Az USA-ban csak azok szegények, akik nem dolgoznak?
Az USA-ban a fizetések nem magasabbak, mint az EU nyugati részén, hanem jóval magasabbak.
Eleve, kicsi az elvonás belőle.A mérnöki, jogi, pénzügyi, IT, orvosi állásokban jóval többet keresnek az emberek, mint nyugat EU-ban.
Illetve, nincs minden agyonadóztatva.Az ÁFA eltérő tagállamonként, a legmagasabb 9 százalék csak.
Az élelmiszerek, alapvető termékek, elektronikai eszközök, autók mind olcsóbbak, mint Európában, mivel az üzemanyag, szállítási költségek is alacsonyabbak.
Egy átlag amerikai mérnök vagy pénzügyes messze jobb ingatlanban él, mint egy európai és akár több autót is megengedhet magának.
Ha teljes munkaidőben dolgozol, házas vagy és a feleséged is dolgozik, akkor nem tartozhatsz a szegények közé a mi magyar elképzelésünk szerint. Az amerikai mentalitás már más.
Egy illegális mexikói aki az építőiparban dolgozik jó szakmával megkereshet 40 ezer dollárt is évente. Ebből szerényen meg tud élni, jobban mint egy magyar átlagbéres, nem éhezik, lesz hol laknia, lesz két autója. De nem egészségesen fog táplálkozni, nem jó környéken fog lakni, használt autót tud csak venni, gyerekei sem a legjobb sulikba fognak járni. Lehet, hogy sok magyar így jelentős életszínvonal emelkedésként élné meg a helycserét, de egy tanítónő a 45 ezer körüli éves fizetesére már azt mondja, hogy abból nem lehet megélni. És valójában lenézi a mexikói melóst, a netre meg azt posztolgatja, hogy mennyire együttérez velük.
Az USA-ban az a jó, ha értesz valamihez, abban jó vagy, hajlandó vagy kidolgozni a beledet is akár heti 55 órában, nem betegszel meg, akkor viszonylag magas életszínvonalat érhetsz el kétkezi munkásként is.
Chicagoban beszelgettem egy családdal, ahol a pasi középiskolai tesitanár, az asszony meg jógatanfolyamokat tart. Viszonylag laza intenzitással. A család havi bevétele közel 10 ezer dollár ami 4 gyerekkel nem teszi nagyon könnyűvé az életüket, bár nem tartják magukat szegénynek, inkább lower middle classnak. Hiába szorzol, nem lehet megfeleltetni a magyar viszonyokhoz.
Szóval aki nem beteg és hajlandó dolgozni, az ha amerikai, akkor a világ lakosságának fölső 15%-ba tartozik. Igazából annyi kell hozzá, hogy tedd le az érettségit, ha lány vagy, ne ess teherbe 16 évesen, ha mégis, ne hagyjon ott a pasid egyedül a gyerekkel és már jó vagy.
Frissen diplomázott középosztálybeli gyerekek pedig ha nem kapnak évi 100 ezres kezdőfizetést, akkor a tiktokon hisztériáznak, hogy akkor miért tanultak? A valóban gazdagok gyerekei pedig az ún. trust fund gyerekek, akiknek a szüleik csinálnak egy ilyen alapítványt, vagy mit, ilyen évi 2-300 ezres költéssel, amiből kényelmesen tanulgatnak, éldegelnek munka nélkül, de legalább nem tudják elverni a papa összes pénzét.
"Vagyis elvileg ott sokkal magasabb fizetések vannak"
Azt kb cseszheted.
Egy asztalos alkalmazott Seattle környékén 110 ezer/év.
Egy rendőr 80 ezer/év
Egy ápolonő 60 ezer/ev, tapasztaltabban, nagasabb beosztasban 80 ezer.
Egy orvos 2-300 ezer per év
Texasban nincs személyi jövedelemadó, az ÁFA 8%-nál alig több.
Aki kapar, az ott talál
“ Egy átlag amerikai mérnök vagy pénzügyes messze jobb ingatlanban él, mint egy európai”
Persze, az amerikaiak kartonpapírból épült házakban laknak, amit egy kis szellő elvisz. Hol vannak ezek a mi tégla- éd vasbeton házainktól?!
csak a szubtrópusi amerikában épülnek kartonból a házak, floridában, californiában stb
minesotában téglából épülnek a házak
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!