Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » MIt gondoltok az Eu ról?

MIt gondoltok az Eu ról?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi jó benne, mi rossz?


Én azt halottam hogy egy olyan egyesülés mint az eu 7 lépcső megtételével juthat a maximumáig amit megtehet és az Eu a 6. lépcsőfokon áll jelenleg Az USA a 7. en van mert a 7 dik lényege hogy a tagállamok egyesülnek politikailag és a nyelv közösé válik és már nem úgy tekintenek rá mint egy unió sok országgal hanem úgy mint egy országra ,ti erről mit gondoltok?


2010. dec. 14. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
vegyél kezedbe egy könyvet az EUról ha kérdésed van. van sok.
2010. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Engem a véleményetek érdekkel ,hogy szerintetek mi jó benne, vagy mi rossz.Nekem már van egy elképzelésem róla.
2010. dec. 14. 17:58
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

hát igen, az a bizonyos népség ebből is hasznot akar húzni, mi pedig megint megszívnánk...


direkt erre megy ki a játék.

2010. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én egy dolgot sajnálnák ha a 7,dik lépcső teljesülne hogy onnantól már nem magyarul beszélnénk mert gondolom hogy az EU hivatalos nyelve nem a magyar lenne.Viszont szerintem jó lenne mert akkor egy nagy erős ország lenne ,és minden egyes tagállama egyenlő fejeltségű lenne és szerintem az mindenkinek jó ha egy unió minden tagállamának ugyan olyan a fejlettségi szintje ,és ha elmegyek mondjuk Németországba nyaralni megértem mit mondanak nyelvtanulás nélkül.
2010. dec. 14. 18:22
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát kicsit naiv ez a lépcsőfokos véleményed. Szerintem az EU-nak volt egy pozitív felívelő korszaka, ért el eredményeket, de ma már csak halódik, a szétesés felé halad mert


- a tagállamok is halódnak, leszálló ágban van az egész európai civilizáció;

-túl nagy lett, és ezáltal irányíthatatlan;

- különböző kultúrkörhöz, világszemlélethez tartoznak a tagjai (legalább 3 ilyen van az EU-n belül, az egyik az igazi nyugat, a német-angol-skandináv vonal, a másik a mediterrán, a harmadik a Balkán, ahová Magyarország is tartozik), ezért képtelenek a szolidaritásra, a közös döntéshozatalra;

- az emberek nem érzik a magukénak, nincs kézzel fogható haszna, abszurd méretű, ellenőrizhetetlen bürokrácia van;

- ma már nem serkenti, hanem elnyomja a vállalkozói szabadságot azzal, hogy olyan előírásokat hoz, amik kizárólag a nagytőke érdekében állnak, a kisember nem tud megfelelni nekik, így vállalkozóként el is lehetetlenítik.

2010. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez most komoly nálad ez a 7. lépcsőfok? Hol élsz, hány éves vagy, melyik bolygóról írsz? Szó sincs itt a nemzetek meg a nyelvek egybeolvadásáról, éppen a nemzeti érdekek mentén esik szét az EU.
2010. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

"EU hivatalos nyelve nem a magyar lenne"


Már most az a hivatalos nyelve. Legalábbis az egyik. Meg minden nyelv, ami a tagállamok hivatalos nyelve.

2010. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
németország már nem először akar kilépni az euból. néha el is hangzik a nagy hír, hogy kilépnek, de nem lesz belőle semmi.
2010. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A 6. lépcsőfoknak az a lényege a vámunió és közös pénznem, a 7. lépcső a tejes mindenségre kivetett unió van ilyen itt van az USA esete olyan országok egyesültek amik különbözetek voltak de a csatlakozás feltételei egyike volt az angol mint hivatalos nyelv felvétele(Én nem vagyok az USA-ért oda ,de jól csinálták ezt az uniós dolgot).

Én egyáltalán nem értek azzal egyet hogy nagy lenne sok nagy ország van már.Nem a középkorban élünk a római birodalom időszakában ,ami azért bukót meg ,mert nem volt a kommunikáció megfelelő és a városok közötti kapcsolat plusz barbár népek betörése.


A lényeg amit mondani akarok hogy nem lenne rossz ha jól csinálnák

2010. dec. 14. 18:40
 10/18 A kérdező kommentje:

Lehet hogy hivatalos de csak Magyarországon beszélik elmész Angliába nem értik meg ,ha magyarul beszélsz.


Németország azért akar kilépni mert gyakorlatilag nem csak a saját bajukkal kell törődniük ,de a görögök és a spanyolokéval is!Nem azt Mondtam hogy minden európai országnak egyesülni kéne hanem először csak az erősebbek majd fokozatosan vennék fel azokat az országokat akik csatlakozni akarnak és ha csatlakozót az adott ország akkor a tagállamok felfejlesztik azonos szintre azt a tagállamot majd így tovább nem lenének olyan gondok mint most.

2010. dec. 14. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!