Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az hogy valakinek a hazája?

Mi az hogy valakinek a hazája?

Figyelt kérdés

Ahova születsz, az a hazád?


Ahova kötődsz, ahol a barátaid vannak, ahol otthonosan érzed magad?


Ha elköltözöl, lehet új hazád, és a régi már nem az? Lehet két hazád, ha mindkettőhöz kötődsz?


2010. nov. 28. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Lehet két hazád, ha mindkettőhöz kötődsz?"

Szerintem lehet. Ha most elköltözöm és egy másik országban lesznek új barátaim, barátnőm akkor oda is kötődöm, de ugyanakkor itt van a családom, itt vannak a régi barátaim.


AZ az ember hazája ahova kötődik. Ha 2 országhoz akkor 2 országban élne.

2010. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Erre találták ki a kettős állampolgárságot, hogy mindkét helyen teljes joggal élhess.
2010. nov. 28. 12:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen szintig lehet, de igazi hazád vagy egy van, vagy egy sem. Ha egyformán kötődsz kétfelé akkor valószínűleg egyik sem a hazád.
2010. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kötődhetsz sok országhoz, de hazád csak egy van.

Mondom én innen határon túl!

2010. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"hazád csak egy van"


És mindenképp Mo. az?

2010. dec. 28. 23:24
 6/11 anonim ***** válasza:

"És mindenképp Mo. az?"


Mindenképp!

2010. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért?
2010. dec. 28. 23:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű kérdés.

Szerintem lehet valakinek két hazája is, de nem ugyanolyan értelemben véve. Egy Németországban született töröknek beilleszkedés szempontjából a saját fajtája között egyszerűbb a beilleszkedés, azaz Törökországban, ezért kulturális szempontból az tekinthető a hazájának, míg Németország bizonyos szempontból mindig is egy idegen környzetet lesz, de mivel ott éli le az egész életét, ezért valószínűleg hazájának nevezi, magát pedig nem lehetetlen hogy német nemzetiségűnek.

2010. dec. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzatennek meg egy szempontot:


Haza az, ahol a tobbiek ELFOGADNAK engem, mint a haza gyermeke.

2010. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen értelemben vesszük a hazát. Én például Vajdaságban élek ami jelenleg Szerbia része. Ha valaki megkérdezné, hogy Szerbia e hazám, én azt válaszolnám, hogy nem Szerbia a hazám hanem az a föld ahova születtem, amit szeretek, tartozzon az Szerbiához, Magyarországhoz, Afganisztánhoz...stb. De nem kell feltétlenül azt tekintened hazának ahova születtél, hanem amit te érzel annak. Így nem kizárható az se, hogy valakinek kettő-, vagy több hazája legyen. Pl. nekem Vajdaság a hazám mivel ide születtem, itt élnek az ismerőseim ezt a környéket szeretem. De ez mellett hazámnak érzem Mo.-t is függetlenül attól, hogy nem lakok ott, mivel nyelvileg, kulturálisan kötődök hozzá. Plusz mert magyar vagyok és nekem számít az anyaország fogalma is :)
2010. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!