Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dánia miért adta el a Virgin-s...

Dánia miért adta el a Virgin-szigeteket az USA-nak és Grönlandot miért nem hajlandó?

Figyelt kérdés
Én inkább a karibi, trópusi pálmafás szigeteket tartanám meg.

febr. 2. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk ha ránéznél a térképre akkor láthatnád, hogy Dánia nem a trópusokon van és Grönland picinykét nagyobb, mint a Virgin-szigetek. Ez a kérdés inkább óvodás szintre vall akinek többet ér egy kisautó mint egy tízezres köteg, mert ez utóbbiról nem is érti mire lenne neki jó.
febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt mert Trump.

másrészt Grönland nagyjából független, leginkább csak papíron tartozik Dániához.

harmadrészt a második világháború után Európa (legalábbis annak nyugati fele) úgy döntött, hogy mindenfajta háború alapvetően területvitáról szól, ezért egyszer és mindenkorra véget kell vetni mindenfajta határmódosításnak. ezért állnak popsival a skótoknak, a katalánoknak a koszovóiaknak stb.

febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az USA-nak van rá a legnagyobb szüksége, úgyhogy neki jár, oda kell adni. A grönlandiak amerikai állampolgárságot kapnának. Dánia amúgy is tele van zsozsóval, minek neki no?
febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Virgin-szigetek kb 510 km², Grönland kb 2166000 km². Grönland területe az USA területének 22%-a, ez egy kicsit más nagyságrend, mint a Virgin-szigetecskék. Arról nem is beszélve, hogy ugyan sok ásványkincset rejt a földje, de a grönlandiak között elég nagy az egyetértés abban, hogy nem akarják a környezetüket széttúrni. Ha az USA bekebelezné őket, akkor nagyjából semmi beleszólásuk nem lenne abba, hogy mi történik a hazájukkal. Egyébként kíváncsi lennék, az erősen eladósodott USA ugyan miből akarná megvenni azt a hatalmas területet (azt a rengeteg ásványkincset)? Már ha nem üveggyöngyöket akarnának adni érte...
febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

amíg nem kezdenek el komolyan tárgyalni a dologról, addig kb. minden ellen és mellette érv teljesen irreleváns.


baromira nem mindegy pl. szövetségi kormányzattal (jelenleg Trump) szembeni ellenállás szempontjából, hogy milyen státuszban csatlakoznának.

azt se felejtsük el, hogy egy ilyen megállapodás nem két nap és két év múlva megint választások leszenek, amely során a (szövetségi) képviselőházat teljesen, a szenátust részben újra választják és Amerikában az elnök ugyan egy erős hatalom, de korántsem annyira, mint mondjuk Európában egy miniszterelnök, ott ugyanis működik a fékek és ellensúlyok rendszere.


az ásványkincset egyébként nem igazán lehet beárazni, egyrészt azért, mert pont a helyiek ellenállása miatt nem igazán lehet tudni, hogy mi és miből mennyi van ott, másrészt ha Dánia beárazza az ásványkincset, azzal kb. azt mondja, azt ki is lehet termelni, azaz pont Grönlandnak tett ígéretét szegi meg.

febr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es érzet rá a lényegre.... az ásványkincs miatt!


Grönlandon van a világ legtöbb ritkaföldféme Oroszország és Kína után (Antarktiszt nem számolva).


- Neodímium, prazeodímium, diszprózium, terbium, niobium és tantál.

- Arany, ezüst, platina, rubint, zafír és gyémánt lelőhelyek

- Vasérc, szén, olaj, földgáz és urán


Jelenlegi gond, hogy 1,5-3km, átlagosan 2,1 km vastagságú jégtakaró borítja Grönland felszínét, azonban pár év vagy évtized és megközelíthető közelségbe kerülnek a lelőhelyek az olvadás miatt. Ezért fáj a nagyhatalmak foga a terültre. Dánia meg próbálja megtartani a területét, most még csak az USA jelentkezett be a területért, de szerintem hamarosan Oroszország is kopogtatni fog érte.

febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kürasszír ***** válasza:
76%

# 5


IDÉZLEK: "Amerikában az elnök ugyan egy erős hatalom, de korántsem annyira, mint mondjuk Európában egy miniszterelnök, ott ugyanis működik a fékek és ellensúlyok rendszere."


Javasolnám talán az amerikai alkotmány elolvasását.


Az Egyesült Államok elnökének ugyanis sokkal nagyobb, erősebb és szélesebb jogkörei vannak, mint bármelyik európai miniszterelnöknek.


Az Egyesült Államok elnöke egy személyben a végrehajtó hatalom letéteményese, állam- és kormányfő.


Egyetlen európai miniszterelnök sem rendelkezik egy személyben a végrehajtó hatalom fölött. Már ebből nyilvánvaló, hogy téves az állításod.

febr. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kürasszír ***** válasza:

# 4


IDÉZLEK: "Egyébként kíváncsi lennék, az erősen eladósodott USA ugyan miből akarná megvenni azt a hatalmas területet (azt a rengeteg ásványkincset)?"


Az USA gazdasága 2024-ben 29 168 milliárd dollár bruttó hazai terméket (GDP) állított elő.


Az USA a II. világháború óta erősen el van adósodva, aminek eddig semmi jelentősége sem volt, mert az USA korlátlanul hitelképes, az államadósság pedig inflációval csökkenthető.


Japán sokkal jobban el van adósodva, mint az USA, de ennek sincs jelentősége.

febr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 PMC Wagner ***** válasza:

""Egyébként kíváncsi lennék, az erősen eladósodott USA ugyan miből akarná megvenni azt a hatalmas területet (azt a rengeteg ásványkincset)?""



Még nyáron amikor túllépték az éves költségvetést az akkori pénzügyminisztert kérdezték hogy mi lessz ha fizetés képtelen lessz az ország. Csak annyit mondott hogy akkor több dollárt bocsátanak a forgalomba. Magyarul addig tudják nyújtani a dolgot amíg csak akarják.

febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 De ez csak addig igaz, amíg az USD egyben betölti a világpénz szerepét is. Éppen egy ilyen vásárlás ingathatja ezt meg, hiszen akkor semmi sem állhatna annak útjában, hogy az USA korlátlanul nyomtasson pénzt és azzal felvásárolja az egész világot, ami nyilvánvaló közgazdasági abszurdum.
febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!