Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyek lesznek a jövő szuperha...

Melyek lesznek a jövő szuperhatalmai?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 12:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"A Szovjetunió is szuperhatalom volt a XX. század második felében a maga nyomorgó millióival."


Igen, csakhogy manapság az internet és a twitter korában a nyomor nem maradhat sokáig rejtve, és a nyugati eszmék sem maradhatnak az ilyen országok lakóitól sokáig a kormányuk által eltitkolva

2010. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nekem India Köztársaságot nem Magyarországot...
2010. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nálam is másodjára, de az úgy érdekes volt egy pillanatra látni, hogy Magyarország potenciális szuperhatalom.
2010. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:36


Pontosan!


Másrészt a kínai gazdaság felpörgetése és a világkereskedelem ellenőrzése mögött olyan gazdasági-pénzügyi csoportok állnak, amelyek nagyrészt Amerika és az EU kezében vannak. Ha morcik lesznek Kínára, máshová is el tudják vinni az összeszerelésre épülő iparágakat, illetve másoknak is el tudják adni a jelenleg Kínának szánt élelmiszereket és energiahordozókat. Ezt persze a kínai vezetés is tudja, és ezért nem fog "ellenségesen" viselkedni a Nyugattal szemben.

2010. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Kína, mindene megvan hozzá, ha építeni kell valamit összetoboroznak annyi emebrt amennyi kell + fél perc alatt megvesznek mindent ami kell hozzá. + Ha még jobban fegyverkezne szárazföldön legyőzhetetlen lenne katonailag.
2010. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ha még jobban fegyverkezne szárazföldön legyőzhetetlen lenne katonailag."

Csakhogy a mai hadviselés nem a mennyiségről szól, hanem a minőségről. Az USA hadserege cirka 550 ezer aktív katonából áll, Észak-korea viszont 1,1 millió aktív katonával rendelkezik. Akkor Észak-Korea erősebb az USA-nál? Mellesleg igaz, hogy van Kínának pénze, de nincs technológiája. Mit ér a régi szovjet technológiával az USA legújabb generációs fejlesztései ellen.

2010. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ezek közül legfeljebb az EU meg Oroszország lehetne szuperhatalom.

Oroszország most is viszonylag fejlett, EU szintén. Ha az USA meggyengül, akkor Oroszország lenne az első számú befutó.

Kína pedig az USA-ból él. Ha az USA tönkremegy, KÍna megy vele a süllyesztőbe. Japánnál ugyanez van, csak sokkal erősebben.

India??? Ezen én csodálkoztam, tényleg rohamosan fejlődnek, de személy szerint nem tudom elképzelni, hogy egy kasztrendszerben élő társadalom fogja uralni az eddig kialakult liberalizmust...

Brazília gazdaságát meg nem ismerem annyira, hogy érdemlegeset tudjak mondani, de nekem megint csak elképzelhetetlen, hogy Oroszországot Brazília irányítsa.

2010. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

14:21


"Kína, mindene megvan hozzá"


Semmije sincs hozzá: se katonai erő, se nyersanyagok, se társadalmi kohézió, se innováció és technikai előny, se világszinten domináns kultúra, se hatékony állam.


Egyedül egyvalami van Kínának: sok ember. Ami 21. századi viszonyok között inkább probléma, mint erősség.


Kína annyira nem lesz szuperhatalom, hogy 20-30 éven belül valószínűleg még India is erősebb lesz nála, pedig az sem egy nagy eresztés.

2010. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Melyek lesznek a jövő szuperhatalmai?"


A jövőben valószínűleg nem lesz szuperhatalom, csak nagyhatalmak. A szuperhatalom hidegháborús kifejezés, akkor ugyanis két hatalom uralta szinte az egész világot, és a nagyhatalmak is egyikhez vagy másikhoz kapcsolódtak. Ezért volt értelme a nagyhatalom fölötti kategóriának, a szuperhatalomnak. Napjainkban egy ilyen van, az USA, meg ha egységként kezeljük, akkor az EU. Állítólagos "kihívóik" Oroszország, Kína, Brazília, India és Mexikó lennének, de hogy ezek bármelyike szuperhatalom lesz, az röhejes feltételezés. India és Kína legfeljebb regionális hatalmakká fejlődhetnek, egymást nagyjából ki is oltva a világ többi része szempontjából. Oroszország gyenge és a jövőben is gyengülni fog, ha nem akar Kína szatellitjévé válni, akkor az EU-val kell összefognia. Még 10-20 évig erősködhet, utána viszont az európai integrációba kell bekapcsolódnia. Az USA még sokáig első számú hatalom lesz, és a jövőben az EU is megerősödhet, mert tecnikailag nagyon fejlett, és a jövőbeli energiaválságot előbb meg fogja tudni oldani, mint pl. Kína.

2010. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.:Az EU? Már mitől lehet a jövőben szuperhatalom? Amikor évtizedes,ha éppen nem évszázadnyi külömbségek vannak a tagállamok között mind gazdasági,politikai,kultúrális,és társadalmi szinteken egyaránt,már ami a fejlettségbeni külömbségek tekintetében.
2010. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!