Németország, de talán az egész EU gazdasága belerokkan az ukrán háború finanszírozásába?
#10:
Ez egy alaptalan félelem. A legrosszabb forgatókönyv szerint sem fogják az oroszok Ukrajnát teljesen bekebelezni.
Ez a szép sorban való elfoglalás egy erőltetett túlgondolása a jelenlegi orosz agressziónak.
Ha az oroszok megtarthatják az elfoglalt területeket, attól nem lesz belőlük újra olyan nagyhatalom, mint a Szovjetúnió. Öregedik az a társadalom, fogy a nép. Gazdaságilag se várható, hogy a háború után felvirágozna Oroszország.
Egyáltalán nem lennének annyival jobbak a hosszútávú kilátásaik, ha megnyernék ezt a háborút.
Megtéveszt téged az orosz csapatok lassú előrenyomulása. Elfelejted, hogy ez csak azért ilyen lassú, mert egy félmilliós (brutto egymilliós) aktiv ukrán haderő próbálja az útjukat állni, több-kevesebb sikerrel. Viszont ez a haderő bármikor összeomolhat; ha Ukrajnát lekapcsolják a nyugati lélegeztetőgépről.
Szerinted Moldova, Lettország vagy Litvánia mikor tudna ekkora erőt szembeszegezni az oroszokkal?
Továbbá: mely NATO országok sietnének ténylegesen, harcoló katonákkal mondjuk a lettek segítésére? Az biztosra vehető, hogy Magyarország pl. találna egy ürügyet, hogy miért nem kuld csapatokat.
Hamis illúziót kelt sokakban az a tény, hogy az oroszok lassan nyomulnak előre, elfelejtik, hogy ez egy óriási ukrán haderő hősies védekezésének köszönhető csupán.
Fel kellene már fogni, hogy Ukrajna nem NATO tag.
Ha egy NATO tagot ér támadás, a többieknek nincs kifogás, segítségére kell sietni. Harcoló katonákkal bizony.
Ezt az oroszok is tudják. Orbán is tudja, ez nem kétséges.
15:
Miért, mi van ha valaki mégsem siet segítségül? Ha elkezd kifogásokat keresni? Mi a szankciója?
Semmi. Még a kizárásra sincs mechanizmus.
Az oroszoknak semmiből sem áll megtesztelni azt, hogy hány NATO tagország hajlandó tényleg résztvenni a kollektív védelemben.
Nyilván most is a lettországi orosz kisebbség kezdené a balhét, FSZB ügynökök támogatásával. A dolog tehát polgárháborúként indulna, ami nem 5. cikkelyes tényállás. Aztán jönnének az először letagadott orosz tankok, majd a duma, hogy Oroszorszagnak nem volt hova hátrálnia, voltaképpen a nyugat támadott, stb. ismerjük a módszert.
Épp elég ürügyet fognak adni arra, hogy aki nem akar az oroszok ellen harcolni, az találjon kifogást. És ha Putyinon, Orbánon múlik, egyre több ilyen NATO-ország lesz.
Nagy tétben mernék fogadni arra, hogy Orbán szerint egy baltukumi orosz expanzió sem a “mi háborúnk” lesz.
#16:
Nem titok, hogy a NATO ezirányban már intézkedéseket tett, hogy a nehezen védhető helyeken gyorsan be tudjon avatkozni. Ezeknek az országoknak a kényes földrajzi helyzete a NATO-ba való belépésükkor már nyilván ismert volt, de mióta Oroszország megtámadta Ukrajnát, további intézkedés történt ezirányban.
Az oroszok erről persze tudnak, részben épp az elrettentés a cél irányukba, de szükség esetén élesben bevethető pl. az ott állomásozó növelt létszámú haderő.
17:
A növelt létszám Lettország esetében 4ezer főt jelent.
Ennek az erőnek az odahelyezésének az a fő célja, hogy ha tamadas történik, több nemzet NATO-katonájára is lőni “kelljen”. De az 5. cikkel igazi próbája csak ezután jönne: a párszáz fő után kik hajlandók ezreket küldeni a megtámadott ország védelmére, miután megjönnek az első hullazsákok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!