Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetne úgy lezárni a...

Hogyan lehetne úgy lezárni a háborút, hogy Ukrajna és Oroszország is elfogadja a biztonsági garanciákat?

Figyelt kérdés

Jelenleg ellentmondásos, hogy Oroszország egyik fő célja a NATO keleti terjeszkedésének megakadályozása, míg Ukrajna egyik fő követelése a NATO tagság a háborúban, mint biztonsági garancia.

Oroszország Ukrajna demilitarizációját akarja, viszont az ukrán hadsereg megerősítése fontos lenne védelem, elrettentés szempontjából.



dec. 28. 23:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%

A ruszkiknak egy szuverén országból ki kellene takarodniuk, Putyint letartózatni és élete végéig börtönbe zárni, Lavór haverjával meg a többi háborús bűnössel együtt, és minden olyan oligarchát, vagy korrupt, mocsok politikust, aki az oroszokat segíti (o1g) direkt vagy indirekt módon hasonlóan rácsok mögé nyomni.


Így lehetne megoldani.

dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%

Ukrajnát fel kéne darabolni. Lvov környékét megkaphatná Lengyelország, aminek történelmileg része volt, Kárpátalját megkaphatná Magyarország. Ezek a területek ezzel rögtön csatlakozhatnának az eu -hoz és egyben a Nato -hoz is.


Védelmi szempontból a Kárpátok, mint határ tökéletes egyébként a Nato -nak. Ha csak ez lenne fontos, fölösleges lenne ennél keletebbre menni.


A többi terület pedig oda tartozna, ahol történelmileg a helye van, azaz Oroszországhoz.

dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
1: Most miattatok megy tönkre a német ipar és így a magyar gazdaság is. Persze nyilván majd Orbánra akarjátok kenni.
dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kérdésedre nem tudom a helyes választ, de még hozzáfűznék valamit.


"Jelenleg ellentmondásos, hogy Oroszország egyik fő célja a NATO keleti terjeszkedésének megakadályozása, míg Ukrajna egyik fő követelése a NATO tagság a háborúban, mint biztonsági garancia."


Az ellentét nem csak ennyiben van, Putin az alkotmányban rögzítette hol vannak Oroszország határai és még nem tart ott a front. Zelenszkij rendeletet hozott hogy még ki nem vonulnak de még a Krímből is addig nem lehet oroszokkal tárgyalni. Szóval véletlenül se közelítenek egymás felé az elképzelések, egyre inkább távolodnak. Ez nem mostanában lesz lezárva.

dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
47%

"Ukrajnát fel kéne darabolni. Lvov környékét megkaphatná Lengyelország, aminek történelmileg része volt, Kárpátalját megkaphatná Magyarország. "


Na ez például egy jó elképzelés.

dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%
Hányszor akarjátok még feldarabolgatni Ukrajnát, mint gamer kiskölykök az rts-ben?
dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
#1 Az országok szuverenitása, területi integritása mellékes a világpolitikában. Korea, Kína, Szíria, Ciprus, Szerbia, Grúzia területi integritását sem állították még helyre a háborúk után, ez bonyolult lehet vagy lehetetlen. A cél inkább valami stabilitás megteremtése lehetne, de kérdés, hogy hogyan.
dec. 29. 00:12
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező te fényévekkel előbbre jársz a probléma megértésében mint a nyugati politikusok. Mindkét félnek biztonsági garanciákra van szüksége de az orosz felvetéseket nyugaton meg sem hallgatják. Nem csak most, hanem az elmúlt 20 évben is ez volt.

De mi változott 2022-ben ? Putyin elég erősnek ítélte meg Oroszországot hogy katonai erővel szerezzen érvényt az akaratának.

Én három lehetőséget látok a konfliktus befejezésére.


-Oroszország nem bírja tovább gazdaságilag

-Ukrajna nem bírja tovább katonailag

-A nyugat elfogadja hogy az oroszoknak is biztonsági garanciákra van szükségük és megindul a tárgyalás

dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ez egy sokoldalú kérdés, aminek nem látod át a lényegét, de még annak árnyékát sem. Putyinnak nem tetszett a NATO terjeszkedése, egy darabig tűrte, aztán pedig nem. Túlbecsülte magát, nem jött be, és ezért ártatlan emberek halnak meg. Hiábavaló szétszabdalni Ukrajnát, a probléma attól nem szűnik meg. Az orosz bábállamoktól sem. És ez nem feltétlenül releváns biztonsági garancia tekintetében. Egy esetleges atomháború alig több, mint egy óra alatt kiirtja az emberi civilizációt, és ezt mindkét fél jól tudja.
dec. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
14%

Semmit nem ér semmilyen szerződés, amíg nincs erő mögöttük. Két lehetőség van:

1) Ahogy 1-es írta, Putyin rendszerének végével és orosz kivonulással

2) Ukrajna teljes elfoglalásával.

dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!