Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban csak azok szegények...

Az USA-ban csak azok szegények, akik nem dolgoznak?

Figyelt kérdés
Vagyis elvileg ott sokkal magasabb fizetések vannak, mint Európában, szóval, aki dolgozik, az elvileg jól meg kéne éljen. Vannak persze lecsúszott környékek, de ott a többség vagy drogozik, vagy nem csinál semmit, hogy kitörjön. Az autószerelők, villanyszerelők is horribilis órabéren dolgoznak.

dec. 10. 22:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Miért ölték meg az egyik nagy bizositótársaság igazgatóját? Mert százezreket nem fizettek ki, arra számitva megvolt a drága műtét, aztán pedig nem fizettek! Mindenkit csődbe döntöttek, kőkemény kapitalista volt! Ez a tettes pedig hátgerinc műtét miatt gyűlölte. EZ AMERIKA!
dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Dolgozhatsz heti 40 orat ugy, hogy fizetestol fizetesig elsz. Az emberek nem tudjak beosztani a penzuket es azt latjak hog mas vesz uj autot akkor nekik is kell. Megveszik a legujabb telefont,heti tobb alkalommal etterembol rendelnek, minden reggel starbucks kave, gyorsettermi kaja reggelire es igy hamar elmegy a penz.



Autoszerelo es villanyszerelo nem annyit fizet ki mint amennyit ker. A gumisnal ki van irva hogy az oradijuk $120. De ez nem a szereloe hanem a muhelyé. A szerelo kb $20at kap belole orankent.

dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Valóban nem lehet autó nélkül létezni, csak nagyon keveseknek. De ha jártál Amerikában, akkor láthattad, hogy jelentősen nagyobb területen él kevesebb ember, a középkori városszerkezet "áldásai" nélkül. Még a két partvidék metropolisai is jellemzően arról szól, hogy suburbia beautózik az inner citybe. Ráadasul náluk ez az autó mánia már 100 évvel ezelőtt kialakult, késöbb az interstate hálózatot is megépítették, mert ez tűnt nekik gazdaságosnak és a feudális hagyományokat nem ismerő mobilis munkaerő számára a szabadság érzetét biztosította. Vannak néhol tömegközlekedési próbálkozások, néhol egész jól is működik, pl. Seattle, New York, de legtöbb helyen a belvárosra korlátozódik és csak a szegényebb rétegek használják.

Na most az is hozzá tartozik, hogy a Covid előtt Texasban 180Ft volt átszámítva egy liter benzin, de most is csak 330 forint körül van. Igen, vannak komoly kiadások ott is, de nem feltétlen az autó és autózas az. Egy egyszerűbb új autó 35-40 ezer dollárba kerül, ha elég egy Toyota vagy Nissan. Bemész a szalonba, kifizetsz egy havi fizetésed, (mondjuk legyél szegény alsóközéposztály) az $4000 és utána havi $400 három évig aztán lecseréled egy újra. Érted? Játszva kifizeti, náluk nem egy élet munkája egy új autó. Ha nem valami alja munkát csinálsz, simán van a családban 2-3-4 autó, attól függően mekkorák a gyerekek. Nem az autó a drága. Más a drága.

Az éttermet nem úgy kell elképzelni, hogy jön a libériás pincér és aládtolja a széket. Rengeteg kifőzde van, nem csak meki, hanem a világ minden szegletéből minden és nem drágább, mintha otthon főznél. Nem is főznek otthon rendszeresen, de nem is túl egészséges amit esznek. De mások a szempontok, nem az a drága ami nekünk itthon drága.

dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!