Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A pápa tényleg a Hitlerjugend...

A pápa tényleg a Hitlerjugend tagja volt? Mit csinált ez idő alatt?

Figyelt kérdés
Miért lépett be XVI. Benedek és szerintetek ez rossz dolog?
2010. nov. 13. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem ő lépet be ! Hisz még gyerek volt !

követe azt amit a szülei mondták

aszem az apjával harcolt később a frontokon és mikor meghalt az apja megszököt

2010. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Hmmm... egyébként, igen, tudtommal tagja volt. Jó kis pápa, nem? :)
2010. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1%
Nem volt kötelező belépni !!! És pont magyarországon tevékenykedett a kis kölökfasiszta tankcsapdákat építettek abban vett rész.
2010. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
95%
Abba belegondoltatok hogy nem fakultatív volt a dolog az akkori Németországban, hanem kötelező?
2010. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
Egy nagy francot volt kötelező!Miért állítasz olyat amiről fogalmad nincs? Tudod hány %-a volt a fiataloknak tagja?
2010. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek akkor még nem volt annyi döntési joga, mint most. Ugyanúgy kötelező volt, mint később a szüleim idejében az úttörő dolog és hasonló, még ha nem is értettek egyet az elvekkel (csak megsúgom, anyu kezdő tanítónőként tanította az akkori miniszterelnökünk, Németh Miklós fiát, és akkor még szokás volt a családlátogatás, hogy a tanító kimegy a családhoz, és az elnök úr mutatta anyunak, hogy ott a Biblia, és hogy ők igazából hívő család, de a munkája miatt nem hangoztathatja sehol).
2010. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%
13:22 - Éltél ott akkor, hogy ilyen határozott a véleményed? Ha csak olvastad, nem tudhatod 100%-ig, hogy igaz.
2010. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
"Baldur von Schirach vezetése alatt 1935-re a német fiúk közel 60%-a lett Hitlerjugend tag, 1936. július 1-jétől pedig állami intézménnyé vált és elvárták, hogy minden "árja" fiatal tagja legyen."
2010. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha csak harckocsicsapdákat telepített akkor a hazáját védte a szovjetektől, nem?
2010. nov. 13. 13:50
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

"13:22 - Éltél ott akkor, hogy ilyen határozott a véleményed? Ha csak olvastad, nem tudhatod 100%-ig, hogy igaz."


Csak úgy halkan súgom neked hogy 70 éves vagyok és a szüleim mindíg rám bízták a döntést és engem soha nem lehetett mozgósítani, tehát nem voltam se úttörő, se KISZ tag se párttag.Igaz az én szám lehetett is nagy mert mint az iskola egyik legjobb tanulója többet engedhettem meg magamnak. Ugyanis abban az időben a tényleges tudást megbecsülték ellentétben a mával. Akkor egy iskola igazgatója nyilván pártember volt de egyáltalán nem volt mindegy hogy a tanulmányi teljesítmények milyenek voltak, mert hamar leválthatták. Szóval én megéltem ezeket az áveket és nagyon irritál hogy rengeteg valótlanság hangzik el olyanok részéről akik csak feltételeznek dolgokat de nagyon rosszul.

2010. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!