Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » MIt gondoltok az Eu ról?

MIt gondoltok az Eu ról?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi jó benne, mi rossz?


Én azt halottam hogy egy olyan egyesülés mint az eu 7 lépcső megtételével juthat a maximumáig amit megtehet és az Eu a 6. lépcsőfokon áll jelenleg Az USA a 7. en van mert a 7 dik lényege hogy a tagállamok egyesülnek politikailag és a nyelv közösé válik és már nem úgy tekintenek rá mint egy unió sok országgal hanem úgy mint egy országra ,ti erről mit gondoltok?


2010. dec. 14. 17:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
szerintem a lehető legjobb dolog ami európában történt, az az EU létrehozása.
2010. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Az EU már a kezdetekben azzal a céllal lett létrehozva, hogy egy ország legyen. Mivel az alapító atyák rájöttek, hogy önmagukban egyik európai ország sem erős, a 2. vh. után Európa végképp elveszítette világpolitikai helyzetét.


Amúgy nincs igazatok abban, hogy szét fog esni, mivel már túl sokat fektettek bele és túl nagy ára lenne a szakításnak. Amúgy tegnap olvastam, hogy Wolfgang Schauble német pénzügyminiszter azt nyilatkozta, hogy 10 éven belül politikai unió lesz. Szóval senki ne mondja, hogy a németek kihátrálnak.


Kérdező! Miért lenne egyetlen hivatalos nyelv? Nem tudsz az anyanyelved mellé megtanulni egyet? Olvastam, hogy az emberiség a történelemben 2-3 nyelvű volt mindig is. Tehát az anyanyelve mellett más nyelveket is beszélt. Az OMM is egy unió volt, ott is megmaradt a magyar nyelv.

2010. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
fölösleges volt egy csomó elmaradott államot integrálni,elég lett volna ha a britek,a németek meg a franciák egyesülnek,ők a legerősebbek,a többiek peremországok javarészt
2010. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én úgy értetem, hogy a hivatalos nyelv pl az angol lenne ,és akkor ,ha egy magyar megtanul angolul azt az egész unióban használják mivel mindenhol közös nyelv ,lehetséges ,hogy úgy lenne hogy minden tagállam megtarthatja saját nemzeti nyelvét ,de felvenne pluszba egyet azért ,mert fontos az ,ha pl el mész Dániába és nem tudsz dánul ,de ugye minden tagállam második hivatalos nyelve az angol és azt tanítják ezért valószínűleg megtudod magadat értetni mutogatás nélkül ,ha pl elmész oda mondjuk egy évre.Természetesen ,ha ott akarsz élni akkor meg kell mellette tanulni dánul.Sok olyan ország van ahol nem csak egy hivatalos nyelv van pl Luxemburg,Svájc,Hollandia,Belgium,Kanada,...stb és ők sem haltak bele ,hogy nem csak egy hivatalos nyelvük van ,de ahogy már mondtam a nyelvunió valószínűleg csak azt jelentené hogy lenne egy másik hivatalos nyelv is.Aztán hátha megtörténik a Politikai Unió meg fontos lesz majd most lehet hogy ellenezni fogják de szerintem kell hogy olyanok is bele szóljanak Magyarország ügyeibe akik értenek is hozzá.Azt mondják hogy a magyarok nem panaszkodnak csak tűrnek és nem hangoztatják a sérelmeiket mert magukba fojtják a fenét a magyarok még mindig a múlt sérelmeiben élnek és mindig hangot adnak neki ezért nincs jó szomszédi viszonyunk és ezért van az hogy mi is csak az ellenséget látjuk az egészben.Szomorúak vagyunk Trianonért hogy Magyarország csomó földterületének hatvan százalékát elvesztette ami szörnyű dolog és joggal vagyunk szomorúak, mindenből a rosszat kaptunk és sajnos azóta az emberek még ellenségesebbek lettek egymással az embereknek előítéleteik vannak, általánosítóak tisztelet a kivétel mindenbe a lehetséges rosszat látják ha valami jó történik azt mondják hogy rossz lesz annak a hatása majd a jövőben és ezt nem csak a külföldiekkel szemben hanem mi magyarok köztünk is.És ha belegondolunk ez mind nem volt olyan rég és mégis távol van pl Kellet Német ország ugyan olyan állapotba volt sokáig mint Magyarország azért mert a sérelmeik még megvannak tudják is de tovább léptek és már kezd ugyan olyan szintre kerülni mint Nyugat Németország (tudom hogy már egy ország)és most itt van a lehetőség hogy Magyarországból ismét nagy legyen egyesüljenek az országok és minden rendbe legyen erre mindenkitől csak azt halom hogy ki kell lépni mert rossz nekünk és csak hasznot akarnak belőle húzni. Kérdem én az Európai Uniónak szerintetek az a célja hogy ki zsákmányolják Magyarországot?!Most írhatjátok hogy túl naiv vagyok de ez az igaiság!


Valaki kíváncsi volt ,hogy hány éves vagyok. Én 15 éves vagyok fiú és Budapesten lakom.

2010. dec. 14. 22:46
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

"Én azt halottam hogy egy olyan egyesülés mint az eu 7 lépcső megtételével juthat a maximumáig amit megtehet és az Eu a 6. lépcsőfokon áll jelenleg Az USA a 7. en van "


És attól, hogy az USA "hetedik lépcsőn" áll, attól az EU-nak is oda kell lépnie? Ki mondja ezt? Ez egy vélemény, mégpedig egy egyre kevésbé népszerű vélemény, nem több.


"Én 15 éves vagyok fiú és Budapesten lakom"


Ja így már értem, miért írsz bicskanyitogató fаszságokat.

2010. dec. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jobb, ha sosem tudod meg!
2010. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hm ,még mindig jobban állok a dolgokhoz mint ti , és ha nem hallottatok a 7 lépcsőről ami egy alap tanagyag gazdaságföldrajból az csak a ti tudatlanságotokat tükrözi ,ha ennyit nem tudtok nem értem mit kerestek egyáltalán itt?!Az USA sokat zuhant a válság idején, de még mindig a egy vezető világhatalmak egyike és nem érték volna el mindezt amijük ma van ha nem egyesülnek össze(igaz akkor nem voltak olyan szakadékok még a tagállamok között mint itt Európában!Az Európai Unió gyengeségei közé mi is bele tartózunk!Másik a kor és az értelem között hatalmas különbség van némelyikőtök olyan hülye válaszokat ad mint egy 9 éves és olyan okosságokat akar mondani ami már akkora hülyeség hogy már fáj.Valószínűleg ha itt mindenki olyan okos lenne és értene ahhoz amit csinál nem lenne itt ennyire rossz a minősége a dolgoknak mert biztosra veszem hogy köztetek is van annyi kontár! Nézetek szét már a világban mielőtt ekkora nagy véleménnyel fikáztok le!És ha én csak egy 15 éves kis hülye akkor az én értelmi szintemmel szemben jóval levágytok maradva egyikőtök sincs annyi esze hogy végig gondolja amit mások írnak és elgondolkozik rajta és változtatja a véleményét ?!Nem csak mondjátok mint a hülye .Nem Magyarországnak lenne rossz hanem Németországnak hogy még egy ilyen hülye konzervatív hülye népséget kell még pluszba segítenie a sok hülye ember miatt!
2010. dec. 16. 14:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy szerintem nem érted a lényeget. Németország azért nyilatkozik így, hogy már unja, hogy segíteni kell a többi tagállamot, mert ezt kívánja az érdekük, vagyis, hogy megnyugodjanak a német szavazók, hiszen ott is szoktak választásokat tartani és nyugodjunk meg a politikában néha fontosabb a választók megtartása, mint a közérdek. A német gazdaság szempontjából nagyon fontosak az új tagállamok és főleg az új és olcsó piaci lehetőségek. Mint piac nem is elsősorban Magyarország, de például Lengyelország lakosságával elég jelentős mértéket jelent számukra. Mert ugyebár jönnek a német céget (vagy franciák) és szépen felvásárolják az állami cégeket, bankokat nyitnak, és szinte tőlük függ a gazdaság (Magyarországé mindenképpen). Számukra a cél, hogy új piacokra tudjanak belépni, ezért cél a további bővítés, a meglévő leányvállalatok biztos működése, mert hát ezek a cégek Mo-ról is hazautalják a bevételt, ami nálunk persze megjelenik, mint növekvő export cikk, de valójában a nyereségből nincs hasznunk. Tehát mielőtt elmorzsolnánk egy könnycseppet kicsi aggódó szemünkben, hogy Németország ki akar szállni az unióból, észre kell, hogy vegyük, hogy ennek a közösségnek a legnagyobb nyertese Németország. Az unióban le van fektetve, hogy mindenki a saját anyanyelvén szólalhat fel, Magyarosrzág egyszer próbálkozott angolul ( Kovács László ), majd vagy az erős orosz akcentusa miatt vagy mert egyáltalán nem értették, hogy mit szeretne elmondani, megkérték, hogy inkább tegye ezt meg magyarul és akik értenek hozzá, azok majd lefordítják helyesen, meg pontosan. A Herczog Edit féle angol próbálkozásról itt nem írnék, de a könnycsepp azért jött rendesen a szememből és nem boldogságomban. Youtubeon utána lehet nézni, ha érdekel vkit.
2010. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!