A lépések demokratikusságát inkább itthon kéne vizsgálnod.
A kérdésedre a válaszom: igen.
ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
“A lépések demokratikusságát inkább itthon kéne vizsgálnod.”
Én nem Magyarországon élek.
“A kérdésedre a válaszom: igen.“
Ki tudnád fejteni?
ma 09:14
3/12 Sanyi2025 válasza:
Technikailag demokratikus volt, hiszen bíróság érvénytelenítette az eredményt. A döntés is korrekt volt, hiszen külföldről és jelentősen befolyásolták a választást.
Azon lehet vitatkozni, hogy mennyire volt szerencsés ez a lépés, hiszen Georgescu a második fordulót valószínűleg nem hozta volna amúgy sem, így viszont kapott egy fegyvert a kezébe, amire később egy autoriterebb hatalom majd hivatkozhat.
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Nehéz demokráciában élni. Amennyire jó a szabadsága, annyira sok helyről fenyegetik.
Pár éve Oroszország Putyin szisztematikusan be akar avatkozni pénzzel támogatással propagandával beruházásokkal befolyással és netes felületeken a demokráciák választási eredményeibe.
Pl. Magyarországon már sikerült, a magyar állam jószerivel behódolt az orosz diktatúrának.
Ezt a románok és egyéb uniós államok el szeretnék kerülni.
Így a beavatkozás bizonyított ténye után sajnos meg kellett hozni ezt a döntést.
ma 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Tehát ha a CIA, Brüsszel, Soros szervezetek avatkoznak be, az rendben van, de ha nem a mi kölkünk nyer akkor ráfogjuk a nyuszira, vagyis a tiktokra, és máris csalás történt, és érvénytelenítünk. Mondhatnám hogy ezt a végtelenségig lehetne folytatni, de Románia túl fontos most az USA-nak, úgyhogy finomít a CIA a csaló szoftveren, ezért a második szavazás már valószínű jó eredményt hoz. Magyarként örülnöm kéne hogy nem a fószer nyert, mert rohadtul utál minket, és ha egy szervilis DS csicska kerül az elnöki székbe, hosszú távon akár még a románok számunkra kedvező bukását is elhozhatja, de ez a húzás mindenképp szembe megy a népakarattat.
ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
5. Durva amikor valaki a magyarságán tiporva behódolva a ruszki érdekeknek szurkol egy Európa-ellenes magyar-ellenes, orosz-csicska és diktatúrapárti román elnök-jelöltnek. Ezt is megértük, vagyis elérte az Orbáni önkény hogy megegyék a magyarok.
ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
#6
Lexarom, nekem nem ellenségeim a ruszkik 1990 óta, és nem is ütköznek Magyarország érdekei a ruszki érdekekkel, sőt ahogy elnézem, pont az állítólag szövetségeseink tesznek lépten-nyomon keresztbe. Kit érdekel, hogy a barom ruszki Szerjózsa földbe döngöli a bunkó ukrán Szherjihát, ez az ő kis szláv meccsük, játsszák csak le. Különben se a ruszkik akarják hogy magunkévá tegyük a kis háborújukat, hanem az amúgy magyargyűlölő ukránok, a teljes NATO-val egyetemben. Te egy globalocsicska vagy, ezért fel se foghatod mi a hosszútávú érdekünk, egy olyan világban, ahol beélesítették már az atomrakétákat.
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Hogy mi közöd hozzá és miért nem xarhatod le? Ahogy írtad mert élesítik az atomrakétákat. Lehetsz -e provinciális egy globalizálódott világban az internet a kontinentális kereskedelem az energiahordozók országokon és kontinenseken át történő szállítása idején?
Igen csak két szláv nép konfliktusa? És Putyó és Zselé is így gondolja? Nem akarja a fél világot beeszkalálni? Putlernek már sikerült Észak-Koreát. Zselé EU-t és Usa-t akarja.
Sajnos ahogy látszik érvelésedet sajnos már meghaladta az idő. Vagyis ez inkább Orbán és fideszes véleményvezérek érvelése volt amit sajnos elfogadtál. De meghaladta az idő.
ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
A román választások érvénytelenítése túlzott és súlyosan antidemokratikus beavatkozás, hiszen ténylegesen nem történt választási csalás, mivel a választók saját akaratukból döntöttek és a szavazatszámlálásokban sem voltak manipulációk. Az meg hogy az egyik jelölt kampányát külföldről támogatták, egyáltalán nem egyedi eset Európában, de mint szabálysértés, más eszközökkel is szankcionálható mint az eredmények teljes megsemmisítése. És hát a hamis tiktok és fb profilokkal végrehajtott "beavatkozást" ürügyként felhozni meg aztán tényleg a legalja. Mi lesz a megoldás a jövőben, netán az hogy letiltják a Twittert és a Facebookot a választási kampány idején, mert egy nem mainstream jelölt gyanúsan sok követőt szerzett? A covid idején már volt egy olyan érzésem hogy totálisan hülyére veszik az embereket és tesztelik hogy kellően ügyes manipulációkkal mindent le lehet-e nyomni a torkukon. Sajnos a válasz az hogy igen, csak míg Pekingtől vagy Moszkvától nem is vár jobbat az ember, az EU-ban ez azért nem volt mindig így.
ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Akárhogy is van egy életbevágóan nagy különbség a kettő között. Szó szerint életbevágóan. Ha az EU csinál ilyet ami csak feltételezés okadat nincs róla, akkor erről beszélhetsz tüntethetsz és szídhatod sőt sok per nyerődött Hágában is stb. Míg ha Putyin vagy Kína avatkozik be, akkor az országok terület ha szót emelnél esetleg tiltakoznál, vagy pártot építenél ellene - elvisznek, bebörtönöznek, kiesel egy ablakon, vagy megmérgeződöl rejtélyesen. Talán jelentős különbség - már a hőbörgöknek mondom.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!