáról. De kinek jó ez? Hát gazdaságilag az ott élőknek nem, csak a nacionalistáknak mert ezentúl verhetik a mellüket, hogy mostmár van államuk, az viszont mindegy hogy nyomor van. A magyar királyságot is ez döntötte le a lábáról. Nem beszélve arról, hogyha minden egyes nemzetnek lenne külön állama, akkor Európán át Ázsiáig minden nagyobb állam szétesne. Egyedül az amerikai kontinensen maradnának csak éppen az államok, mert ott nem divat a nacionalizmus.

Ez a véleményem.

2011. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!