Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem túl bizarr az egyik...

Nem túl bizarr az egyik indiai állam címere? Hogyhogy eddig nem tiltották be?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2010. dec. 10. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Azért el is olvastad a wiki magyarázatát?


The emblem depicts the Bodhi Tree flanked by two swastikas.


swastika-ról:

[link]


Earliest archaeological evidence of swastika-shaped ornaments dates back to the Indus Valley Civilization of India as well as Classical Antiquity(...)


Following a brief surge of popularity in Western culture, the swastika from the 1930s became strongly associated with its iconic usage by Nazi Germany, and it has hence become stigmatized and taboo in the Western world; it has notably been outlawed in Germany if used as a symbol of Nazism. Many modern political extremists and Neo-Nazi groups such as Afrikaner Weerstandsbeweging and Russian National Unity use stylised swastikas or similar symbols.

2010. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Az a helyzet,hogy ez az eredeti.Hitler innét koppintotta,csak 45 fokkal elforgatva.
2010. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Aha, igy már értem, tehát ez egy helyi jelkép, amit anno Hitler árja vonatkozásúnak tartott és lemásolt? De azért nem hiszem, hogy a nyugati világban bárki kifüggeszthetne egy ilyen zászlót. :D
2010. dec. 10. 17:34
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazán! India csak '45 után lett független, és az előtt csak kezdetleges közigazgatás volt ott. A britek engedtek volna ilyen jelképet? Vagy '45 után ide menekültek a nácik? Vagy az 1., tradicionális elmélet a jó?
2010. dec. 10. 17:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez Indiában a termékenység jele.Nem kell túllihegni..
2010. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudsz angolul? az a jelkép az óidőkből származik kb...
2010. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez egy osi Indiai jelkep amit hitler atvett ez nem az indiaiak hibaja. Miert is kellene olyan orszagban betiltani ahol ennek evezredes hagyomanyi vannak? Ez naluk nem nazi jelkep. Sot semmilyen hagyomanyi sincsenek a nazizmusnak leszamitva, hogy a II. VH ban ellenuk harcoltak. Az meg, hogy europaban be van tiltva teljesen rendben van hiszen ezen jelkepek alatt. Azert az Indiai jelkepet osszemosni egy kisse elforgatott nazi jelkeppel hat ehhez kulon esz kell komolyan :DDD
2010. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Indiában a termékenység, máshol a pusztulás jelképe...


Én is azt mondtam, hogy régóta létezik, csak nem éppen felel meg korunk kívánalmainak...

2010. dec. 10. 18:12
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt kirakhatnád akár hova, nem tudnának mit csinálni vele, ugyanis ez nem a náci horogkereszt ábrázolása hanem egy teljesen más jelkép. Formailag hasonló, de tartalmilag nem.
2010. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

„Én is azt mondtam, hogy régóta létezik, csak nem éppen felel meg korunk kívánalmainak...”


Ilyen nincs, hogy nem felel meg a kor kívánalmainak. Abba semmilyen jogon nem is lehet beleavatkozni, hogy egy adott országban milyen jelképeket használnak. A horogkereszt sem tiltott minden országban, sem a sarló-kalapács, sem a nyilaskereszt.

2010. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!