Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történik, ha a szélsőjobb...

Mi történik, ha a szélsőjobb előretör Németországban?

Figyelt kérdés
Létrejöhet olyan helyzet, mint Magyarországon 2010-ben, hogy a szélsőjobb lesz a második erő, és a baloldal legyengül? Akkor olyan lesz Németországban, mint nálunk az Orbán-rendszer? Azt is olvastam, hogy várhatóan a rendszerellenes szélsőbal is megerősödik, az egykori Kelet-Németországban a rendszerváltás óta nem látott népszerűségű az átnevezett kommunista párt. Nagyon nehezen lehet majd így szélsőségek nélkül kormányt alakítani, lehet, csak 4-5 párttal, akár csak a Die Linkével. Engem ez a helyzet nagyon emlékeztet a weimari köztársaság végére. Nem kéne megakadályozni a katasztrófát? Ha egy életképtelen kormány alakul, és elbukik, előbb-utóbb meghatározó erővé válhatnak a szélsőségesek. Miért lettek ilyen erősek? Mit lehetne tenni ellenük?

tegnap 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Milyen szélsőjobb?
tegnap 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Bízzunk az itt élők értékítéletében!
tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Fsms ***** válasza:
14%
Hasonló volt már egyszer, az is nagyon ártatlanul indult.
tegnap 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Mekkora hülyék ezek, nem akarják a gyerekeiket pl. csoportos nemi erőszaknak kitenni! Tényleg, hogy képzelik ezt? Ez elnyomás!
tegnap 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem valószínű, mert "Német"országban nemhogy a szélső, de még a jobboldali pártok is tiltva vannak.
tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát egyszer már megtapasztalhattuk, a bajszos osztrák bácsi képében...
tegnap 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Én is ettől félek...
tegnap 19:08
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem szélsőjobboldali és a Fidesz sem az.
tegnap 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Mármint az AfD? És a Die Linke se kommunista, csak nosztalgiázik?
tegnap 19:21
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Volt már rá példa, nagyjából 100 évvel ezelőtt. Az pedig látjuk, hogyan végződött.
tegnap 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!