Mi a Nyugat célja az orosz-ukrán háborúban?
" A német technológiai színvonal már akkor sem az volt, mint a szovjet. Hogy mennyi volt a különbség nyugat és kelet között, jó összevetési példa az F-86 és a MiG-15, látszólagos hasonlóságuk ellenére 8:1 volt a lelövési arány Korea felett, a nyugati típus javára. "
A 8:1-es arányt író források nem következetesek, mert egyik helyen 858 lelőtt MiG-15-öst írnak 58 F-86-os Sabra ellenében, ez 14:1-es arány.
A másik helyen 792 : 78-at írnak, az is 10:1-es arány, nem pedig 8:1-es.
A háború után megpróbálkozott az USAF kiértékeléssel, és teljesen mást állapítottak meg.
Az F-86-os Sabre veszteségei a következőképp alakultak:
- 78 légiharcban,
- 19 a légvédelemtől,
- 26 ismeretlen okokból,
- 61 egyéb okokból,
- és 66 balesetekből kifolyólag
semmisült meg. Így jön össze a 250 repülő.
A MiG-15-ös kapcsán is ugyanez mondható el, volt, amit légiharcban lőttek le a Sabre-k, volt, amit a légvédelem, volt, ami balesetben semmisült meg, és így tovább, így jön össze a 600 repülő környéki veszteség. A 600 repülőt meg a szovjet, a kínai, és észak-koreai flottából hozták össze, és az utóbbi kettőnek a színvonala az tényleg alacsony volt.
Azonban egy napjainkbeli légiharcnak mi köze van ehhez ?
" A T-55-ösök reaktiválását még gazdáid is elismerték. Akik képesek lépést tartani a veszteségekkel a gyártókapacitásukkal, azok nem kalapálnak ki múltszázadi roncsokat. "
Az Ukrán Hadsereg hivatalos híroldala szerint Kurszk megyében továbbra is T-90-esekkel, T-80-asokkal, és T-72-esekkel felszerelt oroszokkal futnak össze.
# 20
A háborút nem GDP-vel vívják, hanem hadianyaggal.
A Bundeswehr az 4000 tüzérségi lövedéket tud Ukrajnának adni, közben meg a napi felhasználási igény 10 000 is lenne, akkor hogyan harcolnak ?
A New York Times is megírta, hogy az ukránok hármat lőhettek a tüzérségükkel, és nagyon óvatosan kellett megválasztaniuk a célpontokat, addig az orosz az 20-at is lőhet.
És sok más téren is így állnak a dolgok.
Ami meg a háború bírását illeti, Stoltenberg mondta, hogy ilyen hozzáállással 10 év múlva is dúlni fognak a harcok ...
#21
A lényegen nem változtat: a szovjet technológia nem volt paritásban, akkor sem, nem csupán ma. Az azonos időben, és azonos elgondolások alapján gyártott modellek sem.
Kurszk pedig csak egy parányi része a frontnak.
És mellesleg elég nagy blamázs, hogy ez a katonai szuperhatalom nem tudja megvédeni még saját államhatárait sem. Nem épp a hadszíntéren tanusított fölényüket mutatja.
"A háborút nem GDP-vel vívják, hanem hadianyaggal."
És éppen ebben számít, hogy a világgazdasági termelésének 60%-át adó országok állnak Ukrajna mögött.
"A Bundeswehr az 4000 tüzérségi lövedéket tud Ukrajnának adni, közben meg a napi felhasználási igény 10 000 is lenne, akkor hogyan harcolnak ?"
Csakhogy Ukrajnának nem csupán a németek, hanem az egész NATO ad hadianyagot. Oroszország pedig, a szuperhatalom, az egyik legszegényebb országnál, Észak-Koreánál kuncsorog tüzérségi lőszerért.
" A lényegen nem változtat: a szovjet technológia nem volt paritásban, akkor sem, nem csupán ma. Az azonos időben, és azonos elgondolások alapján gyártott modellek sem. "
A 600 megsemmisült / tönkrement MiG-15-ösből
- 335 volt szovjet,
- 224 volt kínai,
- és 100 volt észak-koreai.
A kínai, és észak-koreai jelzésű gépeket nagyon gyenge képzettségű személyzet repülte, és karbantartotta, a Kínai Hadsereg az épp 1 éve létezett a koreai háború idején.
Az amerikai hivatalos jelentések is ilyen alapon csak a szovjet gépekkel számoltak, és az ő jelentéseikben 1.8 / 1.3 : 1-es arány volt a MiG-15-ös, és az F-86-os között.
" A lényegen nem változtat: a szovjet technológia nem volt paritásban, akkor sem, nem csupán ma. Az azonos időben, és azonos elgondolások alapján gyártott modellek sem. "
Nem csak Korea volt az egyetlen háború, hanem volt még Vietnám, akkor sok arab - izraeli háború, meg az irak - iráni is ...
És voltak olyan nyugati fegyverek, amik meg soha, semmilyen háborút nem láttak.
" Kurszk pedig csak egy parányi része a frontnak.
És mellesleg elég nagy blamázs, hogy ez a katonai szuperhatalom nem tudja megvédeni még saját államhatárait sem. Nem épp a hadszíntéren tanusított fölényüket mutatja. "
Ha sikerült volna a Kurcsatov atomerőmű elfoglalása, akkor igen, az oroszok leszerepeltek volna. De a valóságban Mire jutottak Kurszkban az ukránok ?
Ami a harckocsikat illeti, az Orosz Hadsereg továbbra is három típussal képzeli el a jövőt:
T-90M, és T-80BVM, ezek normális harckocsikként
És a T-80U alvázát meg a 2Sz19 Mszta-Sz-hez használják.
" És éppen ebben számít, hogy a világgazdasági termelésének 60%-át adó országok állnak Ukrajna mögött. "
Oroszország mellett meg Kína, India, Pakisztán, Egyiptom, és az Egyesült Arab Emirátusok állnak.
A kiszivárogtatási botránynak az volt a pikantériája, hogy Egyiptom formálisan elítélte Oroszországot, azonban a gyakorlatban Oroszországnak gyártotta a hadianyagot.
" Csakhogy Ukrajnának nem csupán a németek, hanem az egész NATO ad hadianyagot. Oroszország pedig, a szuperhatalom, az egyik legszegényebb országnál, Észak-Koreánál kuncsorog tüzérségi lőszerért. "
Észak-Korea az 1416 km-en keresztül Kínával határos, és 17 km-en keresztül Oroszországgal.
Észak-Korea az Kína bábállama mind a mai napig, addig Oroszország az meg Dél-Koreával (!!!) üzletelt, amíg a háború meg nem történt. Kína jóváhagyása nélkül nem csinálhat semmit Észak-Korea.
Magyarázod a bizonyítványt.
"Nem csak Korea volt az egyetlen háború, hanem volt még Vietnám, akkor sok arab - izraeli háború, meg az irak - iráni is..."
És mindegyikben ugyanez mutatkozott meg.
"Ha sikerült volna a Kurcsatov atomerőmű elfoglalása, akkor igen, az oroszok leszerepeltek volna. De a valóságban Mire jutottak Kurszkban az ukránok ?"
Marginalizálod, hogy maga a tény mutatja Oroszország impotenciáját, hogy nem tud mit kezdeni a területe egy részét ellenőrző ukrán behatolással.
"Oroszország mellett meg Kína, India, Pakisztán, Egyiptom, és az Egyesült Arab Emirátusok állnak."
Hűha. Együtt sem mutatják töredékét sem az Ukrajna mögött felsorakozottak gazdasági és katonai erejének. Emellett aktívan csak a leszakadt diktatúrák, Irán, Szíria (eddig), Észak-Korea támogatta.
Döglött lóra tettél, elvtárs.
"Ami a harckocsikat illeti, az Orosz Hadsereg továbbra is három típussal képzeli el a jövőt"
Az mindegy, hogy mivel képzeli el, a lényeg az, hogy mit tud megvalósítani. Szzperhordozót is elterveztek már, 5. generációs vadászbombázót is. De Oroszország nem több egy nukleáris fegyverekkel rendelkező benzinkútnál. Nem nagy, csak tetszeleg abban a szerepben. A lengyeleknek előbb lett 5. generációs légiflottájuk, mint nekik.
19# "Visszakérdeznék: mi Oroszország valódi célja a háborúval? Felőrlő háború az ukránok, és a szponzorai ellen."
Mire értetted itt a kivéreztetést? Gazdasági értelemben nulla esélye van az oroszoknak a "szponzorok" kivéreztetésére, részben épp ezért adagolják visszafogottan a fegyvert az ukránoknak. Nyugati katona és civil pedig nem hal meg Ukrajnában.
A nyugat célja egy katonailag és gazdaságilag gyengébb Oroszország, visszafogott költségráfordítással. Ez meg is valósul minden egyes meghalt, megsebesült orosz katonával és kilőtt, tönkrement, elhasznált hadianyaggal. Természetesen ennek van költsége, gazdasági ára a nyugati országoknak is. De azért is adnak kevés fegyvert az ukránoknak, hogy ne gyengítse jelentősen az ő gazdaságukat.
Az oroszok több mint 3000 tankot vesztettek közel 3 év alatt, ezek vizuálisan megerősített, fényképezett, hiteles veszteségek, a valós pedig biztosan magasabb. Közben kb 200-250 újat gyártanak évente. Évente cirka 1250 veszteség vs. 250 új.
Egyre kevesebb bevethető és bevethetővé javítható tankja, egyéb eszköze és embere van az oroszoknak.
Közben talán 60 db nyugati tank veszett el? Haha, ez kerekítési hiba a készletekhez képest:
U.S. Army – 2,640 total in service – 540 M1A1 SA; 1,500 M1A2 SEPv2; 600 M1A2 SEPv3 s; (2,000 more M1A1/A2 Abrams in store).
Egy elpusztult nyugati tankra kb 50-60 orosz tank jut. A költségek tekintetében persze nem ekkora a különbség, de a nyugat még mindig kevesebbet költ a háborúra mint az oroszok.
"Oroszország mellett meg Kína, India, Pakisztán, Egyiptom, és az Egyesült Arab Emirátusok állnak."
Tegyük hozzá, hogy egyik felsorolt ország sem támogatja(ha egyáltalán) az oroszokat olyan szinten, ahogy az ukránokat támogatják.
2025 első negyedévben megszületik a béke.
Egy kisebb Ukrajna megmarad, NATO tagság kizárt.
Már a nagyvállalatok készülnek erre, olyanok akik eddig nem léptek.
Nagy cégek tulajdonosaival tudok beszélni, munkám által.
Végre lehet látni a fényt az alagút végén.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!